Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Investoři mají v průmyslové zóně Vojánky v Blansku opět šanci

6.3.2018 13:46 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Firmy mají šanci získat čtyřhektarový pozemek na stavbu výrobních hal v blanenské průmyslové zóně Vojánky. Vedení radnice má o využití této parcely zcela jasnou představu: v žádném případě ji neposkytne na stavbu skladů. Do své průmyslové zóny vpustí jen firmy, které mají zájem vybudovat objekty s výrobou, v nichž by mělo najít práci celkem sto až dvě stě lidí. Zrcadlu to řekl starosta Ivo Polák (ČSSD).

Investoři mají v průmyslové zóně Vojánky v Blansku opět šanci
Průmyslová zóna Vojánky v Blansku. Foto Google Maps

„Chceme práci pro občany Blanska a jeho okolí. Čím více kvalitních pracovních míst vznikne, tím lépe. Zájem o Vojánky rozhodně je. Přestože jsme záměr obsadit tyto volné plochy oznámili teprve nedávno, už u nás zástupci firem a podnikatelé telefonicky sondují situaci,“ doplnil starosta. Své nabídky mohou písemně zaslat radnici do konce dubna.

Polák zdůraznil, že Blansko v projektu obsazení Vojánek spolupracuje se státní rozvojovou agenturou Czech invest. Ta upozorňuje developery na možnost investovat v Blansku, a to zejména s ohledem na to, že jde o město s mnohaletou tradicí ve strojírenském průmyslu.

Vedení města chce pro investory vytvořit velmi slušné podmínky. Chce mít ale zároveň jistotu, že Vojánky nezneužijí spekulanti s nemovitostmi ani neseriózní podnikatelé. Pozemky v zóně proto nejprve investorům pronajme a až na nich postaví haly a zahájí výrobu, tak jim je prodá. Na druhou stranu nabízí metr čtvereční za 420 korun, což je velmi příznivá cena.

Město buduje Vojánky o celkové rozloze dvanácti hektarů již od roku 2001. Po zaplnění přibližně dvou třetin pozemků přišla hospodářská krize, čímž ochladl také zájem investorů o nové projekty. Radnice nechtěla zónu zaplnit rychle a za každou cenu. Čekala na zlepšení celkové situace, což bylo podle realitních makléřů prozíravé. Již loni vše vypadalo tak, že zóna je zaplněná a brzy se bude stavět. Jenže město pak muselo tyto plány změnit.

„Měli jsme tři větší a tři menší firmy, které chtěly na oněch čtyřech hektarech stavět. Jenže zástupci tří větších firem pozměnili své plány a představitelé těch menších zase chtěli pozemky přímo na vjezdu do nezastavěné části zóny, což znamená, že by pak nebyla plně využita. Rozhodli jsme se proto, že se ještě poohlédneme po dalších investorech. Určitě chceme zónu využít na sto procent,“ dodal Polák.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509