Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Investoři mají v průmyslové zóně Vojánky v Blansku opět šanci

6.3.2018 13:46 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Firmy mají šanci získat čtyřhektarový pozemek na stavbu výrobních hal v blanenské průmyslové zóně Vojánky. Vedení radnice má o využití této parcely zcela jasnou představu: v žádném případě ji neposkytne na stavbu skladů. Do své průmyslové zóny vpustí jen firmy, které mají zájem vybudovat objekty s výrobou, v nichž by mělo najít práci celkem sto až dvě stě lidí. Zrcadlu to řekl starosta Ivo Polák (ČSSD).

Investoři mají v průmyslové zóně Vojánky v Blansku opět šanci
Průmyslová zóna Vojánky v Blansku. Foto Google Maps

„Chceme práci pro občany Blanska a jeho okolí. Čím více kvalitních pracovních míst vznikne, tím lépe. Zájem o Vojánky rozhodně je. Přestože jsme záměr obsadit tyto volné plochy oznámili teprve nedávno, už u nás zástupci firem a podnikatelé telefonicky sondují situaci,“ doplnil starosta. Své nabídky mohou písemně zaslat radnici do konce dubna.

Polák zdůraznil, že Blansko v projektu obsazení Vojánek spolupracuje se státní rozvojovou agenturou Czech invest. Ta upozorňuje developery na možnost investovat v Blansku, a to zejména s ohledem na to, že jde o město s mnohaletou tradicí ve strojírenském průmyslu.

Vedení města chce pro investory vytvořit velmi slušné podmínky. Chce mít ale zároveň jistotu, že Vojánky nezneužijí spekulanti s nemovitostmi ani neseriózní podnikatelé. Pozemky v zóně proto nejprve investorům pronajme a až na nich postaví haly a zahájí výrobu, tak jim je prodá. Na druhou stranu nabízí metr čtvereční za 420 korun, což je velmi příznivá cena.

Město buduje Vojánky o celkové rozloze dvanácti hektarů již od roku 2001. Po zaplnění přibližně dvou třetin pozemků přišla hospodářská krize, čímž ochladl také zájem investorů o nové projekty. Radnice nechtěla zónu zaplnit rychle a za každou cenu. Čekala na zlepšení celkové situace, což bylo podle realitních makléřů prozíravé. Již loni vše vypadalo tak, že zóna je zaplněná a brzy se bude stavět. Jenže město pak muselo tyto plány změnit.

„Měli jsme tři větší a tři menší firmy, které chtěly na oněch čtyřech hektarech stavět. Jenže zástupci tří větších firem pozměnili své plány a představitelé těch menších zase chtěli pozemky přímo na vjezdu do nezastavěné části zóny, což znamená, že by pak nebyla plně využita. Rozhodli jsme se proto, že se ještě poohlédneme po dalších investorech. Určitě chceme zónu využít na sto procent,“ dodal Polák.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509