Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin

30.11.2017 12:47 | Původní vydání | Petra Chovancová

ČERNÁ HORA - Ve středu 15. listopadu uvítala Lesní mateřská škola Permoník v Černé Hoře na svém pozemku již po čtvrté svatého Martina na koni. Děti přijíždějícího Martina již zdáli vítaly tematickou písničkou. Sníh sice nepřivezl, jen ranní mrazík, ale celý jeho pobyt doprovázelo nádherné prosluněné počasí. 

K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin
Vítání sv. Martina v Permoníku. Foto Petra Chovancová

Nejen malí permoníci, ale všechny děti z blízkého i vzdáleného okolí, a že jich nebylo málo, využily možnosti povozit se na konících. V očích mnohých z nich bylo vidět takové nadšení, že koníky nenechaly stát na jednom místě a jízdu si vyzkoušely znovu a znovu. Za to se jim náležitě odvděčily dobrůtkami v podobě jablíček a mrkví.

Děti se od sv. Martina dozvěděly mnohé ze života koní a díky zanechaným stopám v blátě si mohly odlít i sádrovou podkovičku pro štěstí, kterou si dle své fantazie nazdobily. Již tradičně se děti podílely na přípravě svatomartinských rohlíčků, které mají svým tvarem připomínat podkovy koně, na kterém Martin přijel.

Připravené těsto děti plnily mákem nebo ořechy a s velkou péčí je, samy nebo ti menší za pomoci maminky, skládaly na připravené plechy. Hrdě je pak nosily do hliněné pece, kterou na pozemku postavily průvodci s dětmi z lesní školky. Vůně rohlíčků přilákala nejednoho kolemjdoucího, jak ty se rozplývaly na jazyku!

Tým Lesní mateřské školy Permoník tímto děkuje Báře Tobolové z Malé Lhoty a jejím koníkům, díky nimž mohli permoníci a další malí příznivci lesní školky prožít nádherné dopoledne plné velkých zážitků. Už teď se permoníci těší na další setkání s Martinem a s jeho čtyřnohými kamarády v příštím roce, snad i na sněhové peřině. 

Více fotografií zde.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509