Dnes je čtvrtek, 24. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Dělnický dům v 9 a 10.30 hod.: Kráska a zvíře, taneční pohádka.
Blansko – Náměstí Republiky v 15 hod.: ZUŠ OPEN – Koncert vítězů.
Blansko – Knihovna v 17 hod.: Politické strany, jejich proměny a aktuální trendy: Vzestup politických podnikatelů.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: Koncert – Hovaduo, Ivoš Cicvárek a Lada Šimíčková.
Boskovice – Zámek v 19 hod.: Melodie, které milujeme.
Letovice – ZUŠ v 15 hod.: ZUŠ Open.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 hod.: ZUŠ Open 2018.


kina
Blansko ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Boskovice ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Doubravice v 18 hod. Věčně tvá nevěrná.

všechny

Sledujte nás!K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin

30.11.2017 12:47 | Původní vydání | Petra Chovancová

ČERNÁ HORA - Ve středu 15. listopadu uvítala Lesní mateřská škola Permoník v Černé Hoře na svém pozemku již po čtvrté svatého Martina na koni. Děti přijíždějícího Martina již zdáli vítaly tematickou písničkou. Sníh sice nepřivezl, jen ranní mrazík, ale celý jeho pobyt doprovázelo nádherné prosluněné počasí. 

K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin
Vítání sv. Martina v Permoníku. Foto Petra Chovancová

Nejen malí permoníci, ale všechny děti z blízkého i vzdáleného okolí, a že jich nebylo málo, využily možnosti povozit se na konících. V očích mnohých z nich bylo vidět takové nadšení, že koníky nenechaly stát na jednom místě a jízdu si vyzkoušely znovu a znovu. Za to se jim náležitě odvděčily dobrůtkami v podobě jablíček a mrkví.

Děti se od sv. Martina dozvěděly mnohé ze života koní a díky zanechaným stopám v blátě si mohly odlít i sádrovou podkovičku pro štěstí, kterou si dle své fantazie nazdobily. Již tradičně se děti podílely na přípravě svatomartinských rohlíčků, které mají svým tvarem připomínat podkovy koně, na kterém Martin přijel.

Připravené těsto děti plnily mákem nebo ořechy a s velkou péčí je, samy nebo ti menší za pomoci maminky, skládaly na připravené plechy. Hrdě je pak nosily do hliněné pece, kterou na pozemku postavily průvodci s dětmi z lesní školky. Vůně rohlíčků přilákala nejednoho kolemjdoucího, jak ty se rozplývaly na jazyku!

Tým Lesní mateřské školy Permoník tímto děkuje Báře Tobolové z Malé Lhoty a jejím koníkům, díky nimž mohli permoníci a další malí příznivci lesní školky prožít nádherné dopoledne plné velkých zážitků. Už teď se permoníci těší na další setkání s Martinem a s jeho čtyřnohými kamarády v příštím roce, snad i na sněhové peřině. 

Více fotografií zde.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509