Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin

30.11.2017 12:47 | Původní vydání | Petra Chovancová

ČERNÁ HORA - Ve středu 15. listopadu uvítala Lesní mateřská škola Permoník v Černé Hoře na svém pozemku již po čtvrté svatého Martina na koni. Děti přijíždějícího Martina již zdáli vítaly tematickou písničkou. Sníh sice nepřivezl, jen ranní mrazík, ale celý jeho pobyt doprovázelo nádherné prosluněné počasí. 

K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin
Vítání sv. Martina v Permoníku. Foto Petra Chovancová

Nejen malí permoníci, ale všechny děti z blízkého i vzdáleného okolí, a že jich nebylo málo, využily možnosti povozit se na konících. V očích mnohých z nich bylo vidět takové nadšení, že koníky nenechaly stát na jednom místě a jízdu si vyzkoušely znovu a znovu. Za to se jim náležitě odvděčily dobrůtkami v podobě jablíček a mrkví.

Děti se od sv. Martina dozvěděly mnohé ze života koní a díky zanechaným stopám v blátě si mohly odlít i sádrovou podkovičku pro štěstí, kterou si dle své fantazie nazdobily. Již tradičně se děti podílely na přípravě svatomartinských rohlíčků, které mají svým tvarem připomínat podkovy koně, na kterém Martin přijel.

Připravené těsto děti plnily mákem nebo ořechy a s velkou péčí je, samy nebo ti menší za pomoci maminky, skládaly na připravené plechy. Hrdě je pak nosily do hliněné pece, kterou na pozemku postavily průvodci s dětmi z lesní školky. Vůně rohlíčků přilákala nejednoho kolemjdoucího, jak ty se rozplývaly na jazyku!

Tým Lesní mateřské školy Permoník tímto děkuje Báře Tobolové z Malé Lhoty a jejím koníkům, díky nimž mohli permoníci a další malí příznivci lesní školky prožít nádherné dopoledne plné velkých zážitků. Už teď se permoníci těší na další setkání s Martinem a s jeho čtyřnohými kamarády v příštím roce, snad i na sněhové peřině. 

Více fotografií zde.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509