Dnes je čtvrtek, 14. prosinec

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Opilý cyklista havaroval

23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

22.11.2017 11:38

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.


kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin

30.11.2017 12:47 | Původní vydání | Petra Chovancová

ČERNÁ HORA - Ve středu 15. listopadu uvítala Lesní mateřská škola Permoník v Černé Hoře na svém pozemku již po čtvrté svatého Martina na koni. Děti přijíždějícího Martina již zdáli vítaly tematickou písničkou. Sníh sice nepřivezl, jen ranní mrazík, ale celý jeho pobyt doprovázelo nádherné prosluněné počasí. 

K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin
Vítání sv. Martina v Permoníku. Foto Petra Chovancová

Nejen malí permoníci, ale všechny děti z blízkého i vzdáleného okolí, a že jich nebylo málo, využily možnosti povozit se na konících. V očích mnohých z nich bylo vidět takové nadšení, že koníky nenechaly stát na jednom místě a jízdu si vyzkoušely znovu a znovu. Za to se jim náležitě odvděčily dobrůtkami v podobě jablíček a mrkví.

Děti se od sv. Martina dozvěděly mnohé ze života koní a díky zanechaným stopám v blátě si mohly odlít i sádrovou podkovičku pro štěstí, kterou si dle své fantazie nazdobily. Již tradičně se děti podílely na přípravě svatomartinských rohlíčků, které mají svým tvarem připomínat podkovy koně, na kterém Martin přijel.

Připravené těsto děti plnily mákem nebo ořechy a s velkou péčí je, samy nebo ti menší za pomoci maminky, skládaly na připravené plechy. Hrdě je pak nosily do hliněné pece, kterou na pozemku postavily průvodci s dětmi z lesní školky. Vůně rohlíčků přilákala nejednoho kolemjdoucího, jak ty se rozplývaly na jazyku!

Tým Lesní mateřské školy Permoník tímto děkuje Báře Tobolové z Malé Lhoty a jejím koníkům, díky nimž mohli permoníci a další malí příznivci lesní školky prožít nádherné dopoledne plné velkých zážitků. Už teď se permoníci těší na další setkání s Martinem a s jeho čtyřnohými kamarády v příštím roce, snad i na sněhové peřině. 

Více fotografií zde.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama