Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin

30.11.2017 12:47 | Původní vydání | Petra Chovancová

ČERNÁ HORA - Ve středu 15. listopadu uvítala Lesní mateřská škola Permoník v Černé Hoře na svém pozemku již po čtvrté svatého Martina na koni. Děti přijíždějícího Martina již zdáli vítaly tematickou písničkou. Sníh sice nepřivezl, jen ranní mrazík, ale celý jeho pobyt doprovázelo nádherné prosluněné počasí. 

K permoníkům do Černé Hory přijel svatý Martin
Vítání sv. Martina v Permoníku. Foto Petra Chovancová

Nejen malí permoníci, ale všechny děti z blízkého i vzdáleného okolí, a že jich nebylo málo, využily možnosti povozit se na konících. V očích mnohých z nich bylo vidět takové nadšení, že koníky nenechaly stát na jednom místě a jízdu si vyzkoušely znovu a znovu. Za to se jim náležitě odvděčily dobrůtkami v podobě jablíček a mrkví.

Děti se od sv. Martina dozvěděly mnohé ze života koní a díky zanechaným stopám v blátě si mohly odlít i sádrovou podkovičku pro štěstí, kterou si dle své fantazie nazdobily. Již tradičně se děti podílely na přípravě svatomartinských rohlíčků, které mají svým tvarem připomínat podkovy koně, na kterém Martin přijel.

Připravené těsto děti plnily mákem nebo ořechy a s velkou péčí je, samy nebo ti menší za pomoci maminky, skládaly na připravené plechy. Hrdě je pak nosily do hliněné pece, kterou na pozemku postavily průvodci s dětmi z lesní školky. Vůně rohlíčků přilákala nejednoho kolemjdoucího, jak ty se rozplývaly na jazyku!

Tým Lesní mateřské školy Permoník tímto děkuje Báře Tobolové z Malé Lhoty a jejím koníkům, díky nimž mohli permoníci a další malí příznivci lesní školky prožít nádherné dopoledne plné velkých zážitků. Už teď se permoníci těší na další setkání s Martinem a s jeho čtyřnohými kamarády v příštím roce, snad i na sněhové peřině. 

Více fotografií zde.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509