Dnes je čtvrtek, 24. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Dělnický dům v 9 a 10.30 hod.: Kráska a zvíře, taneční pohádka.
Blansko – Náměstí Republiky v 15 hod.: ZUŠ OPEN – Koncert vítězů.
Blansko – Knihovna v 17 hod.: Politické strany, jejich proměny a aktuální trendy: Vzestup politických podnikatelů.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: Koncert – Hovaduo, Ivoš Cicvárek a Lada Šimíčková.
Boskovice – Zámek v 19 hod.: Melodie, které milujeme.
Letovice – ZUŠ v 15 hod.: ZUŠ Open.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 hod.: ZUŠ Open 2018.


kina
Blansko ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Boskovice ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Doubravice v 18 hod. Věčně tvá nevěrná.

všechny

Sledujte nás!K upevnění zdraví pohybem a rehabilitací

22.11.2017 11:41 | Původní vydání | Bořivoj Rašovský

LETOVICE - Relaxace, rehabilitace i pravidelné cvičení, které Nové sdružení ZP Letovice pro své členy celoročně pořádá, tímto způsobem nabízí aktivním zájemcům o zdravý životní styl možnost k upevnění svého fyzického i duševního zdraví vlastní zásluhou. 

K upevnění zdraví pohybem a rehabilitací
Členové Nového sdružení zdravotně postižených Letovice. Foto archiv

Těch, co se opravdu chtějí udržovat v dobré kondici přes seniorský věk, nebo s různým zdravotním postižením, je stále dost. V roce 2017 se pořádalo několik relaxačních odpolední v boskovických lázních. Zde pokaždé víc jak padesát účastníků využívá širokou nabídku komplexu boskovických lázní k utužení a zlepšení zdraví.

Pro relaxaci bývá největší zájem o rekreační bazén, kde si především užívají neplavci. Dále jsou zde chrliče vody, divoká voda i perličková lázeň. Plavecký bazén s potěšením využívali zdatnější k rozhýbání těla při bezmezném plavání. V nabídce je rovněž oblíbená vířivka, parní komora a sauna. Je zcela evidentní, že využívání boskovických lázní přináší všem účastníkům dostačující relaxaci a splňuje svůj účel a naše představy.

Dalším oblíbeným místem pro rehabilitaci s využitím vodoléčby a dalších atrakcí, jako je sauna a vířivka máme k dispozici při návštěvách aquaparku v Kuřimi. Režim k relaxaci a rehabilitaci je obdobný jako mají lázně v Boskovicích, proto i do aquaparku jsme zavítali několikrát během tohoto roku. Pro nás potěšující je přístup od vedení obou zařízení i skvělé zázemí.

K důležitým akcím pro zdraví bezesporu řadíme týdenní ozdravné pobyty, které proběhly v Orlických horách a na Vysočině. Zde se aktivně cvičí, plave a využívá se masáží. Své stabilní místo v našem programu akcí pro upevnění zdraví má dlouhodobě pravidelné Cvičení s Lenkou. Těší se značnému zájmu našich členů i spoluobčanů a probíhá každou středu vyjma letních prázdnin celoročně.

Všechny akce pro zdraví se konají za podpory Jihomoravského kraje, Městského úřadu Letovice a v rámci projektu zdravé město. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509