Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Karlovy hračky mají nového baskytaristu i nové skladby

15.2.2015 16:05 | Původní vydání | Radim Hruška

Boskovice - Boskovická hudební skupina Karlovy hračky nezahálí ani přes zimu. Pracuje na nových písních a do jejich řad vstoupil nový baskytarista. Snahou všech členů je, aby jejich hudba byla i nadále zábavná, zajímavá a něčím i typická. 

Karlovy hračky mají nového baskytaristu i nové skladby
Karlovy hračky. Foto archiv skupiny

V loňském roce vystupovaly Karlovy hračky v řadě měst a na mnoha pódiích. Zaznamenaly také mnoho velmi úspěšných vystoupení.

Například při prvním ročníku Večera pro lidi každého věku společně s hudebními hosty (Kosher trio, René z moštárny a Bluechips band) naplnili boskovický Zámecký skleník k prasknutí. Akce se bude letos v dubnu znovu opakovat. Za zmínku stojí i mnoho dalších akcí – např. Southern rock and blues festival v Kolíně, kde muzikanti vystupovali se známými českými i zahraničními kapelami jako jsou Bluesberry, Blue Brothers nebo holandská kapela Livin´blues Xperience.

V souboru se nedávno odehrála personální změna v obsazení baskytary. Baskytarista a spoluzakladatel Karlových hraček Miron Valter ukončil na svoji žádost působení v kapele. Nastalo období hledání, které dopadlo pozitivně. Za basovou kytarou se bude nyní nově realizovat známý hudebník našeho regionu Libor Dvořáček.

A co plány pro letošní rok? Karlovy hračky chtějí podpořit kulturní akce v Boskovicích, ale také se rozhodly pomáhat onkologicky nemocným dětem. Všechny proto zvou na druhý ročník dobročinného hudebního večera s názvem Pro lidi každého věku. Uskuteční se 11. dubna v boskovickém Zámeckém skleníku. Karlovy hračky sem zvou opravdu lidi každého věku za zábavou a večerem plným hudby.

„V plánu máme také neustále rozšiřovat svůj repertoár vlastních skladeb a samozřejmě zdokonalovat svůj instrumentální i vokální projev. Jak říká všech osm členů kapely - jsme jen amatéři, ale pokusíme se být lepší,“ uvedl zpěvák skupiny Radek Klon.

Karlovy hračky hrají pro pohodu. Jejich bluesrockové, a i do jiných žánrů pronikající skladby, jsou zajímavé vtipnými i poetickými texty. Nebrání se ale ani instrumentálním skladbám. Hlavním směrem jistě zůstanou zpívané písničky, které často sdělují životní příběhy. Kapela věří ve svou muziku, která má posluchače pobavit a někdy i přimět i k zamyšlení. Důležitá je také energie, kterou podle ohlasu diváků kapela vyzařuje.

„Chceme hrát s radostí a úsměvem, ale to neznamená, že vynecháváme vážnější témata. Když zpíváte o něčem skutečném, nemusí to být vždy jen o radosti. Občas se nám do písničky propašuje i život takový, jaký je. I tak si myslím, že snad s námi mohou posluchači zapomenout na všední den. Naším cílem je komunikovat s publikem a cítit zpětnou vazbu, která se na našich vystoupeních objevuje a bude se snad objevovat i nadále,“ doplnil Radek Klon.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509