Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Karlovy hračky mají nového baskytaristu i nové skladby

15.2.2015 16:05 | Původní vydání | Radim Hruška

Boskovice - Boskovická hudební skupina Karlovy hračky nezahálí ani přes zimu. Pracuje na nových písních a do jejich řad vstoupil nový baskytarista. Snahou všech členů je, aby jejich hudba byla i nadále zábavná, zajímavá a něčím i typická. 

Karlovy hračky mají nového baskytaristu i nové skladby
Karlovy hračky. Foto archiv skupiny

V loňském roce vystupovaly Karlovy hračky v řadě měst a na mnoha pódiích. Zaznamenaly také mnoho velmi úspěšných vystoupení.

Například při prvním ročníku Večera pro lidi každého věku společně s hudebními hosty (Kosher trio, René z moštárny a Bluechips band) naplnili boskovický Zámecký skleník k prasknutí. Akce se bude letos v dubnu znovu opakovat. Za zmínku stojí i mnoho dalších akcí – např. Southern rock and blues festival v Kolíně, kde muzikanti vystupovali se známými českými i zahraničními kapelami jako jsou Bluesberry, Blue Brothers nebo holandská kapela Livin´blues Xperience.

V souboru se nedávno odehrála personální změna v obsazení baskytary. Baskytarista a spoluzakladatel Karlových hraček Miron Valter ukončil na svoji žádost působení v kapele. Nastalo období hledání, které dopadlo pozitivně. Za basovou kytarou se bude nyní nově realizovat známý hudebník našeho regionu Libor Dvořáček.

A co plány pro letošní rok? Karlovy hračky chtějí podpořit kulturní akce v Boskovicích, ale také se rozhodly pomáhat onkologicky nemocným dětem. Všechny proto zvou na druhý ročník dobročinného hudebního večera s názvem Pro lidi každého věku. Uskuteční se 11. dubna v boskovickém Zámeckém skleníku. Karlovy hračky sem zvou opravdu lidi každého věku za zábavou a večerem plným hudby.

„V plánu máme také neustále rozšiřovat svůj repertoár vlastních skladeb a samozřejmě zdokonalovat svůj instrumentální i vokální projev. Jak říká všech osm členů kapely - jsme jen amatéři, ale pokusíme se být lepší,“ uvedl zpěvák skupiny Radek Klon.

Karlovy hračky hrají pro pohodu. Jejich bluesrockové, a i do jiných žánrů pronikající skladby, jsou zajímavé vtipnými i poetickými texty. Nebrání se ale ani instrumentálním skladbám. Hlavním směrem jistě zůstanou zpívané písničky, které často sdělují životní příběhy. Kapela věří ve svou muziku, která má posluchače pobavit a někdy i přimět i k zamyšlení. Důležitá je také energie, kterou podle ohlasu diváků kapela vyzařuje.

„Chceme hrát s radostí a úsměvem, ale to neznamená, že vynecháváme vážnější témata. Když zpíváte o něčem skutečném, nemusí to být vždy jen o radosti. Občas se nám do písničky propašuje i život takový, jaký je. I tak si myslím, že snad s námi mohou posluchači zapomenout na všední den. Naším cílem je komunikovat s publikem a cítit zpětnou vazbu, která se na našich vystoupeních objevuje a bude se snad objevovat i nadále,“ doplnil Radek Klon.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509