Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Karlovy hračky mají nového baskytaristu i nové skladby

15.2.2015 16:05 | Původní vydání | Radim Hruška

Boskovice - Boskovická hudební skupina Karlovy hračky nezahálí ani přes zimu. Pracuje na nových písních a do jejich řad vstoupil nový baskytarista. Snahou všech členů je, aby jejich hudba byla i nadále zábavná, zajímavá a něčím i typická. 

Karlovy hračky mají nového baskytaristu i nové skladby
Karlovy hračky. Foto archiv skupiny

V loňském roce vystupovaly Karlovy hračky v řadě měst a na mnoha pódiích. Zaznamenaly také mnoho velmi úspěšných vystoupení.

Například při prvním ročníku Večera pro lidi každého věku společně s hudebními hosty (Kosher trio, René z moštárny a Bluechips band) naplnili boskovický Zámecký skleník k prasknutí. Akce se bude letos v dubnu znovu opakovat. Za zmínku stojí i mnoho dalších akcí – např. Southern rock and blues festival v Kolíně, kde muzikanti vystupovali se známými českými i zahraničními kapelami jako jsou Bluesberry, Blue Brothers nebo holandská kapela Livin´blues Xperience.

V souboru se nedávno odehrála personální změna v obsazení baskytary. Baskytarista a spoluzakladatel Karlových hraček Miron Valter ukončil na svoji žádost působení v kapele. Nastalo období hledání, které dopadlo pozitivně. Za basovou kytarou se bude nyní nově realizovat známý hudebník našeho regionu Libor Dvořáček.

A co plány pro letošní rok? Karlovy hračky chtějí podpořit kulturní akce v Boskovicích, ale také se rozhodly pomáhat onkologicky nemocným dětem. Všechny proto zvou na druhý ročník dobročinného hudebního večera s názvem Pro lidi každého věku. Uskuteční se 11. dubna v boskovickém Zámeckém skleníku. Karlovy hračky sem zvou opravdu lidi každého věku za zábavou a večerem plným hudby.

„V plánu máme také neustále rozšiřovat svůj repertoár vlastních skladeb a samozřejmě zdokonalovat svůj instrumentální i vokální projev. Jak říká všech osm členů kapely - jsme jen amatéři, ale pokusíme se být lepší,“ uvedl zpěvák skupiny Radek Klon.

Karlovy hračky hrají pro pohodu. Jejich bluesrockové, a i do jiných žánrů pronikající skladby, jsou zajímavé vtipnými i poetickými texty. Nebrání se ale ani instrumentálním skladbám. Hlavním směrem jistě zůstanou zpívané písničky, které často sdělují životní příběhy. Kapela věří ve svou muziku, která má posluchače pobavit a někdy i přimět i k zamyšlení. Důležitá je také energie, kterou podle ohlasu diváků kapela vyzařuje.

„Chceme hrát s radostí a úsměvem, ale to neznamená, že vynecháváme vážnější témata. Když zpíváte o něčem skutečném, nemusí to být vždy jen o radosti. Občas se nám do písničky propašuje i život takový, jaký je. I tak si myslím, že snad s námi mohou posluchači zapomenout na všední den. Naším cílem je komunikovat s publikem a cítit zpětnou vazbu, která se na našich vystoupeních objevuje a bude se snad objevovat i nadále,“ doplnil Radek Klon.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509