Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Keltský telegraf na Malém Chlumu aneb Světelné poselství Keltů

6.4.2018 1:46 | Původní vydání | Jiří Havíř

OBORA - Keltský telegraf se koná v době jarní rovnodennosti a začíná období, v němž přibývá světla a den je delší než noc. Od úsvitu lidských dějin je to významné a uctívané období, jak ostatně potvrzuje i velikonoční příběh Ježíše Krista.

Keltský telegraf na Malém Chlumu aneb Světelné poselství Keltů
Keltský telegraf na Malém Chlumu. Foto Jiří Havíř

Akce Keltský telegraf vznikla pod patronací časopisu Regenerace. Každou první sobotu po prvním jarním dnu se na mnoha kopcích rozsvěcují světla a jejich paprsky mysticky propojují tisíce lidí, kteří se vydali do noční tmy a stále ještě zimního chladu.

Vrchol Malého Chlumu je jako stvořený pro tuto akci. Mimo dobrého výhledu dnes víme, že v jeho okolí na mnoha místech skutečně Keltové žili. Světelný signál jsme dostali z rozhledny u Veselice. Ten jsme poslali na Burianovu rozhlednu u Rudky, odtud pokračoval na rozhlednu Kozárov. Podrobné informace jsou na www.keltskýtelegraf.cz v části Prohlížet mapu.

Vyvrcholením je pokaždé příchod vědmy, která zažene zimu a tmu a postará se, aby nastávající vegetační období bylo pro nás příznivé, aby se nám dařilo a úroda byla bohatá. 

Máme radost, že telegraf má hodně příznivců. Letos jsme se na vrchu u rozhledny sešli již pošesté a bylo nás včetně dětí asi 95.

Děkuji všem, kteří pomohli telegraf připravit a zrealizovat. Jmenovat je nemohu, protože jsou to bytosti nadpřirozené.

Jiří Havíř

Galerie k článku

Keltský telegraf na Malém Chlumu. Foto Jiří HavířKeltský telegraf na Malém Chlumu. Foto Jiří Havíř

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509