Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Keltský telegraf na Malém Chlumu aneb Světelné poselství Keltů

6.4.2018 1:46 | Původní vydání | Jiří Havíř

OBORA - Keltský telegraf se koná v době jarní rovnodennosti a začíná období, v němž přibývá světla a den je delší než noc. Od úsvitu lidských dějin je to významné a uctívané období, jak ostatně potvrzuje i velikonoční příběh Ježíše Krista.

Keltský telegraf na Malém Chlumu aneb Světelné poselství Keltů
Keltský telegraf na Malém Chlumu. Foto Jiří Havíř

Akce Keltský telegraf vznikla pod patronací časopisu Regenerace. Každou první sobotu po prvním jarním dnu se na mnoha kopcích rozsvěcují světla a jejich paprsky mysticky propojují tisíce lidí, kteří se vydali do noční tmy a stále ještě zimního chladu.

Vrchol Malého Chlumu je jako stvořený pro tuto akci. Mimo dobrého výhledu dnes víme, že v jeho okolí na mnoha místech skutečně Keltové žili. Světelný signál jsme dostali z rozhledny u Veselice. Ten jsme poslali na Burianovu rozhlednu u Rudky, odtud pokračoval na rozhlednu Kozárov. Podrobné informace jsou na www.keltskýtelegraf.cz v části Prohlížet mapu.

Vyvrcholením je pokaždé příchod vědmy, která zažene zimu a tmu a postará se, aby nastávající vegetační období bylo pro nás příznivé, aby se nám dařilo a úroda byla bohatá. 

Máme radost, že telegraf má hodně příznivců. Letos jsme se na vrchu u rozhledny sešli již pošesté a bylo nás včetně dětí asi 95.

Děkuji všem, kteří pomohli telegraf připravit a zrealizovat. Jmenovat je nemohu, protože jsou to bytosti nadpřirozené.

Jiří Havíř

Galerie k článku

Keltský telegraf na Malém Chlumu. Foto Jiří HavířKeltský telegraf na Malém Chlumu. Foto Jiří Havíř

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509