Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Knihovna v Kořenci získala ocenění i za podporu dětského čtenářství

20.12.2017 15:16 | Původní vydání | Helena Jalová

KOŘENEC - Slavnostní setkání knihoven a zastupitelů obcí Jihomoravského kraje se konalo v úterý 21. listopadu 2017 v Moravské zemské knihovně v Brně za účasti radního JmK Ing. Tomáše Soukala. Byla to příležitost zdůraznit důležitost a význam všech knihoven a současně také ohodnotit činnost malých obecních knihoven v našem kraji. 

Knihovna v Kořenci získala ocenění i za podporu dětského čtenářství
Knihovna v Kořenci. Foto Helena Jalová

Pověřená Knihovna Boskovice nominovala na toto významné krajské ocenění Obecní knihovnu Kořenec, kterou vede Mgr. Hana Matulová za:

Vybudování moderní knihovny v obci Kořenec, Vytvoření centra pro mezigenerační setkávání a Podporu dětského čtenářství v obci Kořenec.

Ocenění z rukou ředitele MZK prof. PhDr. Tomáše Kubíčka, PhD. převzala paní knihovnice spolu se starostou obce panem Miroslavem Zemánkem.

Knihovna sídlí v budově mateřské školy a do roku 2015 jí byla vyčleněna pouze jedna menší místnost, kam se vešlo více než 4 000 svazků. V této době převzala péči o knihovnu paní Hana Matulová. Díky narůstajícímu zájmu nejen dětských čtenářů o knihovnu byla v roce 2016 uskutečněna s podporou Obce Kořenec a Jihomoravského kraje rekonstrukce prostorů knihovny, která nyní poskytuje vyhovující a příjemné prostředí pro kulturní i jiné společenské akce.

Knihovna je otevřená během školního roku, ale i o prázdninách všem obyvatelům obce. Jsou pro ně organizovány akce různých typů. Pravidelně 3x ročně organizuje pro veřejnost kurzy vazby květin, které jsou navštěvovány nejen místními občany.

Díky dotaci z Ministerstva kultury K 21 byly v knihovně zahájeny „Večery v knihovně“, při kterých se potkávají různé generace u společného tvoření a vyprávění s cílem pomoci seniorům stejně jako dětem najít místo pro sdílení společných zážitků a životních zkušeností. 1x za 14 dní jsou organizovány tzv. „Pátečnické schůzky“ pro školáky ve věku 7–13 let.

Do knihovny byly také zakoupeny a půjčují se deskové hry, které měly velký ohlas u dětí. Deskové hry jsou tedy stále doplňovány a paní knihovnice zorganizovala dvě soutěžní „Hravá odpoledne“. V tomto roce upořádala paní knihovnice již druhý ročník pětidenního přívesnického tábora organizovaný knihovnou ve spolupráci s ekologickým centrem Lipka s názvem: „S krajánkem kolem Kořence“.

Knihovna je od roku 2017 plně automatizovaná a informace ke knihovně včetně on-line katalogu prezentovány na vlastní webové stránce: http://knihovna-korenec8.webnode.cz/

Helena Jalová, vedoucí okresní metodiky, Knihovna Boskovice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509