Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Knihovna v Kořenci získala ocenění i za podporu dětského čtenářství

20.12.2017 15:16 | Původní vydání | Helena Jalová

KOŘENEC - Slavnostní setkání knihoven a zastupitelů obcí Jihomoravského kraje se konalo v úterý 21. listopadu 2017 v Moravské zemské knihovně v Brně za účasti radního JmK Ing. Tomáše Soukala. Byla to příležitost zdůraznit důležitost a význam všech knihoven a současně také ohodnotit činnost malých obecních knihoven v našem kraji. 

Knihovna v Kořenci získala ocenění i za podporu dětského čtenářství
Knihovna v Kořenci. Foto Helena Jalová

Pověřená Knihovna Boskovice nominovala na toto významné krajské ocenění Obecní knihovnu Kořenec, kterou vede Mgr. Hana Matulová za:

Vybudování moderní knihovny v obci Kořenec, Vytvoření centra pro mezigenerační setkávání a Podporu dětského čtenářství v obci Kořenec.

Ocenění z rukou ředitele MZK prof. PhDr. Tomáše Kubíčka, PhD. převzala paní knihovnice spolu se starostou obce panem Miroslavem Zemánkem.

Knihovna sídlí v budově mateřské školy a do roku 2015 jí byla vyčleněna pouze jedna menší místnost, kam se vešlo více než 4 000 svazků. V této době převzala péči o knihovnu paní Hana Matulová. Díky narůstajícímu zájmu nejen dětských čtenářů o knihovnu byla v roce 2016 uskutečněna s podporou Obce Kořenec a Jihomoravského kraje rekonstrukce prostorů knihovny, která nyní poskytuje vyhovující a příjemné prostředí pro kulturní i jiné společenské akce.

Knihovna je otevřená během školního roku, ale i o prázdninách všem obyvatelům obce. Jsou pro ně organizovány akce různých typů. Pravidelně 3x ročně organizuje pro veřejnost kurzy vazby květin, které jsou navštěvovány nejen místními občany.

Díky dotaci z Ministerstva kultury K 21 byly v knihovně zahájeny „Večery v knihovně“, při kterých se potkávají různé generace u společného tvoření a vyprávění s cílem pomoci seniorům stejně jako dětem najít místo pro sdílení společných zážitků a životních zkušeností. 1x za 14 dní jsou organizovány tzv. „Pátečnické schůzky“ pro školáky ve věku 7–13 let.

Do knihovny byly také zakoupeny a půjčují se deskové hry, které měly velký ohlas u dětí. Deskové hry jsou tedy stále doplňovány a paní knihovnice zorganizovala dvě soutěžní „Hravá odpoledne“. V tomto roce upořádala paní knihovnice již druhý ročník pětidenního přívesnického tábora organizovaný knihovnou ve spolupráci s ekologickým centrem Lipka s názvem: „S krajánkem kolem Kořence“.

Knihovna je od roku 2017 plně automatizovaná a informace ke knihovně včetně on-line katalogu prezentovány na vlastní webové stránce: http://knihovna-korenec8.webnode.cz/

Helena Jalová, vedoucí okresní metodiky, Knihovna Boskovice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509