Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Končí sezona, některé jeskyně v Moravském krasu zavírají

30.11.2017 7:50 | Původní vydání | Michal Záboj

MORAVSKÝ KRAS - Turistům se od prvního prosince uzavře část podzemí Moravského krasu. Kvůli ochraně zimujících netopýrů se na čas nepodívají do jeskyní Balcarku a Kateřinská a do části Sloupsko-šošůvských jeskyní. 

Končí sezona, některé jeskyně v Moravském krasu zavírají
Punkevní jeskyně. Ilustrační foto Radim Hruška

O návštěvu krasového podzemí ale návštěvníci zcela nepřijdou. Některé jeskyně mají totiž otevřeno celoročně.

„Od prvního prosince máme otevřené tři jeskyně. Jsou to jeskyně Punkevní, jeskyně Výpustek a v omezeném provozu jeskyně Sloupsko-šošůvské,“ upřesnil vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka.

Do pěti jeskyní, které spadají pod správu jeskyní, se letos zvýšila návštěvnost. Do konce října do nich zavítalo bezmála 360 tisíc turistů, což je meziročně asi o dvacet tisíc více.

Nejnavštěvovanějšími byly Punkevní jeskyně, které si prohlédlo přes 203 tisíc lidí.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509