Dnes je sobota, 17. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Křtinští v pražském Klementinu převzali ocenění Knihovna roku 2017

11.10.2017 15:04 | Původní vydání | Helena Jalová

PRAHA, KŘTINY - V Týdnu knihoven je každoročně vyhlašovaná významná cena Knihovna roku, kterou uděluje ministr kultury. V letošním roce získala toto nejvyšší ocenění Knihovna Městysu Křtiny.

Křtinští v pražském Klementinu převzali ocenění Knihovna roku 2017
Křtiny získaly ocenění Knihovna roku 2017. Foto Miroslav Bláha

Tato cena se uděluje od roku 2003 jako ohodnocení zásluh o rozvoj knihovnictví a informačních služeb v obcích. Předchůdcem této ceny bylo stejnojmenné ocenění, udělované od roku 2000 profesní organizací Svaz knihovníků a informačních pracovníků.

Kategorie „základní knihovna“ je určena především knihovnám, které působí v malých obcích a předpokládá se návaznost na umístění v soutěži Vesnice roku. Smyslem ocenění je vyjádření veřejného uznání knihovnám, jejich pracovníkům i obcím za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství.

V letošním roce bylo nominováno 15 knihoven. Komise tyto knihovny hodnotila v celé šíři a rozmanitosti jejich práce a posuzovala také podmínky, které pro ně vytvářejí zřizovatelé. Více informací lze dohledat zde.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v Zrcadlové kapli Klementina v Praze dne 5. října 2017 za účasti ministra kultury a dalších významných hostů.

Městská knihovna, pracující jako jedno ze středisek Kulturních zařízení města Boskovice, se prostřednictvím regionálního oddělení stará celkem o 135 knihoven v našem okrese.

Knihovna Městyse Křtiny patří do této metodické působnosti. Knihovnice Marie Pařilová za svoji práci v tomto roce získala Diplom za moderní a informační služby v soutěži Vesnice roku, který ji opravňoval postoupit do další soutěže a reprezentovat tak Jihomoravský kraj.

Knihovna sama během posledních několika let zcela změnila své prostory, za pomoci zřizovatele a využití dotačních titulů. Bylo tak možné uskutečnit výměnu regálů, výmalbu a úpravu vnitřních prostor. V knihovně najdete literární kavárnu s příjemným posezením a dva uživatelské počítače. Můžete si vybrat nejen z nových knih, ale také si zahrát společenské hry nebo zapůjčit e-čtečku. Vzniklo zde středisko pro výměnné fondy, kam mohou zajíždět knihovníci z blízkého okolí, aby si vyprali knihy do svých knihoven. Kompletní nabídku služeb pro uživatele lze dohledat nejen na webové stránce, ale také na Facebooku. Akce pro návštěvníky organizuje knihovnice Marie Pařilová, která se snaží spolupracovat se školami v místě a dalšími spolky také na podpoře čtenářství.

Pro region Blansko je to již druhý takový úspěch. V roce 2011 získala toto významné knihovnické ocenění Místní veřejná knihovna Vavřinec – Veselice.

Helena Jalová, vedoucí okresní metodiky, Knihovna Boskovice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509