Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Křtinští v pražském Klementinu převzali ocenění Knihovna roku 2017

11.10.2017 15:04 | Původní vydání | Helena Jalová

PRAHA, KŘTINY - V Týdnu knihoven je každoročně vyhlašovaná významná cena Knihovna roku, kterou uděluje ministr kultury. V letošním roce získala toto nejvyšší ocenění Knihovna Městysu Křtiny.

Křtinští v pražském Klementinu převzali ocenění Knihovna roku 2017
Křtiny získaly ocenění Knihovna roku 2017. Foto Miroslav Bláha

Tato cena se uděluje od roku 2003 jako ohodnocení zásluh o rozvoj knihovnictví a informačních služeb v obcích. Předchůdcem této ceny bylo stejnojmenné ocenění, udělované od roku 2000 profesní organizací Svaz knihovníků a informačních pracovníků.

Kategorie „základní knihovna“ je určena především knihovnám, které působí v malých obcích a předpokládá se návaznost na umístění v soutěži Vesnice roku. Smyslem ocenění je vyjádření veřejného uznání knihovnám, jejich pracovníkům i obcím za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství.

V letošním roce bylo nominováno 15 knihoven. Komise tyto knihovny hodnotila v celé šíři a rozmanitosti jejich práce a posuzovala také podmínky, které pro ně vytvářejí zřizovatelé. Více informací lze dohledat zde.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v Zrcadlové kapli Klementina v Praze dne 5. října 2017 za účasti ministra kultury a dalších významných hostů.

Městská knihovna, pracující jako jedno ze středisek Kulturních zařízení města Boskovice, se prostřednictvím regionálního oddělení stará celkem o 135 knihoven v našem okrese.

Knihovna Městyse Křtiny patří do této metodické působnosti. Knihovnice Marie Pařilová za svoji práci v tomto roce získala Diplom za moderní a informační služby v soutěži Vesnice roku, který ji opravňoval postoupit do další soutěže a reprezentovat tak Jihomoravský kraj.

Knihovna sama během posledních několika let zcela změnila své prostory, za pomoci zřizovatele a využití dotačních titulů. Bylo tak možné uskutečnit výměnu regálů, výmalbu a úpravu vnitřních prostor. V knihovně najdete literární kavárnu s příjemným posezením a dva uživatelské počítače. Můžete si vybrat nejen z nových knih, ale také si zahrát společenské hry nebo zapůjčit e-čtečku. Vzniklo zde středisko pro výměnné fondy, kam mohou zajíždět knihovníci z blízkého okolí, aby si vyprali knihy do svých knihoven. Kompletní nabídku služeb pro uživatele lze dohledat nejen na webové stránce, ale také na Facebooku. Akce pro návštěvníky organizuje knihovnice Marie Pařilová, která se snaží spolupracovat se školami v místě a dalšími spolky také na podpoře čtenářství.

Pro region Blansko je to již druhý takový úspěch. V roce 2011 získala toto významné knihovnické ocenění Místní veřejná knihovna Vavřinec – Veselice.

Helena Jalová, vedoucí okresní metodiky, Knihovna Boskovice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509