Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Křtinští v pražském Klementinu převzali ocenění Knihovna roku 2017

11.10.2017 15:04 | Původní vydání | Helena Jalová

PRAHA, KŘTINY - V Týdnu knihoven je každoročně vyhlašovaná významná cena Knihovna roku, kterou uděluje ministr kultury. V letošním roce získala toto nejvyšší ocenění Knihovna Městysu Křtiny.

Křtinští v pražském Klementinu převzali ocenění Knihovna roku 2017
Křtiny získaly ocenění Knihovna roku 2017. Foto Miroslav Bláha

Tato cena se uděluje od roku 2003 jako ohodnocení zásluh o rozvoj knihovnictví a informačních služeb v obcích. Předchůdcem této ceny bylo stejnojmenné ocenění, udělované od roku 2000 profesní organizací Svaz knihovníků a informačních pracovníků.

Kategorie „základní knihovna“ je určena především knihovnám, které působí v malých obcích a předpokládá se návaznost na umístění v soutěži Vesnice roku. Smyslem ocenění je vyjádření veřejného uznání knihovnám, jejich pracovníkům i obcím za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství.

V letošním roce bylo nominováno 15 knihoven. Komise tyto knihovny hodnotila v celé šíři a rozmanitosti jejich práce a posuzovala také podmínky, které pro ně vytvářejí zřizovatelé. Více informací lze dohledat zde.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v Zrcadlové kapli Klementina v Praze dne 5. října 2017 za účasti ministra kultury a dalších významných hostů.

Městská knihovna, pracující jako jedno ze středisek Kulturních zařízení města Boskovice, se prostřednictvím regionálního oddělení stará celkem o 135 knihoven v našem okrese.

Knihovna Městyse Křtiny patří do této metodické působnosti. Knihovnice Marie Pařilová za svoji práci v tomto roce získala Diplom za moderní a informační služby v soutěži Vesnice roku, který ji opravňoval postoupit do další soutěže a reprezentovat tak Jihomoravský kraj.

Knihovna sama během posledních několika let zcela změnila své prostory, za pomoci zřizovatele a využití dotačních titulů. Bylo tak možné uskutečnit výměnu regálů, výmalbu a úpravu vnitřních prostor. V knihovně najdete literární kavárnu s příjemným posezením a dva uživatelské počítače. Můžete si vybrat nejen z nových knih, ale také si zahrát společenské hry nebo zapůjčit e-čtečku. Vzniklo zde středisko pro výměnné fondy, kam mohou zajíždět knihovníci z blízkého okolí, aby si vyprali knihy do svých knihoven. Kompletní nabídku služeb pro uživatele lze dohledat nejen na webové stránce, ale také na Facebooku. Akce pro návštěvníky organizuje knihovnice Marie Pařilová, která se snaží spolupracovat se školami v místě a dalšími spolky také na podpoře čtenářství.

Pro region Blansko je to již druhý takový úspěch. V roce 2011 získala toto významné knihovnické ocenění Místní veřejná knihovna Vavřinec – Veselice.

Helena Jalová, vedoucí okresní metodiky, Knihovna Boskovice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509