Dnes je čtvrtek, 16. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 8 hod.: Speciální farmářské trhy s agrární komorou.


kina
Blansko ve 20 hod. Equalizer 2.
Boskovice v 17 hod. Ant-Man a Wasp. (3D)
Boskovice v 19.30 hod. Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni.
Boskovice - letní ve 21 hod. Miss Hanoi.
Lysice – letní ve 20.30 hod. Black Panther.

všechny

Sledujte nás!Kulturní dům a stará škola v Ostrově dostanou novou fasádu

25.9.2014 12:14 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy - Ostrov u Macochy nechá zateplit další dvě budovy. Po základní škole a radnici se městys zaměří na kulturní dům a také objekt staré školy. Práce začnou příští rok.

Kulturní dům a stará škola v Ostrově dostanou novou fasádu
Kulturní dům v Ostrově u Macochy Foto Michal Záboj

Na obou budovách se počítá se zateplením fasády. Úpravy přinesou úspory na vytápění.

„Jedná se o budovy, které jsou ve špatném technickém stavu a vykazují vysoké tepelné ztráty,“ podotkl starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Kulturní dům městys a tamní spolky využívají k pořádání kulturních a společenských akcí a konají se tam také cvičení a tréninky sportovních klubů. Ve staré škole sídlí několik firem.

Kromě zateplení obou budov Ostrovští příští rok vymění i systém vytápění v základní škole. To vše přijde na asi třináct milionů korun, ze kterých deset činí dotace.

Do úspor při vytápění svých budov investoval Ostrov u Macochy už letos. Nových oken a fasády se dočkaly budovy základní školy a zateplení pak radnice. Úpravy školních budov přišly na asi čtrnáct milionů korun a radnice na milion a půl. Většinu pokryly dotace.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509