Dnes je čtvrtek, 29. červen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LETOVICE - Řádil na třech místech

29.6.2017 10:45

Stejný rukopis po sobě zanechal zatím neznámý zloděj, který navštívil hned tři místa v Letovicích. U tamní strojírenské firmy poškodil zámek nádrže odstaveného bagru a vyčerpal z ní více než padesát litrů nafty. „Obdobně neodolal útoku zloděje zámek na vratech do garáže osmasedmdesátiletého majitele. V garáži pak zloděj odcizil motorovou pilu, křovinořez, horské kolo, okružní pilu a další věci.“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zloděj stejným způsobem ještě otevřel i garáž jedenašedesátiletého majitele. „Prostor prohledal, násilím si otevřel plechovou skříň, ale k odcizení nic nenašel. Celkem způsobil zloděj majitelům škodu za více než dvacet tisíc korun,“ dodal mluvčí. (moj)

RUDICE - Žena přišla o kabelku

27.6.2017 13:25

Dámská taška odložená na podlaze před předním sedadlem osobního automobilu Volkswagen Polo přilákala v Rudici zatím neznámého pachatele. „Zloděj jednoduše poničil okno předních dveří a tašku s osobními věcmi třiadvacetileté majitelky, peněženkou s platební kartou a malou finanční hotovostí odcizil,“ popsal blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je vyšší než pět tisíc korun. (moj)

LAŽANY - Zloděj vykradl bufet

26.6.2017 10:35

Do bufetu na koupališti v Lažanech se vloupal dosud neznámý pachatel. Nejprve přelezl plot a přes výdejní okénko se dostal dovnitř. „Provozovnu prohledal a odcizil dvacet balíčků cigaret a z pokladny asi dva tisíce korun v drobných mincích. Celková škoda je tak vyšší než šest tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Okresní archiv v 9 až 17 hod.: Bez štemplu ani ránu aneb Úřední šiml v praxi, výstava obecních a cechovních typářů a pečetí, ale také razítek a jejich otisků vybraných institucí a soukromníků blanenského okresu.
Blansko – Zámek v 18 hod.: Mincovní poklady na Hedvábné cestě, vernisáž výstavy, od 17 hod. bude připraven doprovodný program pro děti, kde si budou moci navrhnout své vlastní platidlo.


kina
Blansko ve 20 hod. Mumie. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Já, padouch 3.
Boskovice v 19.30 hod. Já, padouch 3. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!Kulturní dům a stará škola v Ostrově dostanou novou fasádu

25.9.2014 12:14 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy - Ostrov u Macochy nechá zateplit další dvě budovy. Po základní škole a radnici se městys zaměří na kulturní dům a také objekt staré školy. Práce začnou příští rok.

Kulturní dům a stará škola v Ostrově dostanou novou fasádu
Kulturní dům v Ostrově u Macochy Foto Michal Záboj

Na obou budovách se počítá se zateplením fasády. Úpravy přinesou úspory na vytápění.

„Jedná se o budovy, které jsou ve špatném technickém stavu a vykazují vysoké tepelné ztráty,“ podotkl starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Kulturní dům městys a tamní spolky využívají k pořádání kulturních a společenských akcí a konají se tam také cvičení a tréninky sportovních klubů. Ve staré škole sídlí několik firem.

Kromě zateplení obou budov Ostrovští příští rok vymění i systém vytápění v základní škole. To vše přijde na asi třináct milionů korun, ze kterých deset činí dotace.

Do úspor při vytápění svých budov investoval Ostrov u Macochy už letos. Nových oken a fasády se dočkaly budovy základní školy a zateplení pak radnice. Úpravy školních budov přišly na asi čtrnáct milionů korun a radnice na milion a půl. Většinu pokryly dotace.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509