Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Lidé bez domova v mrazech přespali ve Staré fabrice na židli

17.3.2018 13:13 | Původní vydání | Vladěna Jarůšková

BLANSKO - Osm mrazivých nocí otevřela Oblastní charita Blansko pro lidi bez domova prostory Staré fabriky. Lůžka v charitní noclehárně byla v těchto dnech plná. Teplou židli ve Staré fabrice tak využívalo po celý týden k přespání hned několik lidí.

Lidé bez domova v mrazech přespali ve Staré fabrice na židli
Charitní noclehárna. Foto archiv

„Nechtěli jsme dopustit, aby lidé museli v mrazech zůstat venku. Proto když noční teploty klesly pod minus deset stupňů, nabídli jsme lidem bez domova přespání na takzvané teplé židli v zařízení Stará fabrika,“ přibližuje zástupce ředitelky blanenské charity Miroslav Doležel.

Starou fabriku každou z mrazivých nocí využili přibližně tři až čtyři lidé. Otevřená byla především pro ty, na které nezbylo místo v Noclehárně pro muže a pro ženy, pro které v Blansku noclehárna stále chybí.

A také pro muže, kteří se na noclehárnu nedostali. „Jednoho muže v podnapilém stavu dovezli na Starou fabriku městští policisté. Na noclehárnu lidé pod vlivem alkoholu nesmí a stejně byla plná. Tak jsme mu poskytli azyl tady,“ říká Pavel Perout z Oblastní charity Blansko, který měl v zařízení noční službu.

Nízkoprahové zařízení Stará fabrika běžně poskytuje denní azyl mužům a ženám, kteří nemají kam jít. Můžou se tam převléci, najíst se, umýt a společně s pracovníky charity řešit jejich situaci. V mrazivých nocích charita otevřela prostory zařízení bez služeb nízkoprahového zařízení. Lidé tu mohli od osmi od večera do sedmi do rána bezplatně přečkat na židlích, odpočinout si, vypít si teplý čaj a sníst přinesené jídlo. „Počítáme s tím, že teplou židli budeme nabízet lidem bez domova v mrazivých nocí i nadále,“ dodává Miroslav Doležel.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509