Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Lidé bez domova v mrazech přespali ve Staré fabrice na židli

17.3.2018 13:13 | Původní vydání | Vladěna Jarůšková

BLANSKO - Osm mrazivých nocí otevřela Oblastní charita Blansko pro lidi bez domova prostory Staré fabriky. Lůžka v charitní noclehárně byla v těchto dnech plná. Teplou židli ve Staré fabrice tak využívalo po celý týden k přespání hned několik lidí.

Lidé bez domova v mrazech přespali ve Staré fabrice na židli
Charitní noclehárna. Foto archiv

„Nechtěli jsme dopustit, aby lidé museli v mrazech zůstat venku. Proto když noční teploty klesly pod minus deset stupňů, nabídli jsme lidem bez domova přespání na takzvané teplé židli v zařízení Stará fabrika,“ přibližuje zástupce ředitelky blanenské charity Miroslav Doležel.

Starou fabriku každou z mrazivých nocí využili přibližně tři až čtyři lidé. Otevřená byla především pro ty, na které nezbylo místo v Noclehárně pro muže a pro ženy, pro které v Blansku noclehárna stále chybí.

A také pro muže, kteří se na noclehárnu nedostali. „Jednoho muže v podnapilém stavu dovezli na Starou fabriku městští policisté. Na noclehárnu lidé pod vlivem alkoholu nesmí a stejně byla plná. Tak jsme mu poskytli azyl tady,“ říká Pavel Perout z Oblastní charity Blansko, který měl v zařízení noční službu.

Nízkoprahové zařízení Stará fabrika běžně poskytuje denní azyl mužům a ženám, kteří nemají kam jít. Můžou se tam převléci, najíst se, umýt a společně s pracovníky charity řešit jejich situaci. V mrazivých nocích charita otevřela prostory zařízení bez služeb nízkoprahového zařízení. Lidé tu mohli od osmi od večera do sedmi do rána bezplatně přečkat na židlích, odpočinout si, vypít si teplý čaj a sníst přinesené jídlo. „Počítáme s tím, že teplou židli budeme nabízet lidem bez domova v mrazivých nocí i nadále,“ dodává Miroslav Doležel.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509