Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Lidé bez domova v mrazech přespali ve Staré fabrice na židli

17.3.2018 13:13 | Původní vydání | Vladěna Jarůšková

BLANSKO - Osm mrazivých nocí otevřela Oblastní charita Blansko pro lidi bez domova prostory Staré fabriky. Lůžka v charitní noclehárně byla v těchto dnech plná. Teplou židli ve Staré fabrice tak využívalo po celý týden k přespání hned několik lidí.

Lidé bez domova v mrazech přespali ve Staré fabrice na židli
Charitní noclehárna. Foto archiv

„Nechtěli jsme dopustit, aby lidé museli v mrazech zůstat venku. Proto když noční teploty klesly pod minus deset stupňů, nabídli jsme lidem bez domova přespání na takzvané teplé židli v zařízení Stará fabrika,“ přibližuje zástupce ředitelky blanenské charity Miroslav Doležel.

Starou fabriku každou z mrazivých nocí využili přibližně tři až čtyři lidé. Otevřená byla především pro ty, na které nezbylo místo v Noclehárně pro muže a pro ženy, pro které v Blansku noclehárna stále chybí.

A také pro muže, kteří se na noclehárnu nedostali. „Jednoho muže v podnapilém stavu dovezli na Starou fabriku městští policisté. Na noclehárnu lidé pod vlivem alkoholu nesmí a stejně byla plná. Tak jsme mu poskytli azyl tady,“ říká Pavel Perout z Oblastní charity Blansko, který měl v zařízení noční službu.

Nízkoprahové zařízení Stará fabrika běžně poskytuje denní azyl mužům a ženám, kteří nemají kam jít. Můžou se tam převléci, najíst se, umýt a společně s pracovníky charity řešit jejich situaci. V mrazivých nocích charita otevřela prostory zařízení bez služeb nízkoprahového zařízení. Lidé tu mohli od osmi od večera do sedmi do rána bezplatně přečkat na židlích, odpočinout si, vypít si teplý čaj a sníst přinesené jídlo. „Počítáme s tím, že teplou židli budeme nabízet lidem bez domova v mrazivých nocí i nadále,“ dodává Miroslav Doležel.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509