Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Lidé mohou na Silvestra vystoupat na rozhlednu i navštívit letní kino

30.12.2017 14:09 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Poslední den letošního roku mohou lidé v regionu strávit i netradičně. Jednou z takovým variant je návštěva rozhledny Podvrší ve Vavřinci. Rozhledna bude otevřena od 10 do 15 hodin, a to za každého počasí. 

Lidé mohou na Silvestra vystoupat na rozhlednu i navštívit letní kino
Rozhledna Podvrší. Foto archiv obce

„Pro návštěvníky je přichystané teplé občerstvení v podobě svařeného vína a čaje, a tak jak loni i letos zelňačka. Tradice pořádání této akce vznikla v roce 2001,“ uvedl starosta Vavřince Miloslav Novotný.

Poslední den roku na rozhlednu vystoupá okolo tisíce návštěvníků. Akci pořádají členové spolku Veselická kaplička.

Komu se nechce šlapat na rozhlednu, může zavítat na promítání do boskovického letního kina. Od 17 hodin tam proběhne tradiční Silvestrovské promítání pro malé i velké diváky.

„Samozřejmostí je čaj pro malé a něco ostřejšího pro velké diváky, pásmo pohádek a od 18 hodin velkolepý ohňostroj,“ zvou pořadatelé.

V Blansku se v poslední den letošního roku odehraje Dětský silvestr v kině. Na programu bude v 15 hodin Dětský silvestr (divadlo Kejkle), v 16.30 hodin film pro děti Hurvínek a kouzelné muzeum a v 18.10 hodin ohňostroj ze střechy kina.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509