Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Lidé mohou na Silvestra vystoupat na rozhlednu i navštívit letní kino

30.12.2017 14:09 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Poslední den letošního roku mohou lidé v regionu strávit i netradičně. Jednou z takovým variant je návštěva rozhledny Podvrší ve Vavřinci. Rozhledna bude otevřena od 10 do 15 hodin, a to za každého počasí. 

Lidé mohou na Silvestra vystoupat na rozhlednu i navštívit letní kino
Rozhledna Podvrší. Foto archiv obce

„Pro návštěvníky je přichystané teplé občerstvení v podobě svařeného vína a čaje, a tak jak loni i letos zelňačka. Tradice pořádání této akce vznikla v roce 2001,“ uvedl starosta Vavřince Miloslav Novotný.

Poslední den roku na rozhlednu vystoupá okolo tisíce návštěvníků. Akci pořádají členové spolku Veselická kaplička.

Komu se nechce šlapat na rozhlednu, může zavítat na promítání do boskovického letního kina. Od 17 hodin tam proběhne tradiční Silvestrovské promítání pro malé i velké diváky.

„Samozřejmostí je čaj pro malé a něco ostřejšího pro velké diváky, pásmo pohádek a od 18 hodin velkolepý ohňostroj,“ zvou pořadatelé.

V Blansku se v poslední den letošního roku odehraje Dětský silvestr v kině. Na programu bude v 15 hodin Dětský silvestr (divadlo Kejkle), v 16.30 hodin film pro děti Hurvínek a kouzelné muzeum a v 18.10 hodin ohňostroj ze střechy kina.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509