Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Lidé mohou na Silvestra vystoupat na rozhlednu i navštívit letní kino

30.12.2017 14:09 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Poslední den letošního roku mohou lidé v regionu strávit i netradičně. Jednou z takovým variant je návštěva rozhledny Podvrší ve Vavřinci. Rozhledna bude otevřena od 10 do 15 hodin, a to za každého počasí. 

Lidé mohou na Silvestra vystoupat na rozhlednu i navštívit letní kino
Rozhledna Podvrší. Foto archiv obce

„Pro návštěvníky je přichystané teplé občerstvení v podobě svařeného vína a čaje, a tak jak loni i letos zelňačka. Tradice pořádání této akce vznikla v roce 2001,“ uvedl starosta Vavřince Miloslav Novotný.

Poslední den roku na rozhlednu vystoupá okolo tisíce návštěvníků. Akci pořádají členové spolku Veselická kaplička.

Komu se nechce šlapat na rozhlednu, může zavítat na promítání do boskovického letního kina. Od 17 hodin tam proběhne tradiční Silvestrovské promítání pro malé i velké diváky.

„Samozřejmostí je čaj pro malé a něco ostřejšího pro velké diváky, pásmo pohádek a od 18 hodin velkolepý ohňostroj,“ zvou pořadatelé.

V Blansku se v poslední den letošního roku odehraje Dětský silvestr v kině. Na programu bude v 15 hodin Dětský silvestr (divadlo Kejkle), v 16.30 hodin film pro děti Hurvínek a kouzelné muzeum a v 18.10 hodin ohňostroj ze střechy kina.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509