Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Lidé nad sedmdesát let budou mít v Boskovicích dopravu zdarma

31.12.2017 0:45 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Zajímavou novinku zavádí od prvního ledna v Boskovicích. Vedení města umožní cestovat boskovickým občanům nad sedmdesát let zdarma. Bezplatné jízdy veřejnou autobusovou dopravou na území Boskovic už schválili tamní zastupitelé. 

Lidé nad sedmdesát let budou mít v Boskovicích dopravu zdarma
Autobus v Boskovicích. Ilustrační foto Google Maps

Zavedení systému dopravy osob starších sedmdesáti let zdarma bude spočívat v tom, že město jim bude od Nového roku proplácet celou cenu zakoupené roční předplatní úsekové jízdenky pro cestování po Boskovicích veřejnou autobusovou dopravou v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

„V praxi bude zavedení tohoto systému probíhat tak, že si senior v prodejně jízdenek na vlakovém nádraží v Boskovicích po předložení dokladu totožnosti a jedné průkazové fotografie a po uhrazení poplatku ve výši třiceti korun vyřídí průkazku IDS JMK a následně si zakoupí roční předplatní úsekovou jízdenkou pro cestování po Boskovicích,“ upřesnil mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Poté se senior dostaví s dokladem totožnosti, průkazkou IDS JMK a roční předplatní jízdenkou na Odbor dopravy Městského úřadu Boskovice, kde vyplní jednoduchou žádost. Poté mu bude na pokladně městského úřadu vyplacena celá částka v hotovosti nebo zaslána na účet.

„Zavedení tohoto systému je výsledkem více než roční přípravy a jednání, která probíhala mezi zástupci města Boskovice, společností KORDIS JMK, a.s. a zástupci Jihomoravského kraje. Výsledná podoba tohoto systému vychází ze skutečnosti, že na území města Boskovice není provozována klasická městská hromadná doprava,“ dodal Jaroslav Parma.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509