Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Lidé nad sedmdesát let budou mít v Boskovicích dopravu zdarma

31.12.2017 0:45 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Zajímavou novinku zavádí od prvního ledna v Boskovicích. Vedení města umožní cestovat boskovickým občanům nad sedmdesát let zdarma. Bezplatné jízdy veřejnou autobusovou dopravou na území Boskovic už schválili tamní zastupitelé. 

Lidé nad sedmdesát let budou mít v Boskovicích dopravu zdarma
Autobus v Boskovicích. Ilustrační foto Google Maps

Zavedení systému dopravy osob starších sedmdesáti let zdarma bude spočívat v tom, že město jim bude od Nového roku proplácet celou cenu zakoupené roční předplatní úsekové jízdenky pro cestování po Boskovicích veřejnou autobusovou dopravou v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

„V praxi bude zavedení tohoto systému probíhat tak, že si senior v prodejně jízdenek na vlakovém nádraží v Boskovicích po předložení dokladu totožnosti a jedné průkazové fotografie a po uhrazení poplatku ve výši třiceti korun vyřídí průkazku IDS JMK a následně si zakoupí roční předplatní úsekovou jízdenkou pro cestování po Boskovicích,“ upřesnil mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Poté se senior dostaví s dokladem totožnosti, průkazkou IDS JMK a roční předplatní jízdenkou na Odbor dopravy Městského úřadu Boskovice, kde vyplní jednoduchou žádost. Poté mu bude na pokladně městského úřadu vyplacena celá částka v hotovosti nebo zaslána na účet.

„Zavedení tohoto systému je výsledkem více než roční přípravy a jednání, která probíhala mezi zástupci města Boskovice, společností KORDIS JMK, a.s. a zástupci Jihomoravského kraje. Výsledná podoba tohoto systému vychází ze skutečnosti, že na území města Boskovice není provozována klasická městská hromadná doprava,“ dodal Jaroslav Parma.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509