Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Lidé nad sedmdesát let budou mít v Boskovicích dopravu zdarma

31.12.2017 0:45 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Zajímavou novinku zavádí od prvního ledna v Boskovicích. Vedení města umožní cestovat boskovickým občanům nad sedmdesát let zdarma. Bezplatné jízdy veřejnou autobusovou dopravou na území Boskovic už schválili tamní zastupitelé. 

Lidé nad sedmdesát let budou mít v Boskovicích dopravu zdarma
Autobus v Boskovicích. Ilustrační foto Google Maps

Zavedení systému dopravy osob starších sedmdesáti let zdarma bude spočívat v tom, že město jim bude od Nového roku proplácet celou cenu zakoupené roční předplatní úsekové jízdenky pro cestování po Boskovicích veřejnou autobusovou dopravou v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

„V praxi bude zavedení tohoto systému probíhat tak, že si senior v prodejně jízdenek na vlakovém nádraží v Boskovicích po předložení dokladu totožnosti a jedné průkazové fotografie a po uhrazení poplatku ve výši třiceti korun vyřídí průkazku IDS JMK a následně si zakoupí roční předplatní úsekovou jízdenkou pro cestování po Boskovicích,“ upřesnil mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Poté se senior dostaví s dokladem totožnosti, průkazkou IDS JMK a roční předplatní jízdenkou na Odbor dopravy Městského úřadu Boskovice, kde vyplní jednoduchou žádost. Poté mu bude na pokladně městského úřadu vyplacena celá částka v hotovosti nebo zaslána na účet.

„Zavedení tohoto systému je výsledkem více než roční přípravy a jednání, která probíhala mezi zástupci města Boskovice, společností KORDIS JMK, a.s. a zástupci Jihomoravského kraje. Výsledná podoba tohoto systému vychází ze skutečnosti, že na území města Boskovice není provozována klasická městská hromadná doprava,“ dodal Jaroslav Parma.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509