Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma

7.11.2017 6:29 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Od začátku listopadu nemusejí držitelé průkazu ZTP platit za parkování na městských parkovištích v Blansku. Schválila to Rada města na posledním říjnovém zasedání. 

Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma
Parkovací automat. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Bezplatné parkování platí na místech vyhrazených pro hendikepované. Budou-li všechna tato stání obsazena a držitel průkazu ZTP nechá vozidlo na jiném místě, neměl by to být podle starosty města Ivo Poláka problém.

 „Pokud by skutečně byla vyhrazená místa zaplněna, pak půjde o individuální přístup Městské policie při řešení této situace. Věřím v její vstřícnost,“ uvedl Polák.

Informace o bezplatném parkování pro držitele ZTP průkazu bude zřetelně vyznačena na všech parkovacích automatech a není třeba vyzvedávat žádný lístek.

Po zavedení možnosti platit v parkovacím automatu kartou nebo přes mobilní aplikaci se jedná o další krok modernizace parkování, kterým město Blansko vychází vstříc potřebám obyvatel. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509