Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma

7.11.2017 6:29 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Od začátku listopadu nemusejí držitelé průkazu ZTP platit za parkování na městských parkovištích v Blansku. Schválila to Rada města na posledním říjnovém zasedání. 

Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma
Parkovací automat. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Bezplatné parkování platí na místech vyhrazených pro hendikepované. Budou-li všechna tato stání obsazena a držitel průkazu ZTP nechá vozidlo na jiném místě, neměl by to být podle starosty města Ivo Poláka problém.

 „Pokud by skutečně byla vyhrazená místa zaplněna, pak půjde o individuální přístup Městské policie při řešení této situace. Věřím v její vstřícnost,“ uvedl Polák.

Informace o bezplatném parkování pro držitele ZTP průkazu bude zřetelně vyznačena na všech parkovacích automatech a není třeba vyzvedávat žádný lístek.

Po zavedení možnosti platit v parkovacím automatu kartou nebo přes mobilní aplikaci se jedná o další krok modernizace parkování, kterým město Blansko vychází vstříc potřebám obyvatel. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509