Dnes je pondělí, 16. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.


kina
Blansko v 17.30 hod. Hotel Transylvánie 3: Příšeriózní dovolená. (3D)
Blansko ve 20 hod. Mrakodrap. (s titulky)
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Ant-Man a Wasp.

všechny

Sledujte nás!Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma

7.11.2017 6:29 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Od začátku listopadu nemusejí držitelé průkazu ZTP platit za parkování na městských parkovištích v Blansku. Schválila to Rada města na posledním říjnovém zasedání. 

Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma
Parkovací automat. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Bezplatné parkování platí na místech vyhrazených pro hendikepované. Budou-li všechna tato stání obsazena a držitel průkazu ZTP nechá vozidlo na jiném místě, neměl by to být podle starosty města Ivo Poláka problém.

 „Pokud by skutečně byla vyhrazená místa zaplněna, pak půjde o individuální přístup Městské policie při řešení této situace. Věřím v její vstřícnost,“ uvedl Polák.

Informace o bezplatném parkování pro držitele ZTP průkazu bude zřetelně vyznačena na všech parkovacích automatech a není třeba vyzvedávat žádný lístek.

Po zavedení možnosti platit v parkovacím automatu kartou nebo přes mobilní aplikaci se jedná o další krok modernizace parkování, kterým město Blansko vychází vstříc potřebám obyvatel. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509