Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma

7.11.2017 6:29 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Od začátku listopadu nemusejí držitelé průkazu ZTP platit za parkování na městských parkovištích v Blansku. Schválila to Rada města na posledním říjnovém zasedání. 

Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma
Parkovací automat. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Bezplatné parkování platí na místech vyhrazených pro hendikepované. Budou-li všechna tato stání obsazena a držitel průkazu ZTP nechá vozidlo na jiném místě, neměl by to být podle starosty města Ivo Poláka problém.

 „Pokud by skutečně byla vyhrazená místa zaplněna, pak půjde o individuální přístup Městské policie při řešení této situace. Věřím v její vstřícnost,“ uvedl Polák.

Informace o bezplatném parkování pro držitele ZTP průkazu bude zřetelně vyznačena na všech parkovacích automatech a není třeba vyzvedávat žádný lístek.

Po zavedení možnosti platit v parkovacím automatu kartou nebo přes mobilní aplikaci se jedná o další krok modernizace parkování, kterým město Blansko vychází vstříc potřebám obyvatel. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509