Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma

7.11.2017 6:29 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Od začátku listopadu nemusejí držitelé průkazu ZTP platit za parkování na městských parkovištích v Blansku. Schválila to Rada města na posledním říjnovém zasedání. 

Lidé s postižením mají od listopadu parkování v Blansku zdarma
Parkovací automat. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Bezplatné parkování platí na místech vyhrazených pro hendikepované. Budou-li všechna tato stání obsazena a držitel průkazu ZTP nechá vozidlo na jiném místě, neměl by to být podle starosty města Ivo Poláka problém.

 „Pokud by skutečně byla vyhrazená místa zaplněna, pak půjde o individuální přístup Městské policie při řešení této situace. Věřím v její vstřícnost,“ uvedl Polák.

Informace o bezplatném parkování pro držitele ZTP průkazu bude zřetelně vyznačena na všech parkovacích automatech a není třeba vyzvedávat žádný lístek.

Po zavedení možnosti platit v parkovacím automatu kartou nebo přes mobilní aplikaci se jedná o další krok modernizace parkování, kterým město Blansko vychází vstříc potřebám obyvatel. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama