Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

MAS Moravský kras představuje nové dotační výzvy

5.2.2018 14:01 | Původní vydání | Klára Kučerová

MORAVSKÝ KRAS - V současném programovém období má již MAS Moravský kras za sebou administraci čtyř výzev, z toho dvou v rámci Operačního programu zaměstnanost, jedné v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) a jedné v rámci Programu rozvoje venkova.

MAS Moravský kras představuje nové dotační výzvy
MAS Moravský kras. Ilustrační foto FB

Momentálně jsou pro zájemce o podporu otevřeny další dvě výzvy, a to Terminály veřejné dopravy a systémy P+R (park &ride) v IROP a 6 fichí ve výzvě PRV.

Program IROP: 4. výzva k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu s názvem Terminály veřejné dopravy a systémy P+R (park &ride), s datem ukončení příjmu žádostí o podporu 2. března 2018.

Tato konkrétní výzva je určena zejména kraji, obcím, dobrovolným svazkům obcí, či organizacím těmito subjekty zřizovanými, případně dopravcům ve veřejné dopravě.

Program rozvoje venkova: 2. výzva k předkládání žádostí o podporu v rámci Programu rozvoje venkova na období 2014 – 2020, s datem předkládání žádostí do 27. března 2018. Tato výzva je rozdělena do 6 fichí: konkurenceschopné zemědělství, konkurenceschopné potravinářství a krmivářství, zakládání a rozvoj podniků, ochrana přírodního dědictví, konkurenceschopné lesnictví a spolupráce v krátkých dodavatelských řetězcích. Oprávnění žadatelé jsou konkrétně definováni u jednotlivých fichí.

Kancelář MAS MK ve Sloupě je připravena poskytnout všem potenciálním žadatelům veškeré potřebné informace a součinnost. Pro veřejnost a žadatele je zde také možnost navštívit seminář věnovaný problematice přípravy projektů, který se koná 30. ledna 2018 v 9 hodin v sídle MAS MK ve Sloupě.

Více se o aktuálních výzvách dozvíte na www.mas-moravsky-kras.cz, kde najdete kontakty na zaměstnance MAS Moravský kras pověřené poskytování informací k vyhlášeným výzvám.

MAS Moravský kras, z.s. se již dlouhodobě podílí na všestranném rozvoji zdejšího regionu. Ať jde o projekty podnikatelské, vzdělávací, kulturní, sociální nebo volnočasové, všechny spojuje jejich účelnost, inovativní přístup k řešení problémů a pozitivní přínos pro oblast Moravského krasu a její obyvatele. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509