Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!MAS Moravský kras představuje nové dotační výzvy

5.2.2018 14:01 | Původní vydání | Klára Kučerová

MORAVSKÝ KRAS - V současném programovém období má již MAS Moravský kras za sebou administraci čtyř výzev, z toho dvou v rámci Operačního programu zaměstnanost, jedné v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) a jedné v rámci Programu rozvoje venkova.

MAS Moravský kras představuje nové dotační výzvy
MAS Moravský kras. Ilustrační foto FB

Momentálně jsou pro zájemce o podporu otevřeny další dvě výzvy, a to Terminály veřejné dopravy a systémy P+R (park &ride) v IROP a 6 fichí ve výzvě PRV.

Program IROP: 4. výzva k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu s názvem Terminály veřejné dopravy a systémy P+R (park &ride), s datem ukončení příjmu žádostí o podporu 2. března 2018.

Tato konkrétní výzva je určena zejména kraji, obcím, dobrovolným svazkům obcí, či organizacím těmito subjekty zřizovanými, případně dopravcům ve veřejné dopravě.

Program rozvoje venkova: 2. výzva k předkládání žádostí o podporu v rámci Programu rozvoje venkova na období 2014 – 2020, s datem předkládání žádostí do 27. března 2018. Tato výzva je rozdělena do 6 fichí: konkurenceschopné zemědělství, konkurenceschopné potravinářství a krmivářství, zakládání a rozvoj podniků, ochrana přírodního dědictví, konkurenceschopné lesnictví a spolupráce v krátkých dodavatelských řetězcích. Oprávnění žadatelé jsou konkrétně definováni u jednotlivých fichí.

Kancelář MAS MK ve Sloupě je připravena poskytnout všem potenciálním žadatelům veškeré potřebné informace a součinnost. Pro veřejnost a žadatele je zde také možnost navštívit seminář věnovaný problematice přípravy projektů, který se koná 30. ledna 2018 v 9 hodin v sídle MAS MK ve Sloupě.

Více se o aktuálních výzvách dozvíte na www.mas-moravsky-kras.cz, kde najdete kontakty na zaměstnance MAS Moravský kras pověřené poskytování informací k vyhlášeným výzvám.

MAS Moravský kras, z.s. se již dlouhodobě podílí na všestranném rozvoji zdejšího regionu. Ať jde o projekty podnikatelské, vzdělávací, kulturní, sociální nebo volnočasové, všechny spojuje jejich účelnost, inovativní přístup k řešení problémů a pozitivní přínos pro oblast Moravského krasu a její obyvatele. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509