Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!MAS Moravský kras představuje nové dotační výzvy

5.2.2018 14:01 | Původní vydání | Klára Kučerová

MORAVSKÝ KRAS - V současném programovém období má již MAS Moravský kras za sebou administraci čtyř výzev, z toho dvou v rámci Operačního programu zaměstnanost, jedné v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) a jedné v rámci Programu rozvoje venkova.

MAS Moravský kras představuje nové dotační výzvy
MAS Moravský kras. Ilustrační foto FB

Momentálně jsou pro zájemce o podporu otevřeny další dvě výzvy, a to Terminály veřejné dopravy a systémy P+R (park &ride) v IROP a 6 fichí ve výzvě PRV.

Program IROP: 4. výzva k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu s názvem Terminály veřejné dopravy a systémy P+R (park &ride), s datem ukončení příjmu žádostí o podporu 2. března 2018.

Tato konkrétní výzva je určena zejména kraji, obcím, dobrovolným svazkům obcí, či organizacím těmito subjekty zřizovanými, případně dopravcům ve veřejné dopravě.

Program rozvoje venkova: 2. výzva k předkládání žádostí o podporu v rámci Programu rozvoje venkova na období 2014 – 2020, s datem předkládání žádostí do 27. března 2018. Tato výzva je rozdělena do 6 fichí: konkurenceschopné zemědělství, konkurenceschopné potravinářství a krmivářství, zakládání a rozvoj podniků, ochrana přírodního dědictví, konkurenceschopné lesnictví a spolupráce v krátkých dodavatelských řetězcích. Oprávnění žadatelé jsou konkrétně definováni u jednotlivých fichí.

Kancelář MAS MK ve Sloupě je připravena poskytnout všem potenciálním žadatelům veškeré potřebné informace a součinnost. Pro veřejnost a žadatele je zde také možnost navštívit seminář věnovaný problematice přípravy projektů, který se koná 30. ledna 2018 v 9 hodin v sídle MAS MK ve Sloupě.

Více se o aktuálních výzvách dozvíte na www.mas-moravsky-kras.cz, kde najdete kontakty na zaměstnance MAS Moravský kras pověřené poskytování informací k vyhlášeným výzvám.

MAS Moravský kras, z.s. se již dlouhodobě podílí na všestranném rozvoji zdejšího regionu. Ať jde o projekty podnikatelské, vzdělávací, kulturní, sociální nebo volnočasové, všechny spojuje jejich účelnost, inovativní přístup k řešení problémů a pozitivní přínos pro oblast Moravského krasu a její obyvatele. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509