Dnes je sobota, 17. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Miloš Bayer touží po startu na Havaji

29.11.2011 2:45 | Původní vydání 29.11.2011 7:00 | Bohumil Hlaváček | Vyšlo v číslo 24 2011

Blansko - Nezničitelný veterán Miloš Bayer se stále nevzdává myšlenky ještě aspoň jednou startovat na nejslavnějším triatlonu na světě – havajském Ironmanovi. I proto letošní skončenou sezonu považuje za přípravnou na Hawai 2012.

Miloš Bayer touží po startu na Havaji
Foto archiv
Jak hodnotí svoje počínání? „Po patnácti letech bych se rád vrátil na vysněný závod. K tomuto cíli směřovala veškerá moje příprava,“ říká čtyřiašedesátiletý borec. Jeho sezona začala tradičně Novoročním půlmaratonem v Tuřanech, pak následovala řada běžeckých závodů v rámci Jihomoravské ligy. „Ostrý test vytrvalosti jsem podstoupil v měsíci březnu na maratonu v Bratislavě, kde jsem zaběhl čas 3:40:15 h. Duben byl zaměřen na najíždění kilometrů v teple, jmenovitě na Makarské v Chorvatsku, společně s týmem našich reprezentantů bikerů. Musím říci, že to bylo velmi vydařené soustředění, jak po stránce sportovní tak i společenské,“ hodnotí první polovinu roku.
Miloš Bayer závodil také v rámci Jihomoravské triatlonové ligy a v seriálu Českého poháru v dlouhém triatlonu. „V podstatě se dá říci, že kde jsem startoval, tak jsem ve své kategorii zvítězil, což mi vyneslo i konečné první místo v celkovém hodnocení, jak Jihomoravské ligy, tak i v Českém poháru v kategorii M 60,“ je spokojen. Nezvládl jen poslední závod Českého poháru v dlouhém triatlonu ve Žďáru. „Odstoupil jsem v průběhu plavání, a to po rozhodnutí rozhodčích. Plaval jsem v kombinéze, která není povolena v zahraničí, ale u nás je zákaz až od roku 2012. Oni ale byli nekompromisní,“ lituje Bayer.
Pro start na Ironmanovi 2012 si zvolil dva kvalifikační závody. „První bude v Regensburgu a druhý v Jižní Africe. Je to finančně velmi náročné, vyjde mne to na asi padesát tisíc, se stejnou sumou musím počítat pro Havaj, jestli to vyjde,“ vypočetl sportovec, který se teď snaží shánět sponzory, protože sám by takové sumy těžko dával dohromady. „Je to pro mne ohromný balík peněz, a to i proto, že jsem letos hodně investoval do kol, mám nové silniční i triatlonové,“ doplnil. 
Bayer pečlivě sleduje potenciální soupeře. „Jak jsem vysledoval z výsledků letošního roku, je nutné zajet kolem 12 hodin, mým cílem je atakovat hranici 11:30 hod. Ale čas není podstatný, poněvadž musím kategorii vyhrát, slot je jen jeden,“ má jasno. Příprava mu momentálně zabere týdně zhruba osm až deset hodin. „Z toho je to dvakrát jízda na horském kole a posilovna, jednou trenažér a plavání, plavání a třikrát běh, z toho každou sobotu závod,“ nastínil objemy.
První kvalifikační závod v Africe se jede již 22. dubna. „Trénink musím uzpůsobit zimním měsícům. Na přípravu v teple nebudou peníze, tak se jízda na kole přesune na trenažér, běh na běžky a také na trenažér. K tomu musím „přitlačit“ i v plavání,“ plánuje triatlonista, který věří, že se na vysněný havajský závod kvalifikuje.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509