Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Mladí blanenští plavci přivezli medaili z Uherského Brodu

5.5.2018 1:16 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - Letos blanenští plavci medaile z Českého poháru v Ostravě nepřivezli. Hlavní příčinou byla velmi hojná účast zahraničních reprezentantů. Chuť si ale spravili v Uherském Brodě, kde uspěl dvanáctiletý Jan Reka.

Mladí blanenští plavci přivezli medaili z Uherského Brodu
Jan Vencel. Foto Věra Vencelová

Na Velké ceně Ostravy, která se plavala jako první kolo Českého poháru se představili plavci z osmapadesáti klubů a z deseti zemí včetně Česka (Rusko, Slovensko, Slovinsko, Sýrie, Polsko, Litva, Portugalsko, Lotyšsko, Maďarsko, Česko).

Diváci se měli v dopoledních rozplavbách i odpoledních finálových blocích na co dívat. Zahraniční plavci obsadili většinu medailových pozic a padlo i několik rekordů mítinku. Nejvíce potlesku sklidili maďarští plavci Maxim Lobanovskij a trojnásobná mistryně Evropy Zsuzsanna Jakabos, kteří převzali ocenění za nejlepší bodové výkony mítinku.

Blanenské barvy reprezentovali v ostravské padesátimetrové aréně juniorky Kateřina Demová, Barbora Sedláková, Klára Koňaříková, junioři Štěpán Pokorný, Milan Kučera, Milan Musil, Radim Švarc a jediný zástupce dospělých Jan Vencel.

Blanenským šlo především o zaplavání kvalifikačních časů na Letní mistrovský šampionát do Prahy. V posledních třech letech se stalo zvykem, že blanenské družstvo zásluhou veterána Jana Vencela obohacuje své medailové sbírky o cenné kovy z nejvyšší české soutěže.

Letos však díky silné zahraniční konkurenci stačily vcelku solidní výkony nejstaršího blanenského plavce „pouze“ na tři finálové starty. Z nich si odnesl šesté místo na padesát a sto metrů prsa a sedmé místo na sto metrů motýlek. Na desátou příčku výsledkové listiny se vešel také výkon dorostenky Kateřiny Demové, který předvedla v rozplavbách na nejdelší bazénové trati patnáctistovce kraul.

Ani družstvo mladších plavců o víkendu nezahálelo. Jedenáct plavců kategorie mladšího a staršího žactva bojovalo o medailové posty v Uherském Brodu na třiapadesátém ročníku Poháru Javořiny.

Medaile Blanenským v konkurenci osmnácti oddílů Čech, Moravy a Slovenska tentokrát moc nepadaly. Jediným držitelem cenného kovu se stal dvanáctiletý Jan Reka. Na stovce kraul si doplaval pro bronz.

Galerie k článku

Jan Reka. Foto Věra VencelováJan Vencel. Foto Věra VencelováPlavci na Velké ceně Ostravy. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509