Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Mladí blanenští plavci přivezli medaili z Uherského Brodu

5.5.2018 1:16 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - Letos blanenští plavci medaile z Českého poháru v Ostravě nepřivezli. Hlavní příčinou byla velmi hojná účast zahraničních reprezentantů. Chuť si ale spravili v Uherském Brodě, kde uspěl dvanáctiletý Jan Reka.

Mladí blanenští plavci přivezli medaili z Uherského Brodu
Jan Vencel. Foto Věra Vencelová

Na Velké ceně Ostravy, která se plavala jako první kolo Českého poháru se představili plavci z osmapadesáti klubů a z deseti zemí včetně Česka (Rusko, Slovensko, Slovinsko, Sýrie, Polsko, Litva, Portugalsko, Lotyšsko, Maďarsko, Česko).

Diváci se měli v dopoledních rozplavbách i odpoledních finálových blocích na co dívat. Zahraniční plavci obsadili většinu medailových pozic a padlo i několik rekordů mítinku. Nejvíce potlesku sklidili maďarští plavci Maxim Lobanovskij a trojnásobná mistryně Evropy Zsuzsanna Jakabos, kteří převzali ocenění za nejlepší bodové výkony mítinku.

Blanenské barvy reprezentovali v ostravské padesátimetrové aréně juniorky Kateřina Demová, Barbora Sedláková, Klára Koňaříková, junioři Štěpán Pokorný, Milan Kučera, Milan Musil, Radim Švarc a jediný zástupce dospělých Jan Vencel.

Blanenským šlo především o zaplavání kvalifikačních časů na Letní mistrovský šampionát do Prahy. V posledních třech letech se stalo zvykem, že blanenské družstvo zásluhou veterána Jana Vencela obohacuje své medailové sbírky o cenné kovy z nejvyšší české soutěže.

Letos však díky silné zahraniční konkurenci stačily vcelku solidní výkony nejstaršího blanenského plavce „pouze“ na tři finálové starty. Z nich si odnesl šesté místo na padesát a sto metrů prsa a sedmé místo na sto metrů motýlek. Na desátou příčku výsledkové listiny se vešel také výkon dorostenky Kateřiny Demové, který předvedla v rozplavbách na nejdelší bazénové trati patnáctistovce kraul.

Ani družstvo mladších plavců o víkendu nezahálelo. Jedenáct plavců kategorie mladšího a staršího žactva bojovalo o medailové posty v Uherském Brodu na třiapadesátém ročníku Poháru Javořiny.

Medaile Blanenským v konkurenci osmnácti oddílů Čech, Moravy a Slovenska tentokrát moc nepadaly. Jediným držitelem cenného kovu se stal dvanáctiletý Jan Reka. Na stovce kraul si doplaval pro bronz.

Galerie k článku

Jan Reka. Foto Věra VencelováJan Vencel. Foto Věra VencelováPlavci na Velké ceně Ostravy. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509