Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Mladí blanenští plavci přivezli medaili z Uherského Brodu

5.5.2018 1:16 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - Letos blanenští plavci medaile z Českého poháru v Ostravě nepřivezli. Hlavní příčinou byla velmi hojná účast zahraničních reprezentantů. Chuť si ale spravili v Uherském Brodě, kde uspěl dvanáctiletý Jan Reka.

Mladí blanenští plavci přivezli medaili z Uherského Brodu
Jan Vencel. Foto Věra Vencelová

Na Velké ceně Ostravy, která se plavala jako první kolo Českého poháru se představili plavci z osmapadesáti klubů a z deseti zemí včetně Česka (Rusko, Slovensko, Slovinsko, Sýrie, Polsko, Litva, Portugalsko, Lotyšsko, Maďarsko, Česko).

Diváci se měli v dopoledních rozplavbách i odpoledních finálových blocích na co dívat. Zahraniční plavci obsadili většinu medailových pozic a padlo i několik rekordů mítinku. Nejvíce potlesku sklidili maďarští plavci Maxim Lobanovskij a trojnásobná mistryně Evropy Zsuzsanna Jakabos, kteří převzali ocenění za nejlepší bodové výkony mítinku.

Blanenské barvy reprezentovali v ostravské padesátimetrové aréně juniorky Kateřina Demová, Barbora Sedláková, Klára Koňaříková, junioři Štěpán Pokorný, Milan Kučera, Milan Musil, Radim Švarc a jediný zástupce dospělých Jan Vencel.

Blanenským šlo především o zaplavání kvalifikačních časů na Letní mistrovský šampionát do Prahy. V posledních třech letech se stalo zvykem, že blanenské družstvo zásluhou veterána Jana Vencela obohacuje své medailové sbírky o cenné kovy z nejvyšší české soutěže.

Letos však díky silné zahraniční konkurenci stačily vcelku solidní výkony nejstaršího blanenského plavce „pouze“ na tři finálové starty. Z nich si odnesl šesté místo na padesát a sto metrů prsa a sedmé místo na sto metrů motýlek. Na desátou příčku výsledkové listiny se vešel také výkon dorostenky Kateřiny Demové, který předvedla v rozplavbách na nejdelší bazénové trati patnáctistovce kraul.

Ani družstvo mladších plavců o víkendu nezahálelo. Jedenáct plavců kategorie mladšího a staršího žactva bojovalo o medailové posty v Uherském Brodu na třiapadesátém ročníku Poháru Javořiny.

Medaile Blanenským v konkurenci osmnácti oddílů Čech, Moravy a Slovenska tentokrát moc nepadaly. Jediným držitelem cenného kovu se stal dvanáctiletý Jan Reka. Na stovce kraul si doplaval pro bronz.

Galerie k článku

Jan Reka. Foto Věra VencelováJan Vencel. Foto Věra VencelováPlavci na Velké ceně Ostravy. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509