Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Mladí boskovičtí plavci zazářili v Brně

2.2.2018 14:59 | Původní vydání | Lubomír Slezák

BOSKOVICE, BRNO - Nejmladší plavci reprezentovali v sobotu a v neděli oddíl plavání SVČ Boskovice v Brně na Lesné. Tyto závody patří každoročně k nejlépe obsazeným závodům pro nejmladší žactvo v celé České republice. Stejně tomu bylo i letos, kdy se skoro všechny disciplíny plavaly v deseti rozplavbách, tudíž minimálně padesát dětí si zkusilo danou disciplínu.

Mladí boskovičtí plavci zazářili v Brně
Boskovičtí plavci. Foto archiv

Starší plavci ročníku narození 2008 plavali padesátimetrovou trať, mladší plavci ročníků narození 2009 a 2010 bojovali o cenné kovy na trati poloviční.

Na stupně vítězů vystoupali Ondřej Ščudla, Michal Veselý, Justýna Novotná a Nina Chlupová. Ondra Ščudla byl dvakrát druhý a jednou třetí, Michal Veselý vybojoval třetí místo, Justýna Novotná první a třetí místo a Nina Chlupová druhé a třetí místo.

Velkým úspěchem byly také štafetové závody. Chlapecké štafeta plavala ve složení Ondřej Ščudla, Patrick Müller, Dominik Barry a Michal Veselý, na trati 4x50 m volný způsob skončila druhá, a na 4x50 metrů polohový závod třetí. Holčičí štafeta ve složení Anna Ryšavá, Izabela Slámová, Justyna Novotná a Kristýna Nezvalová vybojovala na 4x25 metrů volným způsobem třetí místo a na 4x25 metrů polohový závod místo.

Velmi kvalitní výkony předvedli v brněnském bazénu Anna Ryšavá, Julie Spoustová, Barbora Janovská a nejmladší, Gabriela Schmiedová a Ondřej Sýkora. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509