Dnes je čtvrtek, 24. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Dělnický dům v 9 a 10.30 hod.: Kráska a zvíře, taneční pohádka.
Blansko – Náměstí Republiky v 15 hod.: ZUŠ OPEN – Koncert vítězů.
Blansko – Knihovna v 17 hod.: Politické strany, jejich proměny a aktuální trendy: Vzestup politických podnikatelů.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: Koncert – Hovaduo, Ivoš Cicvárek a Lada Šimíčková.
Boskovice – Zámek v 19 hod.: Melodie, které milujeme.
Letovice – ZUŠ v 15 hod.: ZUŠ Open.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 hod.: ZUŠ Open 2018.


kina
Blansko ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Boskovice ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Doubravice v 18 hod. Věčně tvá nevěrná.

všechny

Sledujte nás!Mrtvá žena, nalezená u D1 byla zavražděna, pocházela z Blanska

4.1.2018 20:09 | Původní vydání | Martin Jelínek

BRNO, BLANSKO - U dálnice D1 mezi Brnem a obcí Moravany našel v sobotu pracovník Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) balík, který ukrýval mrtvou ženu. Za pomoci veřejnosti se policii podařilo zjistit, že jde o jednapadesátiletou prodavačku pocházející z Blanska. Pitva následně prokázala, že byla zavražděna. 

Mrtvá žena, nalezená u D1 byla zavražděna, pocházela z Blanska
Kriminalista Antonín Hrdlička sděluje informace k vraždě ženy. Foto Martin Jelínek

V pondělí zadržela policie jejího přítele, který je z tohoto činu podezřelý. Nyní muži hrozí 15 až 18 let vězení. Ve čtvrtek na něj byla uvalena vazba.

„Z výsledků vyšetřování vyplývá, že dvojice spolu trávila Štědrý den. Večer se pohádala a muž ženu usmrtil při hádce opakovanými údery do hlavy,“ řekl k případu kriminalista Antonín Hrdlička, který se případem zabývá. Muž pak nechal mrtvou pět dní v bytě.

Až poté zabalil její tělo do povlečení z postele, ovázal jej lanem a ostatky pak pohodil u dálnice. Šestapadesátiletý muž pochází z Havířova a byl již desetkrát soudně trestaný.

S ženou se stýkal jen občas, nežili spolu. Pochází sice z Blanska, ale bydlela u kamarádky v Brně. Policisté zjistili, že tato bezdětná a rozvedená žena často navazovala kontakty s muži přes internet. Motivem vraždy byly zřejmě jejich vztahové problémy, doplnil Hrdlička.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509