Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Mrtvá žena, nalezená u D1 byla zavražděna, pocházela z Blanska

4.1.2018 20:09 | Původní vydání | Martin Jelínek

BRNO, BLANSKO - U dálnice D1 mezi Brnem a obcí Moravany našel v sobotu pracovník Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) balík, který ukrýval mrtvou ženu. Za pomoci veřejnosti se policii podařilo zjistit, že jde o jednapadesátiletou prodavačku pocházející z Blanska. Pitva následně prokázala, že byla zavražděna. 

Mrtvá žena, nalezená u D1 byla zavražděna, pocházela z Blanska
Kriminalista Antonín Hrdlička sděluje informace k vraždě ženy. Foto Martin Jelínek

V pondělí zadržela policie jejího přítele, který je z tohoto činu podezřelý. Nyní muži hrozí 15 až 18 let vězení. Ve čtvrtek na něj byla uvalena vazba.

„Z výsledků vyšetřování vyplývá, že dvojice spolu trávila Štědrý den. Večer se pohádala a muž ženu usmrtil při hádce opakovanými údery do hlavy,“ řekl k případu kriminalista Antonín Hrdlička, který se případem zabývá. Muž pak nechal mrtvou pět dní v bytě.

Až poté zabalil její tělo do povlečení z postele, ovázal jej lanem a ostatky pak pohodil u dálnice. Šestapadesátiletý muž pochází z Havířova a byl již desetkrát soudně trestaný.

S ženou se stýkal jen občas, nežili spolu. Pochází sice z Blanska, ale bydlela u kamarádky v Brně. Policisté zjistili, že tato bezdětná a rozvedená žena často navazovala kontakty s muži přes internet. Motivem vraždy byly zřejmě jejich vztahové problémy, doplnil Hrdlička.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509