Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Mrtvá žena, nalezená u D1 byla zavražděna, pocházela z Blanska

4.1.2018 20:09 | Původní vydání | Martin Jelínek

BRNO, BLANSKO - U dálnice D1 mezi Brnem a obcí Moravany našel v sobotu pracovník Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) balík, který ukrýval mrtvou ženu. Za pomoci veřejnosti se policii podařilo zjistit, že jde o jednapadesátiletou prodavačku pocházející z Blanska. Pitva následně prokázala, že byla zavražděna. 

Mrtvá žena, nalezená u D1 byla zavražděna, pocházela z Blanska
Kriminalista Antonín Hrdlička sděluje informace k vraždě ženy. Foto Martin Jelínek

V pondělí zadržela policie jejího přítele, který je z tohoto činu podezřelý. Nyní muži hrozí 15 až 18 let vězení. Ve čtvrtek na něj byla uvalena vazba.

„Z výsledků vyšetřování vyplývá, že dvojice spolu trávila Štědrý den. Večer se pohádala a muž ženu usmrtil při hádce opakovanými údery do hlavy,“ řekl k případu kriminalista Antonín Hrdlička, který se případem zabývá. Muž pak nechal mrtvou pět dní v bytě.

Až poté zabalil její tělo do povlečení z postele, ovázal jej lanem a ostatky pak pohodil u dálnice. Šestapadesátiletý muž pochází z Havířova a byl již desetkrát soudně trestaný.

S ženou se stýkal jen občas, nežili spolu. Pochází sice z Blanska, ale bydlela u kamarádky v Brně. Policisté zjistili, že tato bezdětná a rozvedená žena často navazovala kontakty s muži přes internet. Motivem vraždy byly zřejmě jejich vztahové problémy, doplnil Hrdlička.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509