Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Mrtvá žena, nalezená u D1 byla zavražděna, pocházela z Blanska

4.1.2018 20:09 | Původní vydání | Martin Jelínek

BRNO, BLANSKO - U dálnice D1 mezi Brnem a obcí Moravany našel v sobotu pracovník Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) balík, který ukrýval mrtvou ženu. Za pomoci veřejnosti se policii podařilo zjistit, že jde o jednapadesátiletou prodavačku pocházející z Blanska. Pitva následně prokázala, že byla zavražděna. 

Mrtvá žena, nalezená u D1 byla zavražděna, pocházela z Blanska
Kriminalista Antonín Hrdlička sděluje informace k vraždě ženy. Foto Martin Jelínek

V pondělí zadržela policie jejího přítele, který je z tohoto činu podezřelý. Nyní muži hrozí 15 až 18 let vězení. Ve čtvrtek na něj byla uvalena vazba.

„Z výsledků vyšetřování vyplývá, že dvojice spolu trávila Štědrý den. Večer se pohádala a muž ženu usmrtil při hádce opakovanými údery do hlavy,“ řekl k případu kriminalista Antonín Hrdlička, který se případem zabývá. Muž pak nechal mrtvou pět dní v bytě.

Až poté zabalil její tělo do povlečení z postele, ovázal jej lanem a ostatky pak pohodil u dálnice. Šestapadesátiletý muž pochází z Havířova a byl již desetkrát soudně trestaný.

S ženou se stýkal jen občas, nežili spolu. Pochází sice z Blanska, ale bydlela u kamarádky v Brně. Policisté zjistili, že tato bezdětná a rozvedená žena často navazovala kontakty s muži přes internet. Motivem vraždy byly zřejmě jejich vztahové problémy, doplnil Hrdlička.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509