Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Muž se v Kotvrdovicích pokusil znásilnit ženu, policisté ho lapili

11.10.2018 23:20 | Původní vydání | Radim Hruška

KOTVRDOVICE – Na cestu z víkendové taneční zábavy v Kotvrdovicích bude dlouho vzpomínat šestadvacetiletá žena. Hodinu po půlnoci vyprovodila svou kamarádku na autobusovou zastávku a vydala se směrem k domu, kde měla přenocovat. Zbývalo jí jen pár set metrů.

Muž se v Kotvrdovicích pokusil znásilnit ženu, policisté ho lapili
Policie. Foto Zrcadlo

Jenže po několika krocích se v její blízkosti objevil muž. Ten jí zacpal ústa a odvlekl na temné místo za kontejner s odpadem. Poškozená se bránila, násilníka poškrábala v obličeji a při potyčce mu strhla řetízek z bílého kovu. To se nakonec při vyšetřování pokusu znásilnění ukázalo jako stěžejní.

„Podařilo se jí také na krátkou chvíli vymanit ze sevření pachatele a volat o pomoc. Její volání uslyšela dvojice procházejících mužů, kteří se objevili na místě. Aniž by museli zasáhnout, pachatel se vylekal a z místa utekl. Žena, kterou agresor při potyčce zranil, musela být ošetřena v nemocnici,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při vyšetřování případu se pro blanenské kriminalisty stal hlavním vodítkem stržený řetízek s přívěskem, na němž byla vyryta dvě jména. Především analytická práce kriminalistů slavila poměrně brzy úspěch. Za půldruhého dne si tito mohli vyrazit pro pachatele. Paradoxně se pro něj vydal mimo jiné i kriminalista, který vyšetřoval jeho násilnické případy z přelomu století.

„Osmatřicetiletý muž za ně strávil ve vězení jedenáct let a následně čtyři roky ústavně léčil. Agresor, který se od jarních měsíců léčil ambulantně a pravidla léčby porušil, je nyní stíhaný vazebně,“ doplnil Malášek.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509