Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Muzeum připravilo výstavu Hvězda pod tíhou hvězdy

4.4.2018 9:23 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Od prvního dubna si mohou lidé v Židovském obecním domě v Boskovicích prohlédnout výstavu, kterou připravilo Muzeum regionu Boskovicka. Expozice Hvězda pod tíhou hvězdy má připomenout sedmdesát let od vzniku státu Izrael a bude k vidění až do 24. června.

Muzeum připravilo výstavu Hvězda pod tíhou hvězdy
Doprovodná přednáška k výstavě. Foto Monika Šindelková

„Výstava představí proces uznání židovského státu Československem v květnu roku 1948, problematiku vývozu zbraní do nově vznikajícího státu, výcvik izraelských vojáků v Československu a organizování jednotky židovských dobrovolníků,“ uvedl ředitel Muzea regionu Boskovicka Roman Malach.

Výstavu doprovází cyklus přednášek Židé v dějinách, který má posluchačům přiblížit historii Židů a přiblížit jim židovskou kulturu, se kterou se boskovičtí obyvatelé i další návštěvníci města setkávali po několik staletí.

První přednášku, která se věnovala tradicím a zvykům Židů již mají v Boskovicích za sebou.

Následovat bude 19. dubna přednáška zaměřená na hebrejskou abecedu a 17. května na dějiny Židů v Čechách a na Moravě od desátého století do současnosti, na kterou naváže beseda s pamětníkem.

„Při druhé přednášce se návštěvníci seznámí s hebrejskou abecedou, dozví se o původu Tóry i celé Bible (o jejím vzhledu a významu) a v praktické části si projdou základními pravidly psaní a čtení. Třetí setkání přiblíží spletitou historii Židů v Čechách i na Moravě od raného středověku po současnost. Plánujeme i besedu s pamětníkem života v boskovické židovské čtvrti, přesné jméno zatím prozrazovat nebudeme, věříme, že se však setkání uskuteční, a že bude pro návštěvníky velmi zajímavé a poučné,“ doplnil Roman Malach.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509