Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Muzeum připravilo výstavu Hvězda pod tíhou hvězdy

4.4.2018 9:23 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Od prvního dubna si mohou lidé v Židovském obecním domě v Boskovicích prohlédnout výstavu, kterou připravilo Muzeum regionu Boskovicka. Expozice Hvězda pod tíhou hvězdy má připomenout sedmdesát let od vzniku státu Izrael a bude k vidění až do 24. června.

Muzeum připravilo výstavu Hvězda pod tíhou hvězdy
Doprovodná přednáška k výstavě. Foto Monika Šindelková

„Výstava představí proces uznání židovského státu Československem v květnu roku 1948, problematiku vývozu zbraní do nově vznikajícího státu, výcvik izraelských vojáků v Československu a organizování jednotky židovských dobrovolníků,“ uvedl ředitel Muzea regionu Boskovicka Roman Malach.

Výstavu doprovází cyklus přednášek Židé v dějinách, který má posluchačům přiblížit historii Židů a přiblížit jim židovskou kulturu, se kterou se boskovičtí obyvatelé i další návštěvníci města setkávali po několik staletí.

První přednášku, která se věnovala tradicím a zvykům Židů již mají v Boskovicích za sebou.

Následovat bude 19. dubna přednáška zaměřená na hebrejskou abecedu a 17. května na dějiny Židů v Čechách a na Moravě od desátého století do současnosti, na kterou naváže beseda s pamětníkem.

„Při druhé přednášce se návštěvníci seznámí s hebrejskou abecedou, dozví se o původu Tóry i celé Bible (o jejím vzhledu a významu) a v praktické části si projdou základními pravidly psaní a čtení. Třetí setkání přiblíží spletitou historii Židů v Čechách i na Moravě od raného středověku po současnost. Plánujeme i besedu s pamětníkem života v boskovické židovské čtvrti, přesné jméno zatím prozrazovat nebudeme, věříme, že se však setkání uskuteční, a že bude pro návštěvníky velmi zajímavé a poučné,“ doplnil Roman Malach.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509