Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Muzeum připravilo výstavu Hvězda pod tíhou hvězdy

4.4.2018 9:23 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Od prvního dubna si mohou lidé v Židovském obecním domě v Boskovicích prohlédnout výstavu, kterou připravilo Muzeum regionu Boskovicka. Expozice Hvězda pod tíhou hvězdy má připomenout sedmdesát let od vzniku státu Izrael a bude k vidění až do 24. června.

Muzeum připravilo výstavu Hvězda pod tíhou hvězdy
Doprovodná přednáška k výstavě. Foto Monika Šindelková

„Výstava představí proces uznání židovského státu Československem v květnu roku 1948, problematiku vývozu zbraní do nově vznikajícího státu, výcvik izraelských vojáků v Československu a organizování jednotky židovských dobrovolníků,“ uvedl ředitel Muzea regionu Boskovicka Roman Malach.

Výstavu doprovází cyklus přednášek Židé v dějinách, který má posluchačům přiblížit historii Židů a přiblížit jim židovskou kulturu, se kterou se boskovičtí obyvatelé i další návštěvníci města setkávali po několik staletí.

První přednášku, která se věnovala tradicím a zvykům Židů již mají v Boskovicích za sebou.

Následovat bude 19. dubna přednáška zaměřená na hebrejskou abecedu a 17. května na dějiny Židů v Čechách a na Moravě od desátého století do současnosti, na kterou naváže beseda s pamětníkem.

„Při druhé přednášce se návštěvníci seznámí s hebrejskou abecedou, dozví se o původu Tóry i celé Bible (o jejím vzhledu a významu) a v praktické části si projdou základními pravidly psaní a čtení. Třetí setkání přiblíží spletitou historii Židů v Čechách i na Moravě od raného středověku po současnost. Plánujeme i besedu s pamětníkem života v boskovické židovské čtvrti, přesné jméno zatím prozrazovat nebudeme, věříme, že se však setkání uskuteční, a že bude pro návštěvníky velmi zajímavé a poučné,“ doplnil Roman Malach.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509