Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Na Bačově se odehrál tradiční myslivecký hon

4.12.2017 14:28 | Původní vydání | Barbora Palánová

BAČOV - V sobotu 25. listopadu se to na Bačově hemžilo muži v zeleném mysliveckém oblečení. Konal se tu tradiční hon, událost podzimního období. Sešlo se tu celkem od osmé hodiny ranní 30 myslivců a 10 honců. 

Na Bačově se odehrál tradiční myslivecký hon
Hon na Bačově. Foto Barbora Palánová

Já jsem si podruhé vyzkoušela roli honce, která je také velmi důležitá. Honec prochází drsným terénem a snaží se vyhnat schovanou zvěř připraveným myslivcům. Úlovek byl letos pěkný, celkem 13 zajíců, 12 bažantů a dvě kačeny.

Po náročném výšlapu čekal myslivce výborný guláš, pivo, tombola a vyhlášení nejlepších myslivců. Je to tradiční venkovská akce, která má své kouzlo. Já jsem si to mohla vyzkoušet na vlastní kůži a jsem za to velice ráda.

Barbora Palánová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509