Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Na Bačově se odehrál tradiční myslivecký hon

4.12.2017 14:28 | Původní vydání | Barbora Palánová

BAČOV - V sobotu 25. listopadu se to na Bačově hemžilo muži v zeleném mysliveckém oblečení. Konal se tu tradiční hon, událost podzimního období. Sešlo se tu celkem od osmé hodiny ranní 30 myslivců a 10 honců. 

Na Bačově se odehrál tradiční myslivecký hon
Hon na Bačově. Foto Barbora Palánová

Já jsem si podruhé vyzkoušela roli honce, která je také velmi důležitá. Honec prochází drsným terénem a snaží se vyhnat schovanou zvěř připraveným myslivcům. Úlovek byl letos pěkný, celkem 13 zajíců, 12 bažantů a dvě kačeny.

Po náročném výšlapu čekal myslivce výborný guláš, pivo, tombola a vyhlášení nejlepších myslivců. Je to tradiční venkovská akce, která má své kouzlo. Já jsem si to mohla vyzkoušet na vlastní kůži a jsem za to velice ráda.

Barbora Palánová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509