Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Na Bačově se odehrál tradiční myslivecký hon

4.12.2017 14:28 | Původní vydání | Barbora Palánová

BAČOV - V sobotu 25. listopadu se to na Bačově hemžilo muži v zeleném mysliveckém oblečení. Konal se tu tradiční hon, událost podzimního období. Sešlo se tu celkem od osmé hodiny ranní 30 myslivců a 10 honců. 

Na Bačově se odehrál tradiční myslivecký hon
Hon na Bačově. Foto Barbora Palánová

Já jsem si podruhé vyzkoušela roli honce, která je také velmi důležitá. Honec prochází drsným terénem a snaží se vyhnat schovanou zvěř připraveným myslivcům. Úlovek byl letos pěkný, celkem 13 zajíců, 12 bažantů a dvě kačeny.

Po náročném výšlapu čekal myslivce výborný guláš, pivo, tombola a vyhlášení nejlepších myslivců. Je to tradiční venkovská akce, která má své kouzlo. Já jsem si to mohla vyzkoušet na vlastní kůži a jsem za to velice ráda.

Barbora Palánová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509