Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Na Silvestra bourala řidička u Lhoty Rapotiny, skončila na střeše

1.1.2018 10:05 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Během silvestrovského dopoledne vyjížděli hasiči k dopravní nehodě u Lhoty Rapotiny, při které se zranila jedna osoba. Večerní oslavy se v našem regionu obešly bez závažnějších událostí.

Na Silvestra bourala řidička u Lhoty Rapotiny, skončila na střeše
Nehoda u Lhoty Rapotiny. Foto HZS JmK

Boskovičtí profesionálové zasahovali v poslední den loňského roku krátce po desáté hodině. Na silnici č. 374 z Boskovic směrem na obec Lhota Rapotina havaroval osobní automobil, který se převrátil na střechu.

„Hasiči předali zraněnou řidičku do péče záchranářům, vyprostili automobil zpět na komunikaci a pomohli s jeho naložením na odtahovou službu,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Během silvestrovských oslav pak vyjížděli jihomoravští hasiči v kraji ke čtrnácti událostem. V šesti případech se jednalo o požáry.

„Ve srovnání s přechozím rokem událostí výrazně ubylo. Nejčastěji hořely popelnice a kontejnery. K závažnějšímu požáru vyjížděli hasiči ve Znojmě, kde hořela střecha a solární panely,“ doplnil Venclovský.

Klidné oslavy konce roku poznamenala tragická nehoda v Brně. Na dálnici D1 ve směru na Ostravu po půlnoci havaroval osobní automobil a posléze ve směru na Prahu dodávka, která se střetla s přecházejícím řidičem osobního automobilu. Řidič osobního vozu utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509