Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Na Silvestra bourala řidička u Lhoty Rapotiny, skončila na střeše

1.1.2018 10:05 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Během silvestrovského dopoledne vyjížděli hasiči k dopravní nehodě u Lhoty Rapotiny, při které se zranila jedna osoba. Večerní oslavy se v našem regionu obešly bez závažnějších událostí.

Na Silvestra bourala řidička u Lhoty Rapotiny, skončila na střeše
Nehoda u Lhoty Rapotiny. Foto HZS JmK

Boskovičtí profesionálové zasahovali v poslední den loňského roku krátce po desáté hodině. Na silnici č. 374 z Boskovic směrem na obec Lhota Rapotina havaroval osobní automobil, který se převrátil na střechu.

„Hasiči předali zraněnou řidičku do péče záchranářům, vyprostili automobil zpět na komunikaci a pomohli s jeho naložením na odtahovou službu,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Během silvestrovských oslav pak vyjížděli jihomoravští hasiči v kraji ke čtrnácti událostem. V šesti případech se jednalo o požáry.

„Ve srovnání s přechozím rokem událostí výrazně ubylo. Nejčastěji hořely popelnice a kontejnery. K závažnějšímu požáru vyjížděli hasiči ve Znojmě, kde hořela střecha a solární panely,“ doplnil Venclovský.

Klidné oslavy konce roku poznamenala tragická nehoda v Brně. Na dálnici D1 ve směru na Ostravu po půlnoci havaroval osobní automobil a posléze ve směru na Prahu dodávka, která se střetla s přecházejícím řidičem osobního automobilu. Řidič osobního vozu utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509