Dnes je neděle, 24. září

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Telefon nakonec nedorazil

22.9.2017 12:03

O více než dvanáct tisíc korun přišla dvaapadesátiletá žena z Blanska, která si přes internet chtěla koupit telefon. Na síti si vyhlédla přístroj značky Samsung, objednalo ho a elektronicky uhradila i jeho cenu. „Když ale ani po několika dnech a několika urgencích telefon na určenou blanenskou adresu nedorazil, pochopila, že naletěla podvodnému portálu. Případ tedy nahlásila blanenským policistům,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Nepozornost ho přišla draho

21.9.2017 9:27

Drzost zlodějů podcenil sedmatřicetiletý muž v Letovicích, když před místní firmou nakládal do svého osobního auta zakoupené zboží. Na sedadle odemčeného auta nechal ležet tašku s osobními doklady, telefonem a hotovostí v různých měnách. „Zloděj ve chvíli, kdy muž od auta odešel pro další materiál, vůz pohodlně otevřel a věci odcizil. Škoda je skoro dvacet tisíc korun,“ upřesnil blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Sprejer řádil na nádraží

19.9.2017 11:47

Jen asi čtvrt hodiny stačilo sprejerovi na letovickém vlakovém nádraží, aby způsobil škodu za patnáct tisíc korun. Na odstavenou vlakovou soupravu totiž nastříkal velký barevný nápis. „Na hnací jednotce vlaku vytvořil za pár minut obrazec o ploše patnáct metrů čtverečních,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Adamov – Stará huť v 9 až 17 hod.: Pokusné tavby v replikách středověkých kusových železářských pecích.
Blansko – Kino v 17 hod.: Rytmické svařování 2017 - koncert jazzových mistrů, přehlídka módy z recyklátů.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Taneční kurzy pro dospělé, manželské a přátelské páry.
Letovice - Oslavy organizovaného včelařství na Letovicku 1907 - 2017 s bohatým doprovodným programem.


kina
Blansko v 15 hod. LEGO® Ninjago® film.
Blansko v 17.30 hod. LEGO® Ninjago® film. (3D)
Blansko ve 20 hod. Dobrý časy.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Krtkova dobrodružství III.
Boskovice v 17 hod. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.
Boskovice v 19.30 hod. Cesta času.

všechny

Sledujte nás!Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů

8.9.2017 12:07 | Původní vydání |

BLANSKO - V sobotu 2. září se uskutečnil již šestnáctý ročník cyklomaratonu Blanenský Golem.Tradiční akci pořádají Triatlon – Ski klub ASK Blansko a Klub biatlonu Blansko jako memoriál zakladatele závodu – Ivoše Šinkory. Závod je zařazen i v seriálu Brněnského poháru horských kol.

Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů
Start závodu. Foto Ivo Stejskal

Start byl v areálu blanenského sportovního ostrova před halou ASK. Do kopcovitého terénu v okolí Petrovic, Podvrší a Obůrky se letos vydalo 300 cyklistů, což při dnešním přetlaku sportovních akcí není špatné. Navíc máme s účastí stoupající tendenci.

Tratě byly postaveny stejně jako v minulých ročnících – 36 a 61km. I když se to nezdálo, počasí nám přálo. Páteční déšť možná někoho odradil, ale zase skropil jinak prašné cesty a určitě se takto závodilo o dost příjemněji.

Závodilo se o tradiční ceny – šamotové golemy. Kdo se nedostal na pódium, měl ještě šanci v tombole. Největšího golema za první místo v hlavním závodě na 61km si letos odnesl olomučanský závodník Ondra Fojtík, jinak dnes již cyklistická ikona a pořadatel maratonu Drásal.

Myslíme i na nejmenší. Ve spolupráci s Erikem Řezníkem organizujeme dětský závod na speciálních dovednostních překážkách. Takže rodiče závodí na Blanenském Golemovi a jejich ratolesti na MimiGolemovi.

A komu byla dlouhá chvíle při čekání na vyhlášení vítězů, ten zkusil laserové biatlonové pušky. Užili si s nimi velcí i malí a vyzkoušeli si, jaký je to pocit, když se zadaří terč trefit.

Ale abych nemluvil jen v superlativech, v sobotu ráno nás těžce zasáhla zpráva o odchodu velké blanenské sportovní osobnosti – trenéra a kamaráda Karla Stloukala. Soutěžili jsme a organizovali závody dnes i za něj.

Velké poděkování patří sponzorům a partnerům závodu, také městu Blansko, kde nad závodem převzal záštitu místostarosta Jiří Crha. Výsledky a fotografie naleznete zde

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama