Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů

8.9.2017 12:07 | Původní vydání |

BLANSKO - V sobotu 2. září se uskutečnil již šestnáctý ročník cyklomaratonu Blanenský Golem.Tradiční akci pořádají Triatlon – Ski klub ASK Blansko a Klub biatlonu Blansko jako memoriál zakladatele závodu – Ivoše Šinkory. Závod je zařazen i v seriálu Brněnského poháru horských kol.

Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů
Start závodu. Foto Ivo Stejskal

Start byl v areálu blanenského sportovního ostrova před halou ASK. Do kopcovitého terénu v okolí Petrovic, Podvrší a Obůrky se letos vydalo 300 cyklistů, což při dnešním přetlaku sportovních akcí není špatné. Navíc máme s účastí stoupající tendenci.

Tratě byly postaveny stejně jako v minulých ročnících – 36 a 61km. I když se to nezdálo, počasí nám přálo. Páteční déšť možná někoho odradil, ale zase skropil jinak prašné cesty a určitě se takto závodilo o dost příjemněji.

Závodilo se o tradiční ceny – šamotové golemy. Kdo se nedostal na pódium, měl ještě šanci v tombole. Největšího golema za první místo v hlavním závodě na 61km si letos odnesl olomučanský závodník Ondra Fojtík, jinak dnes již cyklistická ikona a pořadatel maratonu Drásal.

Myslíme i na nejmenší. Ve spolupráci s Erikem Řezníkem organizujeme dětský závod na speciálních dovednostních překážkách. Takže rodiče závodí na Blanenském Golemovi a jejich ratolesti na MimiGolemovi.

A komu byla dlouhá chvíle při čekání na vyhlášení vítězů, ten zkusil laserové biatlonové pušky. Užili si s nimi velcí i malí a vyzkoušeli si, jaký je to pocit, když se zadaří terč trefit.

Ale abych nemluvil jen v superlativech, v sobotu ráno nás těžce zasáhla zpráva o odchodu velké blanenské sportovní osobnosti – trenéra a kamaráda Karla Stloukala. Soutěžili jsme a organizovali závody dnes i za něj.

Velké poděkování patří sponzorům a partnerům závodu, také městu Blansko, kde nad závodem převzal záštitu místostarosta Jiří Crha. Výsledky a fotografie naleznete zde

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509