Dnes je úterý, 17. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.
Boskovice – Nádraží od 8 do 18 hod.: Legiovlak.


kina
Blansko ve 20 hod. Úsměvy smutných mužů.
Boskovice v 19.30 hod. Mrakodrap.
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Než přišla bouře.
Lysice – letní ve 21 hod. Paddington 2.

všechny

Sledujte nás!Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů

8.9.2017 12:07 | Původní vydání |

BLANSKO - V sobotu 2. září se uskutečnil již šestnáctý ročník cyklomaratonu Blanenský Golem.Tradiční akci pořádají Triatlon – Ski klub ASK Blansko a Klub biatlonu Blansko jako memoriál zakladatele závodu – Ivoše Šinkory. Závod je zařazen i v seriálu Brněnského poháru horských kol.

Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů
Start závodu. Foto Ivo Stejskal

Start byl v areálu blanenského sportovního ostrova před halou ASK. Do kopcovitého terénu v okolí Petrovic, Podvrší a Obůrky se letos vydalo 300 cyklistů, což při dnešním přetlaku sportovních akcí není špatné. Navíc máme s účastí stoupající tendenci.

Tratě byly postaveny stejně jako v minulých ročnících – 36 a 61km. I když se to nezdálo, počasí nám přálo. Páteční déšť možná někoho odradil, ale zase skropil jinak prašné cesty a určitě se takto závodilo o dost příjemněji.

Závodilo se o tradiční ceny – šamotové golemy. Kdo se nedostal na pódium, měl ještě šanci v tombole. Největšího golema za první místo v hlavním závodě na 61km si letos odnesl olomučanský závodník Ondra Fojtík, jinak dnes již cyklistická ikona a pořadatel maratonu Drásal.

Myslíme i na nejmenší. Ve spolupráci s Erikem Řezníkem organizujeme dětský závod na speciálních dovednostních překážkách. Takže rodiče závodí na Blanenském Golemovi a jejich ratolesti na MimiGolemovi.

A komu byla dlouhá chvíle při čekání na vyhlášení vítězů, ten zkusil laserové biatlonové pušky. Užili si s nimi velcí i malí a vyzkoušeli si, jaký je to pocit, když se zadaří terč trefit.

Ale abych nemluvil jen v superlativech, v sobotu ráno nás těžce zasáhla zpráva o odchodu velké blanenské sportovní osobnosti – trenéra a kamaráda Karla Stloukala. Soutěžili jsme a organizovali závody dnes i za něj.

Velké poděkování patří sponzorům a partnerům závodu, také městu Blansko, kde nad závodem převzal záštitu místostarosta Jiří Crha. Výsledky a fotografie naleznete zde

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509