Dnes je sobota, 18. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Benešov – Sokolovna v 17 hod.: Košt vín.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Pivní festival.
Blansko – Dělnický dům – restaurace v 19 hod.: Taneční večer se skupinou Druhý dech.
Blansko – Starobrněnská Pivnice Velvet v 19 hod.: Taneční večer, hraje Tom Sawyer Band.
Blansko – Restaurace Maxima ve 20 hod.: Medium – taneční zábava.
Roubanina – Budova hasičů ve 13 hod.: 4. ročník Róbaninské slivovičke.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Liga spravedlnosti.
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice v 17 hod. Lajka.
Boskovice v 19.30 hod. Dokud nás svatba nerozdělí.

všechny

Sledujte nás!Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů

8.9.2017 12:07 | Původní vydání |

BLANSKO - V sobotu 2. září se uskutečnil již šestnáctý ročník cyklomaratonu Blanenský Golem.Tradiční akci pořádají Triatlon – Ski klub ASK Blansko a Klub biatlonu Blansko jako memoriál zakladatele závodu – Ivoše Šinkory. Závod je zařazen i v seriálu Brněnského poháru horských kol.

Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů
Start závodu. Foto Ivo Stejskal

Start byl v areálu blanenského sportovního ostrova před halou ASK. Do kopcovitého terénu v okolí Petrovic, Podvrší a Obůrky se letos vydalo 300 cyklistů, což při dnešním přetlaku sportovních akcí není špatné. Navíc máme s účastí stoupající tendenci.

Tratě byly postaveny stejně jako v minulých ročnících – 36 a 61km. I když se to nezdálo, počasí nám přálo. Páteční déšť možná někoho odradil, ale zase skropil jinak prašné cesty a určitě se takto závodilo o dost příjemněji.

Závodilo se o tradiční ceny – šamotové golemy. Kdo se nedostal na pódium, měl ještě šanci v tombole. Největšího golema za první místo v hlavním závodě na 61km si letos odnesl olomučanský závodník Ondra Fojtík, jinak dnes již cyklistická ikona a pořadatel maratonu Drásal.

Myslíme i na nejmenší. Ve spolupráci s Erikem Řezníkem organizujeme dětský závod na speciálních dovednostních překážkách. Takže rodiče závodí na Blanenském Golemovi a jejich ratolesti na MimiGolemovi.

A komu byla dlouhá chvíle při čekání na vyhlášení vítězů, ten zkusil laserové biatlonové pušky. Užili si s nimi velcí i malí a vyzkoušeli si, jaký je to pocit, když se zadaří terč trefit.

Ale abych nemluvil jen v superlativech, v sobotu ráno nás těžce zasáhla zpráva o odchodu velké blanenské sportovní osobnosti – trenéra a kamaráda Karla Stloukala. Soutěžili jsme a organizovali závody dnes i za něj.

Velké poděkování patří sponzorům a partnerům závodu, také městu Blansko, kde nad závodem převzal záštitu místostarosta Jiří Crha. Výsledky a fotografie naleznete zde

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama