Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů

8.9.2017 12:07 | Původní vydání |

BLANSKO - V sobotu 2. září se uskutečnil již šestnáctý ročník cyklomaratonu Blanenský Golem.Tradiční akci pořádají Triatlon – Ski klub ASK Blansko a Klub biatlonu Blansko jako memoriál zakladatele závodu – Ivoše Šinkory. Závod je zařazen i v seriálu Brněnského poháru horských kol.

Na tratě šestnáctého Blanenského Golema vyrazily tři stovky cyklistů
Start závodu. Foto Ivo Stejskal

Start byl v areálu blanenského sportovního ostrova před halou ASK. Do kopcovitého terénu v okolí Petrovic, Podvrší a Obůrky se letos vydalo 300 cyklistů, což při dnešním přetlaku sportovních akcí není špatné. Navíc máme s účastí stoupající tendenci.

Tratě byly postaveny stejně jako v minulých ročnících – 36 a 61km. I když se to nezdálo, počasí nám přálo. Páteční déšť možná někoho odradil, ale zase skropil jinak prašné cesty a určitě se takto závodilo o dost příjemněji.

Závodilo se o tradiční ceny – šamotové golemy. Kdo se nedostal na pódium, měl ještě šanci v tombole. Největšího golema za první místo v hlavním závodě na 61km si letos odnesl olomučanský závodník Ondra Fojtík, jinak dnes již cyklistická ikona a pořadatel maratonu Drásal.

Myslíme i na nejmenší. Ve spolupráci s Erikem Řezníkem organizujeme dětský závod na speciálních dovednostních překážkách. Takže rodiče závodí na Blanenském Golemovi a jejich ratolesti na MimiGolemovi.

A komu byla dlouhá chvíle při čekání na vyhlášení vítězů, ten zkusil laserové biatlonové pušky. Užili si s nimi velcí i malí a vyzkoušeli si, jaký je to pocit, když se zadaří terč trefit.

Ale abych nemluvil jen v superlativech, v sobotu ráno nás těžce zasáhla zpráva o odchodu velké blanenské sportovní osobnosti – trenéra a kamaráda Karla Stloukala. Soutěžili jsme a organizovali závody dnes i za něj.

Velké poděkování patří sponzorům a partnerům závodu, také městu Blansko, kde nad závodem převzal záštitu místostarosta Jiří Crha. Výsledky a fotografie naleznete zde

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509