Dnes je čtvrtek, 14. prosinec

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Opilý cyklista havaroval

23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

22.11.2017 11:38

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.


kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek

6.12.2017 10:22 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Také v letošním roce organizuje blanenská nemocnice vánoční sbírku pro psí útulek města Blanska. Sbírka se odehrává do 15. prosince. Lidé mohou darovat granule, konzervy, pamlsky, piškoty, deky, vodítka, obojky, misky - prostě vše, z čeho budou mít pejsci radost.

Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek
Sbírka pro psy. Grafika Nemocnice Blansko

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli sbírku pořádat je fakt, že máme k pejskům, my - Nemocnice Blansko, velice kladný vztah. Již tři roky je nedílnou součástí péče a léčby zejména starších pacientů na oddělení následné péče, ale i u dětí v logopedii, CANISTERAPIE, tedy léčebný kontakt psa na člověka. Pejsci nám pomáhají léčit, proto mi na oplátku uděláme něco pro pejsky,“ uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá.

Letošní rok vyhlásila Nemocnice Blansko jako Rok seniorů. V rámci této kampaně uspořádala akci určenou rodinným příslušníkům seniorů a jejím cílem bylo pomoci rodinám zvládat péči o své seniory v domácím prostředí. I to je další důvod sbírky! V blanenském útulku jsou v současné době také převážně psí senioři. Jedná se o pejsky vyššího věku, značně nemocné, u kterých už je téměř jisté, že svůj psí život v blanenském útulku dožijí.

„Rádi bychom jim prostřednictvím vánoční sbírky zabezpečili maximum pomůcek a věcí, které jim jejich psí život zlepší a také kvalitní prémiové krmivo, které s ohledem na svůj vysoký věk a poškozené zažívání s tím související, potřebují,“ popsala Kateřina Ostrá.

Vítaná je jakákoli pomoc, konzervy, granule hlavně ty kvalitní, protože starším pejskům pohladí nemocná bříška, plyšáci nebo věci, ze kterých Váš mazlík prostě vyrostl. Své uplatnění najdou vodítka, obojky, misky, deky. Nakonec ani piškotky či jiné pamlsky nepřijdou nazmar. Slavnostní předání sbírky psímu útulku Blansko proběhne v sobotu 23. prosince v 10 hodin.

Lidé mohou nosit své dárky pejsků na sběrná místa:

NEMOCNICE BLANSKO - vrátnice u vjezdu do areálu (nonstop) nebo informační centrum v budově polikliniky (v rozsahu provozní doby).

NEMOCVIČNA - recepce, Smetanova 8, Blansko (v rozsahu provozní doby).

PORSCHE BRNO, Řípská 13a, Brno - Slatina, salon Volkswagen – informace.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama