Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek

6.12.2017 10:22 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Také v letošním roce organizuje blanenská nemocnice vánoční sbírku pro psí útulek města Blanska. Sbírka se odehrává do 15. prosince. Lidé mohou darovat granule, konzervy, pamlsky, piškoty, deky, vodítka, obojky, misky - prostě vše, z čeho budou mít pejsci radost.

Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek
Sbírka pro psy. Grafika Nemocnice Blansko

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli sbírku pořádat je fakt, že máme k pejskům, my - Nemocnice Blansko, velice kladný vztah. Již tři roky je nedílnou součástí péče a léčby zejména starších pacientů na oddělení následné péče, ale i u dětí v logopedii, CANISTERAPIE, tedy léčebný kontakt psa na člověka. Pejsci nám pomáhají léčit, proto mi na oplátku uděláme něco pro pejsky,“ uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá.

Letošní rok vyhlásila Nemocnice Blansko jako Rok seniorů. V rámci této kampaně uspořádala akci určenou rodinným příslušníkům seniorů a jejím cílem bylo pomoci rodinám zvládat péči o své seniory v domácím prostředí. I to je další důvod sbírky! V blanenském útulku jsou v současné době také převážně psí senioři. Jedná se o pejsky vyššího věku, značně nemocné, u kterých už je téměř jisté, že svůj psí život v blanenském útulku dožijí.

„Rádi bychom jim prostřednictvím vánoční sbírky zabezpečili maximum pomůcek a věcí, které jim jejich psí život zlepší a také kvalitní prémiové krmivo, které s ohledem na svůj vysoký věk a poškozené zažívání s tím související, potřebují,“ popsala Kateřina Ostrá.

Vítaná je jakákoli pomoc, konzervy, granule hlavně ty kvalitní, protože starším pejskům pohladí nemocná bříška, plyšáci nebo věci, ze kterých Váš mazlík prostě vyrostl. Své uplatnění najdou vodítka, obojky, misky, deky. Nakonec ani piškotky či jiné pamlsky nepřijdou nazmar. Slavnostní předání sbírky psímu útulku Blansko proběhne v sobotu 23. prosince v 10 hodin.

Lidé mohou nosit své dárky pejsků na sběrná místa:

NEMOCNICE BLANSKO - vrátnice u vjezdu do areálu (nonstop) nebo informační centrum v budově polikliniky (v rozsahu provozní doby).

NEMOCVIČNA - recepce, Smetanova 8, Blansko (v rozsahu provozní doby).

PORSCHE BRNO, Řípská 13a, Brno - Slatina, salon Volkswagen – informace.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509