Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek

6.12.2017 10:22 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Také v letošním roce organizuje blanenská nemocnice vánoční sbírku pro psí útulek města Blanska. Sbírka se odehrává do 15. prosince. Lidé mohou darovat granule, konzervy, pamlsky, piškoty, deky, vodítka, obojky, misky - prostě vše, z čeho budou mít pejsci radost.

Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek
Sbírka pro psy. Grafika Nemocnice Blansko

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli sbírku pořádat je fakt, že máme k pejskům, my - Nemocnice Blansko, velice kladný vztah. Již tři roky je nedílnou součástí péče a léčby zejména starších pacientů na oddělení následné péče, ale i u dětí v logopedii, CANISTERAPIE, tedy léčebný kontakt psa na člověka. Pejsci nám pomáhají léčit, proto mi na oplátku uděláme něco pro pejsky,“ uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá.

Letošní rok vyhlásila Nemocnice Blansko jako Rok seniorů. V rámci této kampaně uspořádala akci určenou rodinným příslušníkům seniorů a jejím cílem bylo pomoci rodinám zvládat péči o své seniory v domácím prostředí. I to je další důvod sbírky! V blanenském útulku jsou v současné době také převážně psí senioři. Jedná se o pejsky vyššího věku, značně nemocné, u kterých už je téměř jisté, že svůj psí život v blanenském útulku dožijí.

„Rádi bychom jim prostřednictvím vánoční sbírky zabezpečili maximum pomůcek a věcí, které jim jejich psí život zlepší a také kvalitní prémiové krmivo, které s ohledem na svůj vysoký věk a poškozené zažívání s tím související, potřebují,“ popsala Kateřina Ostrá.

Vítaná je jakákoli pomoc, konzervy, granule hlavně ty kvalitní, protože starším pejskům pohladí nemocná bříška, plyšáci nebo věci, ze kterých Váš mazlík prostě vyrostl. Své uplatnění najdou vodítka, obojky, misky, deky. Nakonec ani piškotky či jiné pamlsky nepřijdou nazmar. Slavnostní předání sbírky psímu útulku Blansko proběhne v sobotu 23. prosince v 10 hodin.

Lidé mohou nosit své dárky pejsků na sběrná místa:

NEMOCNICE BLANSKO - vrátnice u vjezdu do areálu (nonstop) nebo informační centrum v budově polikliniky (v rozsahu provozní doby).

NEMOCVIČNA - recepce, Smetanova 8, Blansko (v rozsahu provozní doby).

PORSCHE BRNO, Řípská 13a, Brno - Slatina, salon Volkswagen – informace.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509