Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek

6.12.2017 10:22 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Také v letošním roce organizuje blanenská nemocnice vánoční sbírku pro psí útulek města Blanska. Sbírka se odehrává do 15. prosince. Lidé mohou darovat granule, konzervy, pamlsky, piškoty, deky, vodítka, obojky, misky - prostě vše, z čeho budou mít pejsci radost.

Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek
Sbírka pro psy. Grafika Nemocnice Blansko

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli sbírku pořádat je fakt, že máme k pejskům, my - Nemocnice Blansko, velice kladný vztah. Již tři roky je nedílnou součástí péče a léčby zejména starších pacientů na oddělení následné péče, ale i u dětí v logopedii, CANISTERAPIE, tedy léčebný kontakt psa na člověka. Pejsci nám pomáhají léčit, proto mi na oplátku uděláme něco pro pejsky,“ uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá.

Letošní rok vyhlásila Nemocnice Blansko jako Rok seniorů. V rámci této kampaně uspořádala akci určenou rodinným příslušníkům seniorů a jejím cílem bylo pomoci rodinám zvládat péči o své seniory v domácím prostředí. I to je další důvod sbírky! V blanenském útulku jsou v současné době také převážně psí senioři. Jedná se o pejsky vyššího věku, značně nemocné, u kterých už je téměř jisté, že svůj psí život v blanenském útulku dožijí.

„Rádi bychom jim prostřednictvím vánoční sbírky zabezpečili maximum pomůcek a věcí, které jim jejich psí život zlepší a také kvalitní prémiové krmivo, které s ohledem na svůj vysoký věk a poškozené zažívání s tím související, potřebují,“ popsala Kateřina Ostrá.

Vítaná je jakákoli pomoc, konzervy, granule hlavně ty kvalitní, protože starším pejskům pohladí nemocná bříška, plyšáci nebo věci, ze kterých Váš mazlík prostě vyrostl. Své uplatnění najdou vodítka, obojky, misky, deky. Nakonec ani piškotky či jiné pamlsky nepřijdou nazmar. Slavnostní předání sbírky psímu útulku Blansko proběhne v sobotu 23. prosince v 10 hodin.

Lidé mohou nosit své dárky pejsků na sběrná místa:

NEMOCNICE BLANSKO - vrátnice u vjezdu do areálu (nonstop) nebo informační centrum v budově polikliniky (v rozsahu provozní doby).

NEMOCVIČNA - recepce, Smetanova 8, Blansko (v rozsahu provozní doby).

PORSCHE BRNO, Řípská 13a, Brno - Slatina, salon Volkswagen – informace.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509