Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek

6.12.2017 10:22 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Také v letošním roce organizuje blanenská nemocnice vánoční sbírku pro psí útulek města Blanska. Sbírka se odehrává do 15. prosince. Lidé mohou darovat granule, konzervy, pamlsky, piškoty, deky, vodítka, obojky, misky - prostě vše, z čeho budou mít pejsci radost.

Nemocnice Blansko pořádá sbírku pro blanenský psí útulek
Sbírka pro psy. Grafika Nemocnice Blansko

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli sbírku pořádat je fakt, že máme k pejskům, my - Nemocnice Blansko, velice kladný vztah. Již tři roky je nedílnou součástí péče a léčby zejména starších pacientů na oddělení následné péče, ale i u dětí v logopedii, CANISTERAPIE, tedy léčebný kontakt psa na člověka. Pejsci nám pomáhají léčit, proto mi na oplátku uděláme něco pro pejsky,“ uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá.

Letošní rok vyhlásila Nemocnice Blansko jako Rok seniorů. V rámci této kampaně uspořádala akci určenou rodinným příslušníkům seniorů a jejím cílem bylo pomoci rodinám zvládat péči o své seniory v domácím prostředí. I to je další důvod sbírky! V blanenském útulku jsou v současné době také převážně psí senioři. Jedná se o pejsky vyššího věku, značně nemocné, u kterých už je téměř jisté, že svůj psí život v blanenském útulku dožijí.

„Rádi bychom jim prostřednictvím vánoční sbírky zabezpečili maximum pomůcek a věcí, které jim jejich psí život zlepší a také kvalitní prémiové krmivo, které s ohledem na svůj vysoký věk a poškozené zažívání s tím související, potřebují,“ popsala Kateřina Ostrá.

Vítaná je jakákoli pomoc, konzervy, granule hlavně ty kvalitní, protože starším pejskům pohladí nemocná bříška, plyšáci nebo věci, ze kterých Váš mazlík prostě vyrostl. Své uplatnění najdou vodítka, obojky, misky, deky. Nakonec ani piškotky či jiné pamlsky nepřijdou nazmar. Slavnostní předání sbírky psímu útulku Blansko proběhne v sobotu 23. prosince v 10 hodin.

Lidé mohou nosit své dárky pejsků na sběrná místa:

NEMOCNICE BLANSKO - vrátnice u vjezdu do areálu (nonstop) nebo informační centrum v budově polikliniky (v rozsahu provozní doby).

NEMOCVIČNA - recepce, Smetanova 8, Blansko (v rozsahu provozní doby).

PORSCHE BRNO, Řípská 13a, Brno - Slatina, salon Volkswagen – informace.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509