Dnes je neděle, 17. červen

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Svobody v 10 hod.: Promenádní koncert – Soubory ZUŠ Blansko.
Blansko – Divišova 45 ve 14 až 17 hod.: Jízdy na LGB železnici.
Blansko – Starobrněnská pivnice Velvet v 17 hod.: Čaj o páté s kapelou Velvet.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Maska jede, cyklovýlet.
Boskovice – Betany v 11 až 19 hod.: Zahradní slavnost.
Boskovice – Kostel sv. Jakuba v 15 hod.: Sborování 2018.
Knínice – Fara ve 14.30 hod.: Farní den.
Letovice – Zahrada Nemocnice Milosrdných bratří Letovice ve 14 až 17 hod.: Zábavné odpoledne pro děti a dospělé spojené s oslavou Dne otců.
Moravský kras – Býčí skála v 9 až 16 hod.: Dny otevřených dveří v Býčí skále.
Moravský kras – Punkevní jezírko na dně propasti Macocha ve 20 hod.: Čarovné tóny Macochy 2018 - KONCERT PRO DESET STRUN - Jaroslav Svěcený (housle) a Miloslav Klaus (kytara).
Vanovice – Hřiště ve 14 hod.: Tělovýchovné slavnosti.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerky z vesmíru.
Blansko v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Blansko ve 20 hod. Escobar.
Boskovice v 17 hod. Pat a Mat znovu v akci.
Boskovice v 19.30 hod. Escobar.

všechny

Sledujte nás!Nevaž se, odvaž se...

11.4.2018 1:17 | Původní vydání | Jana Kubelková a Nely Karavasileva

ČERNÁ HORA - Tento odvážný nápis na plakátech se objevil začátkem března na mnoha frekventovaných místech v Černé Hoře. Zval všechny kolemjdoucí na rozpustilé představení dětí základní školy, které se konalo v sobotu 24. března ve školní tělocvičně.

Nevaž se, odvaž se...
Nevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina Roupová

Právě v tomto jarním období žáci již tradičně prezentují svoji práci nejen ve škole, ale i mimo ni. Mají tak možnost ukázat všem, co společně se svými vedoucími ve svém volném čase vymysleli a nacvičili, že čas strávený se svými kamarády mimo vyučování není v žádném případě ztracený a že se mají čím pochlubit. Letošní téma bylo ve znamení hitů, a to jak českých, tak i zahraničních interpretů.

Popustili jsme tedy uzdu fantazie a s trochou nadsázky jsme se pustili do práce. Šli jsme do toho tak říkajíc po hlavě. Jeden nápad střídal druhý a nakonec jsme vytvořili více než hodinový program. Děvčata i kluci se do práce pustili s nadšením. Sami přicházeli se skvělými nápady a my jsme měli radost, že jsme na ně přenesli kus tvůrčího ducha. Když se z nás dospělých a dětí stanou parťáci, jde pak příprava jako po másle a výsledek je o to zajímavější.

Choreograficky bylo letošní představení zase o něco složitější, protože jsme písně doprovázeli živými klipy. Sled jednotlivých čísel občas přerušily vtipné reklamní bloky a nejedna maminka žasla, kde že se právě v jejím dítěti bere tolik hereckého nadání. Svou návštěvou nás mimo jiné poctil nesmrtelný Elvis Presley, dorazili i členové populární skupiny ABBA, aby si střihli všem dobře známé hitovky.

Zlatým hřebem večera a odměnou pro účinkující děti byla světelná show, která měla veliký úspěch. Publikum se s námi postupně naladilo na společnou vlnu a my věříme, že se bavilo stejně dobře jako naši mladí zpěváci, herci a tanečníci. Ti si to tentokrát opravdu užívali a nenechali se ovlivnit trémou.

My jsme naopak nevěřili vlastním očím, jak si i během samotných vystoupení děti vylepšovaly svoje čísla k lepšímu. Děkujeme všem, kteří nám pravidelně pomáhají s ozvučením, projekcí a organizací podobných představení pro veřejnost. Velké poděkování patří také rodičům, prarodičům, známým a přátelům školy, bez jejichž podpory by tyto akce ztrácely smysl.

Jana Kubelková a Nely Karavasileva, foto Kateřina Roupová

Galerie k článku

Nevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina RoupováNevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina Roupová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509