Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Nevaž se, odvaž se...

11.4.2018 1:17 | Původní vydání | Jana Kubelková a Nely Karavasileva

ČERNÁ HORA - Tento odvážný nápis na plakátech se objevil začátkem března na mnoha frekventovaných místech v Černé Hoře. Zval všechny kolemjdoucí na rozpustilé představení dětí základní školy, které se konalo v sobotu 24. března ve školní tělocvičně.

Nevaž se, odvaž se...
Nevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina Roupová

Právě v tomto jarním období žáci již tradičně prezentují svoji práci nejen ve škole, ale i mimo ni. Mají tak možnost ukázat všem, co společně se svými vedoucími ve svém volném čase vymysleli a nacvičili, že čas strávený se svými kamarády mimo vyučování není v žádném případě ztracený a že se mají čím pochlubit. Letošní téma bylo ve znamení hitů, a to jak českých, tak i zahraničních interpretů.

Popustili jsme tedy uzdu fantazie a s trochou nadsázky jsme se pustili do práce. Šli jsme do toho tak říkajíc po hlavě. Jeden nápad střídal druhý a nakonec jsme vytvořili více než hodinový program. Děvčata i kluci se do práce pustili s nadšením. Sami přicházeli se skvělými nápady a my jsme měli radost, že jsme na ně přenesli kus tvůrčího ducha. Když se z nás dospělých a dětí stanou parťáci, jde pak příprava jako po másle a výsledek je o to zajímavější.

Choreograficky bylo letošní představení zase o něco složitější, protože jsme písně doprovázeli živými klipy. Sled jednotlivých čísel občas přerušily vtipné reklamní bloky a nejedna maminka žasla, kde že se právě v jejím dítěti bere tolik hereckého nadání. Svou návštěvou nás mimo jiné poctil nesmrtelný Elvis Presley, dorazili i členové populární skupiny ABBA, aby si střihli všem dobře známé hitovky.

Zlatým hřebem večera a odměnou pro účinkující děti byla světelná show, která měla veliký úspěch. Publikum se s námi postupně naladilo na společnou vlnu a my věříme, že se bavilo stejně dobře jako naši mladí zpěváci, herci a tanečníci. Ti si to tentokrát opravdu užívali a nenechali se ovlivnit trémou.

My jsme naopak nevěřili vlastním očím, jak si i během samotných vystoupení děti vylepšovaly svoje čísla k lepšímu. Děkujeme všem, kteří nám pravidelně pomáhají s ozvučením, projekcí a organizací podobných představení pro veřejnost. Velké poděkování patří také rodičům, prarodičům, známým a přátelům školy, bez jejichž podpory by tyto akce ztrácely smysl.

Jana Kubelková a Nely Karavasileva, foto Kateřina Roupová

Galerie k článku

Nevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina RoupováNevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina Roupová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509