Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Nevaž se, odvaž se...

11.4.2018 1:17 | Původní vydání | Jana Kubelková a Nely Karavasileva

ČERNÁ HORA - Tento odvážný nápis na plakátech se objevil začátkem března na mnoha frekventovaných místech v Černé Hoře. Zval všechny kolemjdoucí na rozpustilé představení dětí základní školy, které se konalo v sobotu 24. března ve školní tělocvičně.

Nevaž se, odvaž se...
Nevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina Roupová

Právě v tomto jarním období žáci již tradičně prezentují svoji práci nejen ve škole, ale i mimo ni. Mají tak možnost ukázat všem, co společně se svými vedoucími ve svém volném čase vymysleli a nacvičili, že čas strávený se svými kamarády mimo vyučování není v žádném případě ztracený a že se mají čím pochlubit. Letošní téma bylo ve znamení hitů, a to jak českých, tak i zahraničních interpretů.

Popustili jsme tedy uzdu fantazie a s trochou nadsázky jsme se pustili do práce. Šli jsme do toho tak říkajíc po hlavě. Jeden nápad střídal druhý a nakonec jsme vytvořili více než hodinový program. Děvčata i kluci se do práce pustili s nadšením. Sami přicházeli se skvělými nápady a my jsme měli radost, že jsme na ně přenesli kus tvůrčího ducha. Když se z nás dospělých a dětí stanou parťáci, jde pak příprava jako po másle a výsledek je o to zajímavější.

Choreograficky bylo letošní představení zase o něco složitější, protože jsme písně doprovázeli živými klipy. Sled jednotlivých čísel občas přerušily vtipné reklamní bloky a nejedna maminka žasla, kde že se právě v jejím dítěti bere tolik hereckého nadání. Svou návštěvou nás mimo jiné poctil nesmrtelný Elvis Presley, dorazili i členové populární skupiny ABBA, aby si střihli všem dobře známé hitovky.

Zlatým hřebem večera a odměnou pro účinkující děti byla světelná show, která měla veliký úspěch. Publikum se s námi postupně naladilo na společnou vlnu a my věříme, že se bavilo stejně dobře jako naši mladí zpěváci, herci a tanečníci. Ti si to tentokrát opravdu užívali a nenechali se ovlivnit trémou.

My jsme naopak nevěřili vlastním očím, jak si i během samotných vystoupení děti vylepšovaly svoje čísla k lepšímu. Děkujeme všem, kteří nám pravidelně pomáhají s ozvučením, projekcí a organizací podobných představení pro veřejnost. Velké poděkování patří také rodičům, prarodičům, známým a přátelům školy, bez jejichž podpory by tyto akce ztrácely smysl.

Jana Kubelková a Nely Karavasileva, foto Kateřina Roupová

Galerie k článku

Nevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina RoupováNevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina Roupová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509