Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Nevaž se, odvaž se...

11.4.2018 1:17 | Původní vydání | Jana Kubelková a Nely Karavasileva

ČERNÁ HORA - Tento odvážný nápis na plakátech se objevil začátkem března na mnoha frekventovaných místech v Černé Hoře. Zval všechny kolemjdoucí na rozpustilé představení dětí základní školy, které se konalo v sobotu 24. března ve školní tělocvičně.

Nevaž se, odvaž se...
Nevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina Roupová

Právě v tomto jarním období žáci již tradičně prezentují svoji práci nejen ve škole, ale i mimo ni. Mají tak možnost ukázat všem, co společně se svými vedoucími ve svém volném čase vymysleli a nacvičili, že čas strávený se svými kamarády mimo vyučování není v žádném případě ztracený a že se mají čím pochlubit. Letošní téma bylo ve znamení hitů, a to jak českých, tak i zahraničních interpretů.

Popustili jsme tedy uzdu fantazie a s trochou nadsázky jsme se pustili do práce. Šli jsme do toho tak říkajíc po hlavě. Jeden nápad střídal druhý a nakonec jsme vytvořili více než hodinový program. Děvčata i kluci se do práce pustili s nadšením. Sami přicházeli se skvělými nápady a my jsme měli radost, že jsme na ně přenesli kus tvůrčího ducha. Když se z nás dospělých a dětí stanou parťáci, jde pak příprava jako po másle a výsledek je o to zajímavější.

Choreograficky bylo letošní představení zase o něco složitější, protože jsme písně doprovázeli živými klipy. Sled jednotlivých čísel občas přerušily vtipné reklamní bloky a nejedna maminka žasla, kde že se právě v jejím dítěti bere tolik hereckého nadání. Svou návštěvou nás mimo jiné poctil nesmrtelný Elvis Presley, dorazili i členové populární skupiny ABBA, aby si střihli všem dobře známé hitovky.

Zlatým hřebem večera a odměnou pro účinkující děti byla světelná show, která měla veliký úspěch. Publikum se s námi postupně naladilo na společnou vlnu a my věříme, že se bavilo stejně dobře jako naši mladí zpěváci, herci a tanečníci. Ti si to tentokrát opravdu užívali a nenechali se ovlivnit trémou.

My jsme naopak nevěřili vlastním očím, jak si i během samotných vystoupení děti vylepšovaly svoje čísla k lepšímu. Děkujeme všem, kteří nám pravidelně pomáhají s ozvučením, projekcí a organizací podobných představení pro veřejnost. Velké poděkování patří také rodičům, prarodičům, známým a přátelům školy, bez jejichž podpory by tyto akce ztrácely smysl.

Jana Kubelková a Nely Karavasileva, foto Kateřina Roupová

Galerie k článku

Nevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina RoupováNevaž se, odvaž se v Černé Hoře. Foto Kateřina Roupová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509