Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Nezaměstnanost se drží pod krajským i republikovým průměrem

9.2.2018 9:28 | Původní vydání | Jana Dvořáková

REGION - V okrese Blansko v lednu mírně přibylo lidí bez zaměstnání. Úřad práce v regionu ke konci měsíce evidoval 2 564 uchazečů, což je meziměsíčně o necelou stovku více.

Nezaměstnanost se drží pod krajským i republikovým průměrem
Úřad práce. Ilustrační foto zrcadlo.net

Podíl nezaměstnanosti se ve srovnání s koncem minulého roku zvýšil o dvě desetiny procentního bodu a činil 3,4 procenta. V rámci Jihomoravského kraje je to druhé nejnižší číslo, nižší nezaměstnanost (2,9%) hlásí už jen Vyškovsko.

V meziročním srovnání nezaměstnanost v okrese poklesla o více než jeden procentní bod. V lednu roku 2017 činila 4,4 procenta.

V celém Jihomoravském kraji úřad práce registroval ke konci letošního ledna přes 38 600 osob. Podíl nezaměstnanosti činil 4,8 procenta. V rámci celé republiky to bylo skoro 290 tisíc uchazečů o zaměstnání a podíl nezaměstnanosti činil 3,9 procenta.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509