Dnes je čtvrtek, 22. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kavárna Archa v 18 hod.: Přednáška o křesťanství.
Blansko – Statek Samsara v 18.30 hod.: Expedice Gyaji Khang 7074 m, přednáška.
Blansko – Zámecká Sýpka v 19 hod.: Řízená degustace vín vinařství Lípa Mikulov.
Boskovice – Zimní stadion ve 13.45 hod.: Karneval na ledě.
Letovice – Kulturní dům v 18 hod.: Beseda ing. Tomáše Přibyla – Na počátku byla Lajka aneb Kosmonauti s krunýřem, čenichem a ocasem...


kina
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice v 17 hod. Skauti bez lilie, projekce a beseda s pamětníky a tvůrci filmu.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub: Potvora.
Doubravice v 18 hod. Na shledanou tam nahoře.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy

27.4.2016 5:05 | Původní vydání | Michal Záboj

MORAVSKÝ KRAS - Turisté si mohu prohlédnout novou expozici věnovanou Punkevním jeskyním a propasti Macocha. Najdou ji v nové provozní budově před vchodem do podzemí v Pustém žlebu.

Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy
Expozice ve správní budově Punkevních jeskyní. Foto Jiří Hebelka

Expozice je v prostorách, kde se do budoucna počítá s občerstvením. Turisté si ji mohou prohlédnout bezplatně.

„Výstava je zaměřena na objevování a zpřístupňování Punkevních jeskyní  a na dobývání Macochy. Chceme vytvářet i tematické expozice. Teď je tam výstava o tom, jak kdysi vypadala krajina krasu, když byl holý bez porostu,“ upřesnil vedoucí Správy jeskyní Jiří Hebelka

Nová správní budova před Punkevními jeskyněmi byla dokončena loni na podzim. Její stavba přišla na více než šedesát milionů korun. Objekt podle návrhu architektonické kanceláře Burian – Křivinka se stal Stavbou roku Jihomoravského kraje 2015.

Minulý rok Správa jeskyní Moravského krasu vybudovala nové naučné expozice ve čtyřech jeskyních. Turisty seznamují  s dávným osídlením podzemí, s jeho využíváním a objevováním člověkem, ale také s jeho geologií a dalšími zajímavostmi.  Nové expozice nesou název Jeskyně a lidé a návštěvníci je najdou v jeskyních Balcarka, Kateřinská, Sloupsko-šošůvské a ve Výpustku. 

Punkevní jeskyně jsou nejnavštěvovanějšími v Moravském krasu i v celé republice. Loni si je prohlédlo kolem 174 tisíc lidí. Na prohlídkové trase se turisté podívají na dno propasti Macocha a na závěr absolvují plavbu na lodičkách po podzemní říčce Punkvě.

U Punkevních jeskyní stále chybí občerstvení

Budova u Punkevních jeskyní je Stavbou kraje

V jeskyních už jsou k vidění nové expozice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509