Dnes je pondělí, 21. srpen

Kategorie

Krátké zprávy

VELKÉ OPATOVICE - Sprejer řádil

16.8.2017 10:15

Dvě místa ve Velkých Opatovicích si vybral ke svým malůvkám zatím neznámý sprejer. Na fasádu zdravotnického střediska nastříkal několik černých nápisů. „V tamním skateparku pak už byl tvořivější a pracovitější. Barevné nápisy nastříkal hned na pět míst,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že majitelům nemovitostí sprejer způsobil škodu asi deset tisíc korun. (moj)

JEDOVNICE - Slunečníky v noci zmizely

15.8.2017 9:55

Dobře vybavený na slunné dny je teď zatím neznámý pachatel, který kradl v Jedovnicích. Ze zahrádky jedné z tamních restaurací přes noc odcizil dva zánovní reklamní slunečníky. Jejich majiteli zloděj způsobil škodu asi deset tisíc korun. (moj)

RUDICE - Turisté přišli skoro o všechno

11.8.2017 11:49

Na svůj výlet do Moravského krasu nebudou zřejmě v dobrém vzpomínat dva němečtí turisté. Jejich malou dodávku, kterou na chvíli odstavili nedaleko Rudického propadání, vykradl zatím neznámý pachatel. Jednoduše rozbil výplň jednoho z oken. „Zloděj z auta odcizil fotoaparát, navigaci, notebook, dalekohled, plynový vařič a další věci. Škoda je skoro sto tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

všechny

Dnešní akce

kina
Boskovice – letní ve 21 hod. Emoji ve filmu.

všechny

Sledujte nás!Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy

27.4.2016 5:05 | Původní vydání | Michal Záboj

MORAVSKÝ KRAS - Turisté si mohu prohlédnout novou expozici věnovanou Punkevním jeskyním a propasti Macocha. Najdou ji v nové provozní budově před vchodem do podzemí v Pustém žlebu.

Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy
Expozice ve správní budově Punkevních jeskyní. Foto Jiří Hebelka

Expozice je v prostorách, kde se do budoucna počítá s občerstvením. Turisté si ji mohou prohlédnout bezplatně.

„Výstava je zaměřena na objevování a zpřístupňování Punkevních jeskyní  a na dobývání Macochy. Chceme vytvářet i tematické expozice. Teď je tam výstava o tom, jak kdysi vypadala krajina krasu, když byl holý bez porostu,“ upřesnil vedoucí Správy jeskyní Jiří Hebelka

Nová správní budova před Punkevními jeskyněmi byla dokončena loni na podzim. Její stavba přišla na více než šedesát milionů korun. Objekt podle návrhu architektonické kanceláře Burian – Křivinka se stal Stavbou roku Jihomoravského kraje 2015.

Minulý rok Správa jeskyní Moravského krasu vybudovala nové naučné expozice ve čtyřech jeskyních. Turisty seznamují  s dávným osídlením podzemí, s jeho využíváním a objevováním člověkem, ale také s jeho geologií a dalšími zajímavostmi.  Nové expozice nesou název Jeskyně a lidé a návštěvníci je najdou v jeskyních Balcarka, Kateřinská, Sloupsko-šošůvské a ve Výpustku. 

Punkevní jeskyně jsou nejnavštěvovanějšími v Moravském krasu i v celé republice. Loni si je prohlédlo kolem 174 tisíc lidí. Na prohlídkové trase se turisté podívají na dno propasti Macocha a na závěr absolvují plavbu na lodičkách po podzemní říčce Punkvě.

U Punkevních jeskyní stále chybí občerstvení

Budova u Punkevních jeskyní je Stavbou kraje

V jeskyních už jsou k vidění nové expozice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama