Dnes je pátek, 20. říjen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

KNÍNICE - Z nádrží vysál naftu

19.10.2017 9:53

Areál zemědělské firmy v Knínicích navštívil zatím neznámý zloděj. Uvnitř ho zajímala jen nafta v nádržích zaparkovaných vozidel. „Na akci se musel především logisticky dobře připravit. Po překonání plotu odcizil z pětice odstavených strojů více než tisíc litrů nafty,“ uvedl blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že pachatel firmě způsobil škodu více než třicet tisíc korun. (moj)

MLADKOV – Zloděj měl chuť na kávu

18.10.2017 12:13

Do rodinného domu jednapadesátiletého majitele v Mladkově se vloupal pravděpodobně milovník kávy. Zloděj se dovnitř dostal bez poškození vstupních dveří a odnesl si rodinné šperky a tři balení kávy. Způsobil škodu přesahující deset tisíc korun. (hrr)

KULÍŘOV - Z hospody vzal i tři masky

12.10.2017 10:37

Do restaurace v Kulířově se vydal za lupem zatím neznámý pachatel. „Do budovy se dostal přes okno a dále znovu za použití násilí do dalších částí podniku. Ten postupně prohledal a vedle cigaret odcizil i tři karnevalové masky,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zloději se ale hodil se i tablet sloužící jako pokladna pro elektronickou evidenci tržeb. Majiteli podniku tak způsobil škodu za skoro třicet tisíc korun. (moj)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Restaurace Na Pražci ve 20 hod.: Taneční zábava se skupinou Tom Sawyer Band.
Blansko – Klub Ulita ve 20 hod.: Koncert kapely HeSki.
Boskovice – Zámecký skleník v 19.30 hod.: Improvizační zápas Lísky vs. Frmol.


kina
Boskovice v 17 a 19.30 hod. Bajkeři.
Šebetov v 19.30 hod. Mumie.

všechny

Sledujte nás!Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy

27.4.2016 5:05 | Původní vydání | Michal Záboj

MORAVSKÝ KRAS - Turisté si mohu prohlédnout novou expozici věnovanou Punkevním jeskyním a propasti Macocha. Najdou ji v nové provozní budově před vchodem do podzemí v Pustém žlebu.

Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy
Expozice ve správní budově Punkevních jeskyní. Foto Jiří Hebelka

Expozice je v prostorách, kde se do budoucna počítá s občerstvením. Turisté si ji mohou prohlédnout bezplatně.

„Výstava je zaměřena na objevování a zpřístupňování Punkevních jeskyní  a na dobývání Macochy. Chceme vytvářet i tematické expozice. Teď je tam výstava o tom, jak kdysi vypadala krajina krasu, když byl holý bez porostu,“ upřesnil vedoucí Správy jeskyní Jiří Hebelka

Nová správní budova před Punkevními jeskyněmi byla dokončena loni na podzim. Její stavba přišla na více než šedesát milionů korun. Objekt podle návrhu architektonické kanceláře Burian – Křivinka se stal Stavbou roku Jihomoravského kraje 2015.

Minulý rok Správa jeskyní Moravského krasu vybudovala nové naučné expozice ve čtyřech jeskyních. Turisty seznamují  s dávným osídlením podzemí, s jeho využíváním a objevováním člověkem, ale také s jeho geologií a dalšími zajímavostmi.  Nové expozice nesou název Jeskyně a lidé a návštěvníci je najdou v jeskyních Balcarka, Kateřinská, Sloupsko-šošůvské a ve Výpustku. 

Punkevní jeskyně jsou nejnavštěvovanějšími v Moravském krasu i v celé republice. Loni si je prohlédlo kolem 174 tisíc lidí. Na prohlídkové trase se turisté podívají na dno propasti Macocha a na závěr absolvují plavbu na lodičkách po podzemní říčce Punkvě.

U Punkevních jeskyní stále chybí občerstvení

Budova u Punkevních jeskyní je Stavbou kraje

V jeskyních už jsou k vidění nové expozice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509