Dnes je pondělí, 16. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.


kina
Blansko v 17.30 hod. Hotel Transylvánie 3: Příšeriózní dovolená. (3D)
Blansko ve 20 hod. Mrakodrap. (s titulky)
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Ant-Man a Wasp.

všechny

Sledujte nás!



Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy

27.4.2016 5:05 | Původní vydání | Michal Záboj

MORAVSKÝ KRAS - Turisté si mohu prohlédnout novou expozici věnovanou Punkevním jeskyním a propasti Macocha. Najdou ji v nové provozní budově před vchodem do podzemí v Pustém žlebu.

Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy
Expozice ve správní budově Punkevních jeskyní. Foto Jiří Hebelka

Expozice je v prostorách, kde se do budoucna počítá s občerstvením. Turisté si ji mohou prohlédnout bezplatně.

„Výstava je zaměřena na objevování a zpřístupňování Punkevních jeskyní  a na dobývání Macochy. Chceme vytvářet i tematické expozice. Teď je tam výstava o tom, jak kdysi vypadala krajina krasu, když byl holý bez porostu,“ upřesnil vedoucí Správy jeskyní Jiří Hebelka

Nová správní budova před Punkevními jeskyněmi byla dokončena loni na podzim. Její stavba přišla na více než šedesát milionů korun. Objekt podle návrhu architektonické kanceláře Burian – Křivinka se stal Stavbou roku Jihomoravského kraje 2015.

Minulý rok Správa jeskyní Moravského krasu vybudovala nové naučné expozice ve čtyřech jeskyních. Turisty seznamují  s dávným osídlením podzemí, s jeho využíváním a objevováním člověkem, ale také s jeho geologií a dalšími zajímavostmi.  Nové expozice nesou název Jeskyně a lidé a návštěvníci je najdou v jeskyních Balcarka, Kateřinská, Sloupsko-šošůvské a ve Výpustku. 

Punkevní jeskyně jsou nejnavštěvovanějšími v Moravském krasu i v celé republice. Loni si je prohlédlo kolem 174 tisíc lidí. Na prohlídkové trase se turisté podívají na dno propasti Macocha a na závěr absolvují plavbu na lodičkách po podzemní říčce Punkvě.

U Punkevních jeskyní stále chybí občerstvení

Budova u Punkevních jeskyní je Stavbou kraje

V jeskyních už jsou k vidění nové expozice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509