Dnes je čtvrtek, 14. prosinec

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Opilý cyklista havaroval

23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

22.11.2017 11:38

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.


kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy

27.4.2016 5:05 | Původní vydání | Michal Záboj

MORAVSKÝ KRAS - Turisté si mohu prohlédnout novou expozici věnovanou Punkevním jeskyním a propasti Macocha. Najdou ji v nové provozní budově před vchodem do podzemí v Pustém žlebu.

Nová expozice ukazuje objevování Punkevních jeskyní a Macochy
Expozice ve správní budově Punkevních jeskyní. Foto Jiří Hebelka

Expozice je v prostorách, kde se do budoucna počítá s občerstvením. Turisté si ji mohou prohlédnout bezplatně.

„Výstava je zaměřena na objevování a zpřístupňování Punkevních jeskyní  a na dobývání Macochy. Chceme vytvářet i tematické expozice. Teď je tam výstava o tom, jak kdysi vypadala krajina krasu, když byl holý bez porostu,“ upřesnil vedoucí Správy jeskyní Jiří Hebelka

Nová správní budova před Punkevními jeskyněmi byla dokončena loni na podzim. Její stavba přišla na více než šedesát milionů korun. Objekt podle návrhu architektonické kanceláře Burian – Křivinka se stal Stavbou roku Jihomoravského kraje 2015.

Minulý rok Správa jeskyní Moravského krasu vybudovala nové naučné expozice ve čtyřech jeskyních. Turisty seznamují  s dávným osídlením podzemí, s jeho využíváním a objevováním člověkem, ale také s jeho geologií a dalšími zajímavostmi.  Nové expozice nesou název Jeskyně a lidé a návštěvníci je najdou v jeskyních Balcarka, Kateřinská, Sloupsko-šošůvské a ve Výpustku. 

Punkevní jeskyně jsou nejnavštěvovanějšími v Moravském krasu i v celé republice. Loni si je prohlédlo kolem 174 tisíc lidí. Na prohlídkové trase se turisté podívají na dno propasti Macocha a na závěr absolvují plavbu na lodičkách po podzemní říčce Punkvě.

U Punkevních jeskyní stále chybí občerstvení

Budova u Punkevních jeskyní je Stavbou kraje

V jeskyních už jsou k vidění nové expozice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama