Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

OBRAZEM: Polévky v Boskovicích a Letovicích vydělaly desítky tisíc

25.12.2017 1:21 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE, LETOVICE - Na Štědrý den se na Masarykově náměstí v Boskovicích i Letovicích konala tradiční akce Polévka pro chudé a bohaté. V obou městech se podařilo na charitativní účely nashromáždit desítky tisíc korun.

OBRAZEM: Polévky v Boskovicích a Letovicích vydělaly desítky tisíc
Rozdávání polévky v Letovicích. Foto Petr Švancara

V Letovicích to bylo celkem 34 750 korun. Kam letošní výtěžek poputuje, se bude rozhodovat v lednu příštího roku po poradě s letovickým městským úřadem.

V Boskovicích se za hodinu podařilo vybrat více než sedmdesát tisíc korun. Rozdalo se devět stovek misek polévky a lidé si ji také odnášeli domů v bandaskách. Celkový výtěžek činí 71 036 korun.

V obou městech bylo k dispozici také betlémské světlo, které si mohli zájemci odnést domů.

Atmosféru v Boskovicích zachytila Monika Šindelková, v Letovicích pak Petr Švancara.

Galerie k článku

Rozdávání polévky v Letovicích. Foto Petr ŠvancaraRozdávání polévky v Letovicích. Foto Petr ŠvancaraRozdávání polévky v Letovicích. Foto Petr ŠvancaraRozdávání polévky v Letovicích. Foto Petr Švancara
Rozdávání polévky v Letovicích. Foto Petr ŠvancaraRozdávání polévky v Letovicích. Foto Petr ŠvancaraRozdávání polévky v Letovicích. Foto Petr ŠvancaraRozdávání polévky v Letovicích. Foto Petr Švancara
Rozdávání polévky v Boskovicích. Foto Monika ŠindelkováRozdávání polévky v Boskovicích. Foto Monika ŠindelkováRozdávání polévky v Boskovicích. Foto Monika ŠindelkováRozdávání polévky v Boskovicích. Foto Monika Šindelková

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509