Dnes je pátek, 16. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Oblíbený stánek s tabákem nezmizel, bylo ho ale nutné přestěhovat

7.12.2017 15:13 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Úpravy blanenského autobusového nádraží jsou v plném proudu. Drobnou změnou je to, že stánek s tabákem a novinami, který dlouhá léta stál na konci areálu autobusového nádraží u mostu překlenujícího řeku Svitavu už není na svém místě. 

Oblíbený stánek s tabákem nezmizel, bylo ho ale nutné přestěhovat
Stánek na novém místě. Foto Martin Jelínek

Podle ředitele společnosti ČAD Blansko, která tento areál vlastní, nic neohrožuje včasné dokončení prací. Nové nádraží poskytne cestujícím pohodlnější přepravu. Stánek bylo nutné přestěhovat. Lidé tak o něj nepřišli.

„Jeho majitel jej nově provozuje v sousedství Hotelu Macocha, což je od nádraží jen pár kroků,“ řekl Zrcadlu ředitel ČAD Blansko Jiří Šebela.

V místě, kde kdysi stával oblíbený stánek je nyní nejjižnější část páteřní cyklostezky, která po nábřeží řeky Svitavy protíná město. Šebela vysvětlil, že již není technicky možné, aby se stánek vrátil na původní místo.

S umístěním další prodejny s novinami a tabákem do nové budovy ČAD Blansko, která se brzy začne stavět, se nepočítá.

Kromě Blanska opravuje nyní své hlavní autobusové nádraží také Vyškov. Tamní zajímavostí je, že v budově sídlí po léta holičství, s jehož zachováním se počítá i po ukončení stavebních prací.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509