Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Oblíbený stánek s tabákem nezmizel, bylo ho ale nutné přestěhovat

7.12.2017 15:13 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Úpravy blanenského autobusového nádraží jsou v plném proudu. Drobnou změnou je to, že stánek s tabákem a novinami, který dlouhá léta stál na konci areálu autobusového nádraží u mostu překlenujícího řeku Svitavu už není na svém místě. 

Oblíbený stánek s tabákem nezmizel, bylo ho ale nutné přestěhovat
Stánek na novém místě. Foto Martin Jelínek

Podle ředitele společnosti ČAD Blansko, která tento areál vlastní, nic neohrožuje včasné dokončení prací. Nové nádraží poskytne cestujícím pohodlnější přepravu. Stánek bylo nutné přestěhovat. Lidé tak o něj nepřišli.

„Jeho majitel jej nově provozuje v sousedství Hotelu Macocha, což je od nádraží jen pár kroků,“ řekl Zrcadlu ředitel ČAD Blansko Jiří Šebela.

V místě, kde kdysi stával oblíbený stánek je nyní nejjižnější část páteřní cyklostezky, která po nábřeží řeky Svitavy protíná město. Šebela vysvětlil, že již není technicky možné, aby se stánek vrátil na původní místo.

S umístěním další prodejny s novinami a tabákem do nové budovy ČAD Blansko, která se brzy začne stavět, se nepočítá.

Kromě Blanska opravuje nyní své hlavní autobusové nádraží také Vyškov. Tamní zajímavostí je, že v budově sídlí po léta holičství, s jehož zachováním se počítá i po ukončení stavebních prací.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509