Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Odběry krve pacientů ambulancí budou probíhat na jednom místě

4.2.2018 1:03 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Od pondělí 12. února budou pacienti ambulancí blanenské nemocnice využívat Centrální odběr krve. Provoz bude probíhat v odběrové místnosti oddělení klinických laboratoří ve všední dny 6.30 do 9 hodin. Důvodem a přínosem vzniku centrální odběrové místnosti je koncentrace rizikové činnosti související s manipulací s biologickým materiálem z ambulancí do jednoho místa.

Odběry krve pacientů ambulancí budou probíhat na jednom místě
Vybavení laboratoře. Ilustrační foto Nemocnice Blansko

Do odběrové místnosti Centrálního odběru krve budou v rámci první etapy směrováni pacienti plicní ambulance I a II, neurologické ambulance I a II, kardiologické ambulance, alergologické ambulance, chirurgické ambulance (plánované odběry), ortopedické ambulance, ambulance ORL a rehabilitace.

V další etapě se počítá se zapojením ambulancí gastroenterologie, kožní, interní, diabetologie a endokrinologie.

„Odběr krve je proveden přímo v místnosti vedle laboratoře, čímž se zabrání případnému znehodnocení vzorků v důsledku časové prodlevy související s pobytem krve v ambulanci a časovou ztrátou při transportu do laboratoře,“ popsala mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.

Nemocnice také očekává úsporu mzdových nákladů, snížení zásob odběrového materiálu a snížení nákladů připadajících na zajištění hygienicko-epidemiologického režimu pracovišť v riziku biologického činitele.

„Odběrová místnost je před nedávnem již nově zrekonstruována, historicky se v ní provádějící odběry kapilární krve diabetikům, náklady související s rozšířením odběrů o odběr žilní krve tak budou minimální,“ doplnila Kateřina Ostrá.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509