Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Odběry krve pacientů ambulancí budou probíhat na jednom místě

4.2.2018 1:03 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Od pondělí 12. února budou pacienti ambulancí blanenské nemocnice využívat Centrální odběr krve. Provoz bude probíhat v odběrové místnosti oddělení klinických laboratoří ve všední dny 6.30 do 9 hodin. Důvodem a přínosem vzniku centrální odběrové místnosti je koncentrace rizikové činnosti související s manipulací s biologickým materiálem z ambulancí do jednoho místa.

Odběry krve pacientů ambulancí budou probíhat na jednom místě
Vybavení laboratoře. Ilustrační foto Nemocnice Blansko

Do odběrové místnosti Centrálního odběru krve budou v rámci první etapy směrováni pacienti plicní ambulance I a II, neurologické ambulance I a II, kardiologické ambulance, alergologické ambulance, chirurgické ambulance (plánované odběry), ortopedické ambulance, ambulance ORL a rehabilitace.

V další etapě se počítá se zapojením ambulancí gastroenterologie, kožní, interní, diabetologie a endokrinologie.

„Odběr krve je proveden přímo v místnosti vedle laboratoře, čímž se zabrání případnému znehodnocení vzorků v důsledku časové prodlevy související s pobytem krve v ambulanci a časovou ztrátou při transportu do laboratoře,“ popsala mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.

Nemocnice také očekává úsporu mzdových nákladů, snížení zásob odběrového materiálu a snížení nákladů připadajících na zajištění hygienicko-epidemiologického režimu pracovišť v riziku biologického činitele.

„Odběrová místnost je před nedávnem již nově zrekonstruována, historicky se v ní provádějící odběry kapilární krve diabetikům, náklady související s rozšířením odběrů o odběr žilní krve tak budou minimální,“ doplnila Kateřina Ostrá.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509