Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Odběry krve pacientů ambulancí budou probíhat na jednom místě

4.2.2018 1:03 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Od pondělí 12. února budou pacienti ambulancí blanenské nemocnice využívat Centrální odběr krve. Provoz bude probíhat v odběrové místnosti oddělení klinických laboratoří ve všední dny 6.30 do 9 hodin. Důvodem a přínosem vzniku centrální odběrové místnosti je koncentrace rizikové činnosti související s manipulací s biologickým materiálem z ambulancí do jednoho místa.

Odběry krve pacientů ambulancí budou probíhat na jednom místě
Vybavení laboratoře. Ilustrační foto Nemocnice Blansko

Do odběrové místnosti Centrálního odběru krve budou v rámci první etapy směrováni pacienti plicní ambulance I a II, neurologické ambulance I a II, kardiologické ambulance, alergologické ambulance, chirurgické ambulance (plánované odběry), ortopedické ambulance, ambulance ORL a rehabilitace.

V další etapě se počítá se zapojením ambulancí gastroenterologie, kožní, interní, diabetologie a endokrinologie.

„Odběr krve je proveden přímo v místnosti vedle laboratoře, čímž se zabrání případnému znehodnocení vzorků v důsledku časové prodlevy související s pobytem krve v ambulanci a časovou ztrátou při transportu do laboratoře,“ popsala mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.

Nemocnice také očekává úsporu mzdových nákladů, snížení zásob odběrového materiálu a snížení nákladů připadajících na zajištění hygienicko-epidemiologického režimu pracovišť v riziku biologického činitele.

„Odběrová místnost je před nedávnem již nově zrekonstruována, historicky se v ní provádějící odběry kapilární krve diabetikům, náklady související s rozšířením odběrů o odběr žilní krve tak budou minimální,“ doplnila Kateřina Ostrá.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509