Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Ohlédnutí za turistickým rokem KČT Malá Haná Velké Opatovice

25.12.2017 14:05 | Původní vydání | Dušan Machourek

VELKÉ OPATOVICE - Každým rokem v prosinci bilancujeme činnost našeho odboru Malá Haná a letos tomu není jinak, ale je potřeba podívat se i dopředu a naplánovat činnost na rok 2018.

Ohlédnutí za turistickým rokem KČT Malá Haná Velké Opatovice
Turisté vyrazili na Putování přes Halasovo Kunštátsko. Foto Dušan Machourek

Rok 2017 jsme začali v lednu výroční členskou schůzí a následovala únorová velmi povedená a rekordní účast na pochodech Malohanácká stovka a Opatovské Šmajd. V říjnu proběhl již tradiční pochod Putování přes Halasovo Kunštátsko.

Pořádané zájezdy se vydařili nad očekávání. Plný autobus, počasí a dobrá nálada. Co více si můžeme přát. Spokojení účastníci pochodovali v Hanušovicích, Lanškrouně, Prušánkách za Slováckými vinohrady a naposledy na Posledním puchýři v Bučovicích.

Pro členy našeho odboru jsme uspořádali návštěvu Dožínkových slavností v Bystřici pod Pernštejnem s přehlídkou lidových tradic, později odpoledne a večer se konalo posezení s koupáním v Rozseči nad Kunštátem.

V roce 2018 nás čeká velká akce – 9.2.2018 Malohanácká stovka a 10.2.2018 Opatovské šmajd - obě akce byli zařazené mezi významné celorepublikové akce k výročím - 100 roků založení republiky a 130 let od založení Klubu českých turistů. Bližší informace o průběhu akce budou k dispozici v únorovém Zpravodaji, dále na nástěnce Sokolovny, facebooku KČT Malá Haná a na www.smajd.webnode.cz.

Vážení příznivci turistiky, milí spoluobčané přejeme Vám všem, vašim rodinám a nejbližším příjemné a pohodové prožití svátků vánočních a do nového roku 2018 hodně zdraví, osobních úspěchů a s úsměvem našlapaných kilometrů.

Za výbor KČT Malá Haná Velké Opatovice Dušan Machourek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509