Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!



INZERCE

reklama

Ohlédnutí za turistickým rokem KČT Malá Haná Velké Opatovice

25.12.2017 14:05 | Původní vydání | Dušan Machourek

VELKÉ OPATOVICE - Každým rokem v prosinci bilancujeme činnost našeho odboru Malá Haná a letos tomu není jinak, ale je potřeba podívat se i dopředu a naplánovat činnost na rok 2018.

Ohlédnutí za turistickým rokem KČT Malá Haná Velké Opatovice
Turisté vyrazili na Putování přes Halasovo Kunštátsko. Foto Dušan Machourek

Rok 2017 jsme začali v lednu výroční členskou schůzí a následovala únorová velmi povedená a rekordní účast na pochodech Malohanácká stovka a Opatovské Šmajd. V říjnu proběhl již tradiční pochod Putování přes Halasovo Kunštátsko.

Pořádané zájezdy se vydařili nad očekávání. Plný autobus, počasí a dobrá nálada. Co více si můžeme přát. Spokojení účastníci pochodovali v Hanušovicích, Lanškrouně, Prušánkách za Slováckými vinohrady a naposledy na Posledním puchýři v Bučovicích.

Pro členy našeho odboru jsme uspořádali návštěvu Dožínkových slavností v Bystřici pod Pernštejnem s přehlídkou lidových tradic, později odpoledne a večer se konalo posezení s koupáním v Rozseči nad Kunštátem.

V roce 2018 nás čeká velká akce – 9.2.2018 Malohanácká stovka a 10.2.2018 Opatovské šmajd - obě akce byli zařazené mezi významné celorepublikové akce k výročím - 100 roků založení republiky a 130 let od založení Klubu českých turistů. Bližší informace o průběhu akce budou k dispozici v únorovém Zpravodaji, dále na nástěnce Sokolovny, facebooku KČT Malá Haná a na www.smajd.webnode.cz.

Vážení příznivci turistiky, milí spoluobčané přejeme Vám všem, vašim rodinám a nejbližším příjemné a pohodové prožití svátků vánočních a do nového roku 2018 hodně zdraví, osobních úspěchů a s úsměvem našlapaných kilometrů.

Za výbor KČT Malá Haná Velké Opatovice Dušan Machourek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509