Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!Ohlédnutí za turistickým rokem KČT Malá Haná Velké Opatovice

25.12.2017 14:05 | Původní vydání | Dušan Machourek

VELKÉ OPATOVICE - Každým rokem v prosinci bilancujeme činnost našeho odboru Malá Haná a letos tomu není jinak, ale je potřeba podívat se i dopředu a naplánovat činnost na rok 2018.

Ohlédnutí za turistickým rokem KČT Malá Haná Velké Opatovice
Turisté vyrazili na Putování přes Halasovo Kunštátsko. Foto Dušan Machourek

Rok 2017 jsme začali v lednu výroční členskou schůzí a následovala únorová velmi povedená a rekordní účast na pochodech Malohanácká stovka a Opatovské Šmajd. V říjnu proběhl již tradiční pochod Putování přes Halasovo Kunštátsko.

Pořádané zájezdy se vydařili nad očekávání. Plný autobus, počasí a dobrá nálada. Co více si můžeme přát. Spokojení účastníci pochodovali v Hanušovicích, Lanškrouně, Prušánkách za Slováckými vinohrady a naposledy na Posledním puchýři v Bučovicích.

Pro členy našeho odboru jsme uspořádali návštěvu Dožínkových slavností v Bystřici pod Pernštejnem s přehlídkou lidových tradic, později odpoledne a večer se konalo posezení s koupáním v Rozseči nad Kunštátem.

V roce 2018 nás čeká velká akce – 9.2.2018 Malohanácká stovka a 10.2.2018 Opatovské šmajd - obě akce byli zařazené mezi významné celorepublikové akce k výročím - 100 roků založení republiky a 130 let od založení Klubu českých turistů. Bližší informace o průběhu akce budou k dispozici v únorovém Zpravodaji, dále na nástěnce Sokolovny, facebooku KČT Malá Haná a na www.smajd.webnode.cz.

Vážení příznivci turistiky, milí spoluobčané přejeme Vám všem, vašim rodinám a nejbližším příjemné a pohodové prožití svátků vánočních a do nového roku 2018 hodně zdraví, osobních úspěchů a s úsměvem našlapaných kilometrů.

Za výbor KČT Malá Haná Velké Opatovice Dušan Machourek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509