BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Okresní derby pro sebe rozhodly Boskovice

3.4.2012 17:14 | Původní vydání 3.4.2012 6:00 | Bohumil Hlaváček | Vyšlo v číslo 07 2012

Blanensko a Boskovicko - Máme za sebou již dvě jarní kola krajského přeboru. Jestli to tak půjde dál, budou fanoušci z našeho okresu spokojení. Přišla sice první porážka, ale v přímém souboji mezi Boskovicemi a Rájcem-Jestřebím body někdo musel odevzdat. Byli to hosté, přes nadějný začátek z jejich strany. Blansko jasně vyhrálo v Novosedlech, Ráječko i druhý domácí zápas zvládlo bez ztráty kytičky.

Bzenec – Blansko 2:2. Foto Bohumil Hlaváček
Novosedly – Blansko 0:3 (0:1). Branky: 8. a 73. Doležel, 55. Šenk. Blansko: Bednář - Bubeníček, Maška, Šplíchal, Šíp (78. Martinec) - Jarůšek (65. Cupal), Dupal, Zouhar, Šenk (75. Beneš) - Doležel, Crhák.
Hrálo se ve značně nevlídném počasí. Agilní Blansko se záhy brankově prosadilo, když Zouhar vysunul Šenka a ten našel v jasně skórující pozici Doležela. Následující dvě šance Crháka zůstaly nevyužity, stejně jako Dupalova v závěru půle.
V půli se vítr otočil v neprospěch Blanenských, na jejich trvalém tlaku se ale nic nezměnilo. Střelec a asistent se v případě druhého gólového zásahu v 55. minutě tentokrát proměnili – nahrával Doležel a cílil Šenk. Brankový účet utkání završil opět Doležel, kterému naservíroval míč do tutovky tentokrát Zouhar.
Trenér Michal Kugler nemohl být nespokojen. „Tak ten vítr byl opravdu hodně silný, zima také dost slušná. Porazili jsme protivníka, který doma často neprohrává, o to nás zasloužená výhra těší víc,“ podotkl.

Ráječko – Kuřim 3:1 (2:1), Koutný 2, Sehnal J. Ráječko: Kučera (83. Trubák) – Neděla, Tenora, Plch, Koutný – Štrajt (84. Slavíček), Kupský, Sehnal V., Tajnai (90. Žůrek) – Sehnal M., Sehnal J.
Kopecký a Badura zranění, Bartoš a Lajcman nemocní. Trenéru Olympie Zapletalovi se rozpadla celá obrana, o to je výhra s regionálním soupeřem cennější. A staral se tentokát netradiční střelec. Tomáš Koutný se dvakrát z pozice beka vydal na standardky do vápna hostí a jeho trefy se podobaly jako vejce vejci. Odražený míč po závaru vždy dokázal propálit za záda soupeřova brankáře. Hosté podobným způsobem korigovali krátce před půlí na 2:1.
Po změně stran měla Kuřim více ze hry, nedostala se ale do výraznější šance. Naopak se v ní dvakrát ocitl domácí Martin Sehnal, ani jedno sólo ale neproměnil. Ani Koutný hattrick nezkompletoval, jeho bomba ze třiceti metrů jen zaduněla o břevno. A tak došlo na tradičního ráječkovského střelce. V 88. minutě uzavřel skóre po úniku Jan Sehnal.

Hrálo se minulý víkend: Bzenec – Blansko 2:2 (2:2), Crhák, Zouhar. Znojmo – Rájec-Jestřebí 1:3 (1:2), Vágner, Hájek, Mazal. Boskovice – Novosedly 4:0 (2:0), Vorlický 2, Horák Jan, Janíček. Ráječko – Rajhrad 5:3 (3:0), Sehnal M., Sehnal V. 2, Lajcman.
Naplno nebodovalo jen Blansko. Přitom bylo ke třem bodům v Bzenci velmi blízko. Dvakrát sice v první půli prohrávalo po ojedinělých brejcích domácích, vždy ale dokázalo srovnat. Přestože se ve druhé půli hrálo jen na jednu bránu, na skóre se již ke smůle hostí nic nezměnilo.
Prvotřídní senzace se zrodila ve Znojmě. Ráječtí domácí dokonale zaskočili v první půli a přestože museli odolávat silnému tlaku, výhru nejen dokázali uhájit, ale i z penalty Mazalem potvrdit.
Boskovice uhájily domácí tvrz bez větších problémů. Novosedly sice nebyly až tak odevzdaným týmem, jak napovídá konečné skóre, přesto odjely s čtyřgólovým přídělem.
V Ráječku se diváci nenudili. Po první půli vše nasvědčovalo exhibici Olympie, Rajhrad ale přišel ze šaten pokropen živou vodou a záhy to bylo 3:2. V přestřelce však domácí přece jenom soupeře přetlačili.

JAK PROBÍHALO DERBY…
Boskovice - Rájec-Jestřebí 3:1 (1:1). Branky: 35. Janíček (PK), 61. Fojt, 86. Vorlický - 13. Hájek. Boskovice: Švéda - Adamec, Horák Jakub, Šafařík, Müller - Stara (82. Blaha), Černý (46. Vorlický), Horák Jan, Fojt J. (88. Přikryl) - Preč, Janíček. Rájec-Jestřebí: Klíma - Skácel, Pavlík, Štrof, Vágner - Sedláček, Hájek, Sedlák, Pokorný (74. Stupka) - Macháček, Pavlíček.
Po vyhraném zápase ve Znojmě šli Ráječtí do utkání s pochopitelnou euforií. Ta se jim záhy posílila. Přestože oslabeni, vedli od 13. minuty díky gólu Hájka, který proměnil šanci po závaru po rohovém kopu. Jejich mírný tlak i nadále trval. Pak ale přišel zbytečný faul Pokorného a z penalty srovnal Janíček.
Jak se trochu dalo očekávat, do dresu se v poločase opět převlékl domácí kouč Jiří Vorlický a na hře to bylo hned znát. V 61. minutě se prosadil přesně umístěnou trefou Fojt a poslal svůj tým do vedení. Pečetil Vorlický, kterému gól parádně nachystal až do kuchyně šikovný Preč.

Slovo trenérů
Jiří Vorlický, Boskovice: Byl to zajímavý zápas. Ve druhé půli jsme byli aktivnější a dovedli utkání k vítězství. Ráječtí jdou podle mne správnou cestou. Budou nepříjemní každému soupeři, hrají s chutí a nadšením.
Jaroslav Málek, Rájec-Jestřebí: Oproti úspěšnému utkání proti Znojmu nám chyběli čtyři hráči a to bylo znát. Mimo jiné Mazal po červené kartě, Čepa stále není fit po zranění. Uvidíme, jak to bude fungovat dál…