BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Okresní derby skončilo plichtou, fotbalisty čeká poslední kolo

12.6.2017 5:10 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Fotbalové stadiony se pomalu chystají na letní přestávku, moravské soutěže jsou dohrány, krajské mají před sebou tento týden poslední kolo. V MSFL měl tým Blanska zápas předehrán, a tak se pozornost fanoušků o víkendu upřela na okresní derby v krajském přeboru. V něm tým Ráječka hostil Boskovice, které ve středu dohrávaly zápas v Tišnově.

Okresní derby. Foto Lubomír Slezák

MSFL

29. kolo: Blansko – Velké Meziříčí 1:2 (0:0), Uničov - Hulín 2:3, Petřkovice - Zlín B 4:0, Mohelnice - Sigma Olomouc B 3:4, Třebíč - Vyškov 2:1, Hlučín - Líšeň 3:2, Kroměříž - Otrokovice 5:1, HFK Olomouc - Slovácko B 4:0.

26. kolo: Tišnov - Boskovice 5:0 (2:0).

Tišnov: Doležal - Huška, Zdražil (80. Bartoš), Sedlo, Bubeníček (60. Jilg), Krejčíř, Chráscina, Kuldan, Sodomka, Traore (65. Halas), Švancara.

Boskovice: Bednář - Horák, Václavek, Maděrka, Živný, Kamenický (63. Grenar), Kubín, Martínek, Přikryl (55. Novák), Odehnal, Hlaváček.

Po zaváhání Mutěnic potřeboval celek Tišnova vyhrát, aby se vrátil zpět na první místo v tabulce. V cestě mu stál celek Boskovic, kterému z důvodů zranění nebo pracovních povinností chyběli Stara, Preč, Kolář, Müller a Černý, a tak byl věkový průměr celku hostů velice nízký.

Už v 6. minutě se před domácí brankou objevil v šanci Přikryl, ale Doležela nepřekonal. A to bylo vlastně ze strany Boskovic ve středečním utkání všechno. Šance a branky se pak už objevovaly jen na straně domácích.

V 19. minutě otevřel skóre utkání hlavou Huška a za šest minut přidal druhou branku Zdražil.

Ve druhé půli přidal v 51. minutě třetí branku Traore, v 60. minutě čtvrtou Sedlo a v 77. minutě uzavřel skóre utkání, kdo jiný, Petr Švancara.

„Škoda, že jsme na začátku nedali gól. Ne že bychom mysleli na výhru, ale určitě bychom to domácím ztížili. Takhle zápas, ve kterém byl Tišnov mnohem lepší než my, skončil naší porážkou, která byla z našeho pohledu ještě přijatelná,“ zhodnotil utkání Lukáš Martínek.

27. kolo: Ráječko – Boskovice 1:1 (1:1).

Ráječko: Růžička - Keprt R., Sedlák, Sedláček, Jarůšek, Horáček, Müller, Mičko, Šplíchal (35. Vorlický), Pšikal, Bárta.

Boskovice: Bednář - Müller, Černý, Václavek, Horák, Martínek, Kolář, Živný, Hlaváček, Odehnal, Novák.

Okresní derby bývá většinou plné nemilosrdných soubojů, dramatických okamžiků a vzájemné nevraživosti. To nedělní bylo úplně jiné…

Ve čtvrté minutě se Ráječko dostalo do vedení, když se hlavou prosadil Bárta, ale hosty to nepoložilo. V 15. minutě pronikl do pokutového území Novák a přízemní střelou vyrovnal.

Jenže… Domácí Martin Šplíchal se při snaze zabránit míči v cestě do branky nešťastně srazil s vlastním brankářem a zůstal ležet na hřišti se zlomenou nohou.

Zápas byl na více než dvacet minut přerušen a znovu byl zahájen až ve chvíli, kdy zraněného hráče odvezla sanitka do nemocnice. Ve velkém teplu bylo vidět, že se oběma týmům pod vlivem tohoto okamžiku zápas nechtělo ani dohrát.

Úzkostlivější metr nasadil i rozhodčí, a tak byla k vidění spíše hra ve středu hřiště, ze které se vymklo pouze několik málo akcí. Největší šanci utkání neproměnil hostující Odehnal, domácí Müller mířil z přímého kopu těsně vedle.

Myšlenky většiny hráčů i diváků byly ale většinou někde úplně jinde. Závěrečný hvizd rozhodčího byl tak tentokrát vysvobozením pro všechny.

Další výsledky: Bosonohy - Bystrc 3:2, Ivančice - Tišnov 1:2, Sparta Brno - Mor. Slavia 1:4, Novosedly - Bohunice 1:4, Vojkovice - Rousínov 1:2, Moravský Krumlov - Bučovice 5:1, Lanžhot - Mutěnice 2:0.