BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Okresní derby v Ráječku o víkendu ovládli fotbalisté Boskovic

22.5.2018 11:17 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Fotbalový víkend nabídl v krajském přeboru okresní derby, ve kterém Ráječko hostilo Boskovice, v divizi jelo Blansko do Žďáru nad Sázavou.

Na snímku z Ráječka střílí Jan Novák úvodní branku střetnutí. Foto Lubomír Slezák

Divize

26. kolo: Žďár nad Sázavou - Blansko 2:0 (0:0).

Blansko: Záleský - Závodný, Dvořák, Šplíchal, Kratochvíl (62. Chloupek), Trtílek (75. Feik), Sodomka (43. Petřík), Kuldan, Gromský, Bokůvka, Bárta.

Začátek zápasu patřil hostům, kteří předvedli několik dobrých brejků, ale bez brankového efektu. Poté sice hra probíhala v režii domácích, ale také oni byli v koncovce bezradní.

Ve druhé půli v 56. minutě přišla největší šance Blanska, ale akci zakončenou Dvořákem brankář Konrád zlikvidovat. V 71. minutě zůstal na zadní tyči nepokrytý Bureš a hlavičkou na přední tyč otevřel skóre zápasu. A když se v 80. minutě trefil střelou po zemi z velkého vápna Vopršal, připsal si domácí celek tři body.

Další výsledky: Bzenec - Velká Bíteš 0:2, Šumperk - Ždírec nad Doubravou 0:1, Břeclav - Rosice 0:1, Vrchovina - Stará Říše 1:0, Polná - Tasovice 4:1, Strání - Havlíčkův Brod 8:1.

9

V sobotu 26. května se v Blansku představí celek Strání.

Krajský přebor

26. kolo: Ráječko - Boskovice 2:4 (0:2), 52. a 75. Keprt D. - 5. Novák, 6. Havlíček, 82. a 86. Stara.

Ráječko: Němeček - Gremmel, Sedlák, Keprt D., Sedláček, Keprt R., Lidmila, Zeman (86. Sychra), Horáček (36. Mizerniuc), Voda, Horák.

Boskovice: Bednář - Müller, Václavek, Daněk, Černý, Preč, Horák, Martínek (90. Feruga), Novák (63. Živný), Havlíček (80. Bayer), Stara.

Kdo přišel na utkání o sedm minut později, nemohl pochopit, jak může domácí celek prohrávat o dvě branky.

Ráječko nastoupilo do zápasu s velkou touhou po vítězství a v úvodních pěti minutách zavřelo tým Boskovic před jeho vápno. Hostující obrana musela odvracet dva rohy, po hlavičce Zemana se zaskvěl brankář Bednář.

Jenže z prvního útoku hostů padla první branka zápasu. Na dlouhý míč si v páté minutě za obranu naběhl Novák a nadvakrát překonal Němečka. A dřív než se domácí tým stačil ze šoku vzpamatovat, vyběhl Němeček až k autové čáře, ale svůj odkop nasměroval přímo na kopačku Havlíčka, který mu míč z první uklidil do brány. Neskutečný úvod pro Boskovice.

V dalších minutách první půle se Ráječko hnalo za vyrovnáním, smutným hrdinou těchto minut byl Daniel Keprt, který měl dvě vyložené brankové příležitosti, ale ani jednu neproměnil. Hosté sázeli na pevnou obranu a rychlé brejky, třetí brance ve své síti zabránil Němeček skvělým zákrokem při šanci Havlíčka.

Také úvod druhé půle patřil domácím. Hosty nejprve zachránilo od pohromy břevno, ale do sedla je vrátil obrovskou chybou v 52. minutě brankář Bednář. Svým nepovedeným výhozem našel přesně hráče domácích, ten posunul míč Keprtovi a ten se tentokrát nemýlil. Navíc byl při střele faulován a Daněk šel po červené kartě pod sprchy.

Ráječko tak začalo hrát dlouhou přesilovku, kterou využilo o dvacet minut později, když se znovu střelou uvnitř vápna prosadil Daniel Keprt. Domácí tým nasadil k závěrečnému tlaku, kterému hostující obrana odolávala s vypětím všech sil.

Osm minut před koncem ale poslal hostující Horák milimetrovou přihrávku mezi domácí beky Starovi a ten proměnil brejk a vrátil hostům vedení. Za další čtyři minuty si Martínek na brankové čáře pohrál hned s trojicí domácích obránců a jeho ideální zpětnou přihrávku přetavil znovu Stara ve čtvrtou branku Boskovic.

A tak si Boskovice překvapivě odvezly z Ráječka všechny tři body. Diváci viděli velice kvalitní střetnutí, jehož jedinou kaňkou byli nezletilí domácí fanoušci, kteří sice na úvod barevnými dýmovnicemi vykouzlili skvělou podívanou, poté však nemístnými a hanlivými výkřiky svému celku příliš nepomohli.

Další výsledky: Bohunice - Svratka Brno 3:1, Bosonohy - Sparta Brno 3:2, Bučovice - Vojkovice 0:3, Rousínov - Veselí n. Moravou 2:1, Moravská Slavia - Mutěnice 1:1, Bystrc-Kníničky - Ivančice 1:0, Lanžhot - Moravský Krumlov 6:0.