Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Opilý mladý muž bez řidičáku narazil v Kunštátě do domu

28.12.2017 10:14 | Původní vydání | Radim Hruška

KUNŠTÁT - Řidič osobního auta značky Seat v Kunštátě nezvládl řízení a narazil do rodinného domu. Vozidlo zůstalo zaklíněné před domem. Blanenští dopravní policisté následně naměřili mladému řidiči přes dvě promile alkoholu. 

Opilý mladý muž bez řidičáku narazil v Kunštátě do domu
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

To však nebyl jediný hřích osmadvacetiletého muže. Evidence na něj prozradily, že nikdy nevlastnil ani řidičské oprávnění. Takto však neobešel zákon poprvé, neboť má již uložený zákaz řízení motorových vozidel.

„Policisté se také zabývají tím, jak k nyní již poškozenému vozidlu bez souhlasu jeho majitelky, přišel. Výtečník je tak podezřelý nejen z ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněného užívání cizí věci,“ přidala podrobnosti policejní mluvčí Alice Musilová.

O pár hodin později, v sobotu 23. prosince asi dvě hodiny po půlnoci havaroval další mladý řidič. V Okrouhlé nezvládl levotočivou zatáčku, dostal smyk a narazil do oplocení rodinného domu. Řidič i jeho spolujedoucí z místa nehody odjeli.

„Za několik hodin se třiadvacetiletý mladík k nehodě policistům přihlásil. Po výzvě strážců zákona se pak podrobil odběru krve na přítomnost alkoholu v době dopravní nehody. Nehoda se obešla bez zranění. Předběžná škoda přesahuje třicet tisíc korun,“ doplnila Alice Musilová.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509