Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Opilý mladý muž bez řidičáku narazil v Kunštátě do domu

28.12.2017 10:14 | Původní vydání | Radim Hruška

KUNŠTÁT - Řidič osobního auta značky Seat v Kunštátě nezvládl řízení a narazil do rodinného domu. Vozidlo zůstalo zaklíněné před domem. Blanenští dopravní policisté následně naměřili mladému řidiči přes dvě promile alkoholu. 

Opilý mladý muž bez řidičáku narazil v Kunštátě do domu
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

To však nebyl jediný hřích osmadvacetiletého muže. Evidence na něj prozradily, že nikdy nevlastnil ani řidičské oprávnění. Takto však neobešel zákon poprvé, neboť má již uložený zákaz řízení motorových vozidel.

„Policisté se také zabývají tím, jak k nyní již poškozenému vozidlu bez souhlasu jeho majitelky, přišel. Výtečník je tak podezřelý nejen z ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněného užívání cizí věci,“ přidala podrobnosti policejní mluvčí Alice Musilová.

O pár hodin později, v sobotu 23. prosince asi dvě hodiny po půlnoci havaroval další mladý řidič. V Okrouhlé nezvládl levotočivou zatáčku, dostal smyk a narazil do oplocení rodinného domu. Řidič i jeho spolujedoucí z místa nehody odjeli.

„Za několik hodin se třiadvacetiletý mladík k nehodě policistům přihlásil. Po výzvě strážců zákona se pak podrobil odběru krve na přítomnost alkoholu v době dopravní nehody. Nehoda se obešla bez zranění. Předběžná škoda přesahuje třicet tisíc korun,“ doplnila Alice Musilová.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509