Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Opilý mladý muž bez řidičáku narazil v Kunštátě do domu

28.12.2017 10:14 | Původní vydání | Radim Hruška

KUNŠTÁT - Řidič osobního auta značky Seat v Kunštátě nezvládl řízení a narazil do rodinného domu. Vozidlo zůstalo zaklíněné před domem. Blanenští dopravní policisté následně naměřili mladému řidiči přes dvě promile alkoholu. 

Opilý mladý muž bez řidičáku narazil v Kunštátě do domu
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

To však nebyl jediný hřích osmadvacetiletého muže. Evidence na něj prozradily, že nikdy nevlastnil ani řidičské oprávnění. Takto však neobešel zákon poprvé, neboť má již uložený zákaz řízení motorových vozidel.

„Policisté se také zabývají tím, jak k nyní již poškozenému vozidlu bez souhlasu jeho majitelky, přišel. Výtečník je tak podezřelý nejen z ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněného užívání cizí věci,“ přidala podrobnosti policejní mluvčí Alice Musilová.

O pár hodin později, v sobotu 23. prosince asi dvě hodiny po půlnoci havaroval další mladý řidič. V Okrouhlé nezvládl levotočivou zatáčku, dostal smyk a narazil do oplocení rodinného domu. Řidič i jeho spolujedoucí z místa nehody odjeli.

„Za několik hodin se třiadvacetiletý mladík k nehodě policistům přihlásil. Po výzvě strážců zákona se pak podrobil odběru krve na přítomnost alkoholu v době dopravní nehody. Nehoda se obešla bez zranění. Předběžná škoda přesahuje třicet tisíc korun,“ doplnila Alice Musilová.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509