Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Osm medailí připlavalo z Karviné do Boskovic

13.12.2017 12:48 | Původní vydání | Lubomír Slezák

KARVINÁ, BOSKOVICE - Minulý týden se čtyři plavci boskovického klubu zúčastnili Zimního poháru České republiky desítiletého žactva, tedy plavců ročníku narození 2007.

Osm medailí připlavalo z Karviné do Boskovic
Boskovičtí plavci. Foto archiv

Barvy plaveckého oddílu SVČ Boskovice hájili na tomto mistrovství dva žáci a dvě žačky. Bojovali s ostatními sportovci ze 43 oddílů celé Moravy, je tedy jasné, že konkurence byla velmi silná.

Největším boskovickým želízkem v ohni byl Jáchym Ryšávka, který potvrdil svou vynikající výkonnost. Startoval v šesti disciplinách 50 a 100 metrů motýl, 50 a 100 metrů volný způsob, 100 a 200 metrů polohový závod. Všechny své starty proměnil ve vítězství a do Boskovic přivezl šest zlatých medailí. Na 100 metrů motýl a 100 a 200 metrů polohový závod byl rychlejší než stejně staří žáci z 64 oddílů Čech, kteří závodili ve stejné době v Chomutově.

V Karviné se neztratili ani ostatní zástupci boskovického plavání. Filip Skřička obsadil třetí místo na 50 metrů znak a vybojoval tak bronzovou medaili. Děvčata Barbora Tlamková a Alžběta Kočvarová nastoupila společně s Jáchymem Ryšávkou a Filipem Skřičkou ve smíšené štafetě 4x50 metrů polohový závod a také z tohoto klání cinkla bronzová medaile.

O velký úspěch se zasloužili nejen plavci, ale i celý kolektiv cvičitelů a trenérů, který své svěřence dobře připravil. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509