Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Osm medailí připlavalo z Karviné do Boskovic

13.12.2017 12:48 | Původní vydání | Lubomír Slezák

KARVINÁ, BOSKOVICE - Minulý týden se čtyři plavci boskovického klubu zúčastnili Zimního poháru České republiky desítiletého žactva, tedy plavců ročníku narození 2007.

Osm medailí připlavalo z Karviné do Boskovic
Boskovičtí plavci. Foto archiv

Barvy plaveckého oddílu SVČ Boskovice hájili na tomto mistrovství dva žáci a dvě žačky. Bojovali s ostatními sportovci ze 43 oddílů celé Moravy, je tedy jasné, že konkurence byla velmi silná.

Největším boskovickým želízkem v ohni byl Jáchym Ryšávka, který potvrdil svou vynikající výkonnost. Startoval v šesti disciplinách 50 a 100 metrů motýl, 50 a 100 metrů volný způsob, 100 a 200 metrů polohový závod. Všechny své starty proměnil ve vítězství a do Boskovic přivezl šest zlatých medailí. Na 100 metrů motýl a 100 a 200 metrů polohový závod byl rychlejší než stejně staří žáci z 64 oddílů Čech, kteří závodili ve stejné době v Chomutově.

V Karviné se neztratili ani ostatní zástupci boskovického plavání. Filip Skřička obsadil třetí místo na 50 metrů znak a vybojoval tak bronzovou medaili. Děvčata Barbora Tlamková a Alžběta Kočvarová nastoupila společně s Jáchymem Ryšávkou a Filipem Skřičkou ve smíšené štafetě 4x50 metrů polohový závod a také z tohoto klání cinkla bronzová medaile.

O velký úspěch se zasloužili nejen plavci, ale i celý kolektiv cvičitelů a trenérů, který své svěřence dobře připravil. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509