INZERCE

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Osm medailí připlavalo z Karviné do Boskovic

13.12.2017 12:48 | Původní vydání | Lubomír Slezák

KARVINÁ, BOSKOVICE - Minulý týden se čtyři plavci boskovického klubu zúčastnili Zimního poháru České republiky desítiletého žactva, tedy plavců ročníku narození 2007.

Boskovičtí plavci. Foto archiv

Barvy plaveckého oddílu SVČ Boskovice hájili na tomto mistrovství dva žáci a dvě žačky. Bojovali s ostatními sportovci ze 43 oddílů celé Moravy, je tedy jasné, že konkurence byla velmi silná.

Největším boskovickým želízkem v ohni byl Jáchym Ryšávka, který potvrdil svou vynikající výkonnost. Startoval v šesti disciplinách 50 a 100 metrů motýl, 50 a 100 metrů volný způsob, 100 a 200 metrů polohový závod. Všechny své starty proměnil ve vítězství a do Boskovic přivezl šest zlatých medailí. Na 100 metrů motýl a 100 a 200 metrů polohový závod byl rychlejší než stejně staří žáci z 64 oddílů Čech, kteří závodili ve stejné době v Chomutově.

V Karviné se neztratili ani ostatní zástupci boskovického plavání. Filip Skřička obsadil třetí místo na 50 metrů znak a vybojoval tak bronzovou medaili. Děvčata Barbora Tlamková a Alžběta Kočvarová nastoupila společně s Jáchymem Ryšávkou a Filipem Skřičkou ve smíšené štafetě 4x50 metrů polohový závod a také z tohoto klání cinkla bronzová medaile.

O velký úspěch se zasloužili nejen plavci, ale i celý kolektiv cvičitelů a trenérů, který své svěřence dobře připravil.