Dnes je čtvrtek, 16. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 8 hod.: Speciální farmářské trhy s agrární komorou.


kina
Blansko ve 20 hod. Equalizer 2.
Boskovice v 17 hod. Ant-Man a Wasp. (3D)
Boskovice v 19.30 hod. Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni.
Boskovice - letní ve 21 hod. Miss Hanoi.
Lysice – letní ve 20.30 hod. Black Panther.

všechny

Sledujte nás!Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko

30.7.2014 16:58 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy - V Ostrově u Macochy co nevidět začnou úpravy návsi. Centrum městyse dostane nové chodníky, komunikace a parkoviště u kostela. Po letech také začne tryskat voda v kašně.

Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko
Foto Michal Záboj

Radnice už vybrala stavební firmu a podepsala smlouvy. Práce potrvají nejpozději do konce letošního listopadu a přijdou na asi šest a půl milionu korun. Většinu z nich městys získal jako dotaci.

„Náves už nefunguje jako centrum, kde by se občané scházeli. Chceme z ní udělat místo příjemné i pro turisty, protože přímo na návsi provozujeme informační centrum,“ zdůraznil starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Rekonstrukce tak například čeká komunikaci od knihovny k hasičské zbrojnici a chodník od kostela směrem ke hřbitovu. Přímo u kostela pak vzniknou nová parkovací místa. Podobu změní také centrum návsi před radnicí. Po letech se vrátí voda do kašny.

„Kašna se změní na přírodní jezírko s fontánkou a cirkulací vody. Betonová kašna v současné podobě zmizí,“ upřesnil ostrovský starosta.

Do budoucna městys plánuje ještě další úpravy centra. Pokud se mu podaří získat dotace, nechá opravit zbylé komunikace a chodníky. V nejbližší době by také měla začít rekonstrukce silničního průtahu od kostela ke hřbitovu, kterou připravuje krajská správa a údržba silnic.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509