Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko

30.7.2014 16:58 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy - V Ostrově u Macochy co nevidět začnou úpravy návsi. Centrum městyse dostane nové chodníky, komunikace a parkoviště u kostela. Po letech také začne tryskat voda v kašně.

Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko
Foto Michal Záboj

Radnice už vybrala stavební firmu a podepsala smlouvy. Práce potrvají nejpozději do konce letošního listopadu a přijdou na asi šest a půl milionu korun. Většinu z nich městys získal jako dotaci.

„Náves už nefunguje jako centrum, kde by se občané scházeli. Chceme z ní udělat místo příjemné i pro turisty, protože přímo na návsi provozujeme informační centrum,“ zdůraznil starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Rekonstrukce tak například čeká komunikaci od knihovny k hasičské zbrojnici a chodník od kostela směrem ke hřbitovu. Přímo u kostela pak vzniknou nová parkovací místa. Podobu změní také centrum návsi před radnicí. Po letech se vrátí voda do kašny.

„Kašna se změní na přírodní jezírko s fontánkou a cirkulací vody. Betonová kašna v současné podobě zmizí,“ upřesnil ostrovský starosta.

Do budoucna městys plánuje ještě další úpravy centra. Pokud se mu podaří získat dotace, nechá opravit zbylé komunikace a chodníky. V nejbližší době by také měla začít rekonstrukce silničního průtahu od kostela ke hřbitovu, kterou připravuje krajská správa a údržba silnic.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama