Dnes je čtvrtek, 29. červen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LETOVICE - Řádil na třech místech

29.6.2017 10:45

Stejný rukopis po sobě zanechal zatím neznámý zloděj, který navštívil hned tři místa v Letovicích. U tamní strojírenské firmy poškodil zámek nádrže odstaveného bagru a vyčerpal z ní více než padesát litrů nafty. „Obdobně neodolal útoku zloděje zámek na vratech do garáže osmasedmdesátiletého majitele. V garáži pak zloděj odcizil motorovou pilu, křovinořez, horské kolo, okružní pilu a další věci.“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zloděj stejným způsobem ještě otevřel i garáž jedenašedesátiletého majitele. „Prostor prohledal, násilím si otevřel plechovou skříň, ale k odcizení nic nenašel. Celkem způsobil zloděj majitelům škodu za více než dvacet tisíc korun,“ dodal mluvčí. (moj)

RUDICE - Žena přišla o kabelku

27.6.2017 13:25

Dámská taška odložená na podlaze před předním sedadlem osobního automobilu Volkswagen Polo přilákala v Rudici zatím neznámého pachatele. „Zloděj jednoduše poničil okno předních dveří a tašku s osobními věcmi třiadvacetileté majitelky, peněženkou s platební kartou a malou finanční hotovostí odcizil,“ popsal blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je vyšší než pět tisíc korun. (moj)

LAŽANY - Zloděj vykradl bufet

26.6.2017 10:35

Do bufetu na koupališti v Lažanech se vloupal dosud neznámý pachatel. Nejprve přelezl plot a přes výdejní okénko se dostal dovnitř. „Provozovnu prohledal a odcizil dvacet balíčků cigaret a z pokladny asi dva tisíce korun v drobných mincích. Celková škoda je tak vyšší než šest tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Okresní archiv v 9 až 17 hod.: Bez štemplu ani ránu aneb Úřední šiml v praxi, výstava obecních a cechovních typářů a pečetí, ale také razítek a jejich otisků vybraných institucí a soukromníků blanenského okresu.
Blansko – Zámek v 18 hod.: Mincovní poklady na Hedvábné cestě, vernisáž výstavy, od 17 hod. bude připraven doprovodný program pro děti, kde si budou moci navrhnout své vlastní platidlo.


kina
Blansko ve 20 hod. Mumie. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Já, padouch 3.
Boskovice v 19.30 hod. Já, padouch 3. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko

30.7.2014 16:58 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy - V Ostrově u Macochy co nevidět začnou úpravy návsi. Centrum městyse dostane nové chodníky, komunikace a parkoviště u kostela. Po letech také začne tryskat voda v kašně.

Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko
Foto Michal Záboj

Radnice už vybrala stavební firmu a podepsala smlouvy. Práce potrvají nejpozději do konce letošního listopadu a přijdou na asi šest a půl milionu korun. Většinu z nich městys získal jako dotaci.

„Náves už nefunguje jako centrum, kde by se občané scházeli. Chceme z ní udělat místo příjemné i pro turisty, protože přímo na návsi provozujeme informační centrum,“ zdůraznil starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Rekonstrukce tak například čeká komunikaci od knihovny k hasičské zbrojnici a chodník od kostela směrem ke hřbitovu. Přímo u kostela pak vzniknou nová parkovací místa. Podobu změní také centrum návsi před radnicí. Po letech se vrátí voda do kašny.

„Kašna se změní na přírodní jezírko s fontánkou a cirkulací vody. Betonová kašna v současné podobě zmizí,“ upřesnil ostrovský starosta.

Do budoucna městys plánuje ještě další úpravy centra. Pokud se mu podaří získat dotace, nechá opravit zbylé komunikace a chodníky. V nejbližší době by také měla začít rekonstrukce silničního průtahu od kostela ke hřbitovu, kterou připravuje krajská správa a údržba silnic.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509