Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko

30.7.2014 16:58 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy - V Ostrově u Macochy co nevidět začnou úpravy návsi. Centrum městyse dostane nové chodníky, komunikace a parkoviště u kostela. Po letech také začne tryskat voda v kašně.

Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko
Foto Michal Záboj

Radnice už vybrala stavební firmu a podepsala smlouvy. Práce potrvají nejpozději do konce letošního listopadu a přijdou na asi šest a půl milionu korun. Většinu z nich městys získal jako dotaci.

„Náves už nefunguje jako centrum, kde by se občané scházeli. Chceme z ní udělat místo příjemné i pro turisty, protože přímo na návsi provozujeme informační centrum,“ zdůraznil starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Rekonstrukce tak například čeká komunikaci od knihovny k hasičské zbrojnici a chodník od kostela směrem ke hřbitovu. Přímo u kostela pak vzniknou nová parkovací místa. Podobu změní také centrum návsi před radnicí. Po letech se vrátí voda do kašny.

„Kašna se změní na přírodní jezírko s fontánkou a cirkulací vody. Betonová kašna v současné podobě zmizí,“ upřesnil ostrovský starosta.

Do budoucna městys plánuje ještě další úpravy centra. Pokud se mu podaří získat dotace, nechá opravit zbylé komunikace a chodníky. V nejbližší době by také měla začít rekonstrukce silničního průtahu od kostela ke hřbitovu, kterou připravuje krajská správa a údržba silnic.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509