Dnes je čtvrtek, 30. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Turisté vyrazí za sněženkou

28.3.2017 12:53

Milovníci pěší turistiky se mohou tuto sobotu 1. dubna vydat na pochod Za sněženkou do krasu. Start a cíl je v herně stolního tenisu na Podlesí v Blansku od sedmi do deseti hodin. Turistům se nabízejí tři trasy v délce deset, dvacet pět a třicet pět kilometrů. Všichni účastníci pochodu obdrží pamětní list, oceněni budou nejmladší, nejstarší a nejvzdálenější účastníci pochodu. (moj)

BOSKOVICE - Vzal i měděný odpad

27.3.2017 9:59

Zatím neznámý zloděj se v noci vydal do výkupny starého železa a barevných kovů v Boskovicích. Do areálu se dostal po poničení drátěného plotu. „Z pod přístřeškem odloženého autogenu odcizil dva manometry i s hadicemi a hořákem. Následně odcizil i nejméně dva metráky měděného šrotu. Firmě tak způsobil škodu za více než třicet tisíc korun,“ uvedl blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LAŽANY - Našel jen pokladničku

22.3.2017 13:07

Jen drobné mince si odnesl zloděj z rodinného domku v Lažanech. Do obydlí čtyřicetiletého majitele se dostal po poničení dveří v zadním traktu budovy. „Příbytek včetně půdy prohledal a odcizil pouze malou finanční hotovost z pokladničky nalezené v jedné z místností. I tak majiteli způsobil skoro pětitisícovou škodu,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Vyhlášení výsledků výtvarné a literární soutěže.
Boskovice – Muzeum v 16 hod.: Kašpárci z celého světa, vernisáž výstavy.
Boskovice – Hýčkárna v 17 hod.: Lida Vita: Právnická strava, přednáška.
Boskovice – Kino Panorama v 19.30 hod.: Listování: Láska a tělo, cyklus scénických čtení.


kina
Blansko ve 20 hod. Ghost in the Shell. (3D s titulky)
Boskovice v 17 hod. Šmoulové: Zapomenutá vesnice.
Doubravice v 18 hod. Nechte zpívat Mišíka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko

30.7.2014 16:58 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy - V Ostrově u Macochy co nevidět začnou úpravy návsi. Centrum městyse dostane nové chodníky, komunikace a parkoviště u kostela. Po letech také začne tryskat voda v kašně.

Ostrov opraví náves, betonová kašna se změní na přírodní jezírko
Foto Michal Záboj

Radnice už vybrala stavební firmu a podepsala smlouvy. Práce potrvají nejpozději do konce letošního listopadu a přijdou na asi šest a půl milionu korun. Většinu z nich městys získal jako dotaci.

„Náves už nefunguje jako centrum, kde by se občané scházeli. Chceme z ní udělat místo příjemné i pro turisty, protože přímo na návsi provozujeme informační centrum,“ zdůraznil starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Rekonstrukce tak například čeká komunikaci od knihovny k hasičské zbrojnici a chodník od kostela směrem ke hřbitovu. Přímo u kostela pak vzniknou nová parkovací místa. Podobu změní také centrum návsi před radnicí. Po letech se vrátí voda do kašny.

„Kašna se změní na přírodní jezírko s fontánkou a cirkulací vody. Betonová kašna v současné podobě zmizí,“ upřesnil ostrovský starosta.

Do budoucna městys plánuje ještě další úpravy centra. Pokud se mu podaří získat dotace, nechá opravit zbylé komunikace a chodníky. V nejbližší době by také měla začít rekonstrukce silničního průtahu od kostela ke hřbitovu, kterou připravuje krajská správa a údržba silnic.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama