Dnes je čtvrtek, 16. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 8 hod.: Speciální farmářské trhy s agrární komorou.


kina
Blansko ve 20 hod. Equalizer 2.
Boskovice v 17 hod. Ant-Man a Wasp. (3D)
Boskovice v 19.30 hod. Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni.
Boskovice - letní ve 21 hod. Miss Hanoi.
Lysice – letní ve 20.30 hod. Black Panther.

všechny

Sledujte nás!Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun

13.8.2014 17:38 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy – Radnice v Ostrově u Macochy ušetří za vytápění základní školy. Městys nechal budovy zateplit a vyměnit v nich okna. Roční úspory se budou počítat ve statisících.

Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun
Foto Michal Záboj

Ostrovská základní škola pochází ze sedmdesátých let minulého století. Objekt už neodpovídal současným nárokům na energickou náročnost. Tepelné ztráty v zimním období byly vysoké, navíc střechou místy zatékalo.

Stavební firma teď dokončila kompletní výměnu oken a zateplila fasádu a střechu. „Očekáváme výrazné úspory za vytápění. Máme vypočtené, že se budou pohybovat kolem tří set šedesáti tisíc korun ročně,“ podotkl starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Kromě základní školy letos Ostrovští zateplili také fasádu a střechu budovy radnice. Na obě akce městys získal dotace. Úpravy školních budov přišly na asi čtrnáct milionů korun a radnice na milion a půl.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509