Dnes je čtvrtek, 30. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Turisté vyrazí za sněženkou

28.3.2017 12:53

Milovníci pěší turistiky se mohou tuto sobotu 1. dubna vydat na pochod Za sněženkou do krasu. Start a cíl je v herně stolního tenisu na Podlesí v Blansku od sedmi do deseti hodin. Turistům se nabízejí tři trasy v délce deset, dvacet pět a třicet pět kilometrů. Všichni účastníci pochodu obdrží pamětní list, oceněni budou nejmladší, nejstarší a nejvzdálenější účastníci pochodu. (moj)

BOSKOVICE - Vzal i měděný odpad

27.3.2017 9:59

Zatím neznámý zloděj se v noci vydal do výkupny starého železa a barevných kovů v Boskovicích. Do areálu se dostal po poničení drátěného plotu. „Z pod přístřeškem odloženého autogenu odcizil dva manometry i s hadicemi a hořákem. Následně odcizil i nejméně dva metráky měděného šrotu. Firmě tak způsobil škodu za více než třicet tisíc korun,“ uvedl blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LAŽANY - Našel jen pokladničku

22.3.2017 13:07

Jen drobné mince si odnesl zloděj z rodinného domku v Lažanech. Do obydlí čtyřicetiletého majitele se dostal po poničení dveří v zadním traktu budovy. „Příbytek včetně půdy prohledal a odcizil pouze malou finanční hotovost z pokladničky nalezené v jedné z místností. I tak majiteli způsobil skoro pětitisícovou škodu,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Vyhlášení výsledků výtvarné a literární soutěže.
Boskovice – Muzeum v 16 hod.: Kašpárci z celého světa, vernisáž výstavy.
Boskovice – Hýčkárna v 17 hod.: Lida Vita: Právnická strava, přednáška.
Boskovice – Kino Panorama v 19.30 hod.: Listování: Láska a tělo, cyklus scénických čtení.


kina
Blansko ve 20 hod. Ghost in the Shell. (3D s titulky)
Boskovice v 17 hod. Šmoulové: Zapomenutá vesnice.
Doubravice v 18 hod. Nechte zpívat Mišíka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun

13.8.2014 17:38 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy – Radnice v Ostrově u Macochy ušetří za vytápění základní školy. Městys nechal budovy zateplit a vyměnit v nich okna. Roční úspory se budou počítat ve statisících.

Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun
Foto Michal Záboj

Ostrovská základní škola pochází ze sedmdesátých let minulého století. Objekt už neodpovídal současným nárokům na energickou náročnost. Tepelné ztráty v zimním období byly vysoké, navíc střechou místy zatékalo.

Stavební firma teď dokončila kompletní výměnu oken a zateplila fasádu a střechu. „Očekáváme výrazné úspory za vytápění. Máme vypočtené, že se budou pohybovat kolem tří set šedesáti tisíc korun ročně,“ podotkl starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Kromě základní školy letos Ostrovští zateplili také fasádu a střechu budovy radnice. Na obě akce městys získal dotace. Úpravy školních budov přišly na asi čtrnáct milionů korun a radnice na milion a půl.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama