Dnes je čtvrtek, 29. červen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LETOVICE - Řádil na třech místech

29.6.2017 10:45

Stejný rukopis po sobě zanechal zatím neznámý zloděj, který navštívil hned tři místa v Letovicích. U tamní strojírenské firmy poškodil zámek nádrže odstaveného bagru a vyčerpal z ní více než padesát litrů nafty. „Obdobně neodolal útoku zloděje zámek na vratech do garáže osmasedmdesátiletého majitele. V garáži pak zloděj odcizil motorovou pilu, křovinořez, horské kolo, okružní pilu a další věci.“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zloděj stejným způsobem ještě otevřel i garáž jedenašedesátiletého majitele. „Prostor prohledal, násilím si otevřel plechovou skříň, ale k odcizení nic nenašel. Celkem způsobil zloděj majitelům škodu za více než dvacet tisíc korun,“ dodal mluvčí. (moj)

RUDICE - Žena přišla o kabelku

27.6.2017 13:25

Dámská taška odložená na podlaze před předním sedadlem osobního automobilu Volkswagen Polo přilákala v Rudici zatím neznámého pachatele. „Zloděj jednoduše poničil okno předních dveří a tašku s osobními věcmi třiadvacetileté majitelky, peněženkou s platební kartou a malou finanční hotovostí odcizil,“ popsal blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je vyšší než pět tisíc korun. (moj)

LAŽANY - Zloděj vykradl bufet

26.6.2017 10:35

Do bufetu na koupališti v Lažanech se vloupal dosud neznámý pachatel. Nejprve přelezl plot a přes výdejní okénko se dostal dovnitř. „Provozovnu prohledal a odcizil dvacet balíčků cigaret a z pokladny asi dva tisíce korun v drobných mincích. Celková škoda je tak vyšší než šest tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Okresní archiv v 9 až 17 hod.: Bez štemplu ani ránu aneb Úřední šiml v praxi, výstava obecních a cechovních typářů a pečetí, ale také razítek a jejich otisků vybraných institucí a soukromníků blanenského okresu.
Blansko – Zámek v 18 hod.: Mincovní poklady na Hedvábné cestě, vernisáž výstavy, od 17 hod. bude připraven doprovodný program pro děti, kde si budou moci navrhnout své vlastní platidlo.


kina
Blansko ve 20 hod. Mumie. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Já, padouch 3.
Boskovice v 19.30 hod. Já, padouch 3. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun

13.8.2014 17:38 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy – Radnice v Ostrově u Macochy ušetří za vytápění základní školy. Městys nechal budovy zateplit a vyměnit v nich okna. Roční úspory se budou počítat ve statisících.

Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun
Foto Michal Záboj

Ostrovská základní škola pochází ze sedmdesátých let minulého století. Objekt už neodpovídal současným nárokům na energickou náročnost. Tepelné ztráty v zimním období byly vysoké, navíc střechou místy zatékalo.

Stavební firma teď dokončila kompletní výměnu oken a zateplila fasádu a střechu. „Očekáváme výrazné úspory za vytápění. Máme vypočtené, že se budou pohybovat kolem tří set šedesáti tisíc korun ročně,“ podotkl starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Kromě základní školy letos Ostrovští zateplili také fasádu a střechu budovy radnice. Na obě akce městys získal dotace. Úpravy školních budov přišly na asi čtrnáct milionů korun a radnice na milion a půl.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509