Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun

13.8.2014 17:38 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy – Radnice v Ostrově u Macochy ušetří za vytápění základní školy. Městys nechal budovy zateplit a vyměnit v nich okna. Roční úspory se budou počítat ve statisících.

Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun
Foto Michal Záboj

Ostrovská základní škola pochází ze sedmdesátých let minulého století. Objekt už neodpovídal současným nárokům na energickou náročnost. Tepelné ztráty v zimním období byly vysoké, navíc střechou místy zatékalo.

Stavební firma teď dokončila kompletní výměnu oken a zateplila fasádu a střechu. „Očekáváme výrazné úspory za vytápění. Máme vypočtené, že se budou pohybovat kolem tří set šedesáti tisíc korun ročně,“ podotkl starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Kromě základní školy letos Ostrovští zateplili také fasádu a střechu budovy radnice. Na obě akce městys získal dotace. Úpravy školních budov přišly na asi čtrnáct milionů korun a radnice na milion a půl.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama