Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun

13.8.2014 17:38 | Původní vydání | Michal Záboj

Ostrov u Macochy – Radnice v Ostrově u Macochy ušetří za vytápění základní školy. Městys nechal budovy zateplit a vyměnit v nich okna. Roční úspory se budou počítat ve statisících.

Ostrov u Macochy zateplil školu, ročně uspoří statisíce korun
Foto Michal Záboj

Ostrovská základní škola pochází ze sedmdesátých let minulého století. Objekt už neodpovídal současným nárokům na energickou náročnost. Tepelné ztráty v zimním období byly vysoké, navíc střechou místy zatékalo.

Stavební firma teď dokončila kompletní výměnu oken a zateplila fasádu a střechu. „Očekáváme výrazné úspory za vytápění. Máme vypočtené, že se budou pohybovat kolem tří set šedesáti tisíc korun ročně,“ podotkl starosta Ostrova u Macochy Ondřej Hudec (ČSSD).

Kromě základní školy letos Ostrovští zateplili také fasádu a střechu budovy radnice. Na obě akce městys získal dotace. Úpravy školních budov přišly na asi čtrnáct milionů korun a radnice na milion a půl.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509