Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!



Patnáctiletý chlapec zachránil duchapřítomností život kamarádce

29.3.2018 1:10 | Původní vydání | Radim Hruška

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Notnou dávku odvahy a duchapřítomnosti prokázal patnáctiletý Tomáš Maša. Když se pod jedenáctiletou dívkou prolomil let na rybníku Klumšák v Rájci-Jestřebí, neváhal a svým zásahem zachránil školačce život.

Patnáctiletý chlapec zachránil duchapřítomností život kamarádce
Tomáš Maša. Foto Policie ČR

Událost se stala osmého března letošního roku. Jedenáctiletá dívka se se svou stejně starou kamarádkou v podvečer procházely poblíž rybníka Klimšák v Rájci Jestřebí. Pak ji napadlo, že by mohla vyzkoušet led. Panovalo sice mrazivé počasí, ale led nebyl tak silný, jak si myslela.

„Dostala se možná dvacet metrů od břehu. Pak ale přišel šok. Led se pod dívkou náhle prolomil a ona skončila po krk ve vodě. Podařilo se jí sice zachytit za okraj ledu, ale zpět už to nešlo. Snažila se aspoň s hlavou nad hladinou přidržovat okraje ledu,“ popsal situaci policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Dění na rybníku sledoval o čtyři roky starší kamarád a ani chvíli nezaváhal. Odvážně se vydal na led na záchrannou misi. Opatrně se doplazil až na okraj prolomeného ledu a kamarádce pomohl na led. Pak se společně doplazili zpět na břeh rybníka. Odkud zamířila promočená a notně promrzlá dívka domů do tepla a bezpečí.

„To už kamarádka ze břehu zavolala záchranáře. Jejich pomoc, stejně jako pomoc přivolaných policistů, dívka už naštěstí nepotřebovala. Všichni na místo přispěchavši záchranáři se shodli na tom, že patnáctiletý chlapec svou duchapřítomností a odvahou zachránil kamarádce život,“ doplnil Malášek.

Ve čtvrtek převzal za svůj čin Tomáš Maša ocenění v podobě plakety KŘP JmK. Hrdinský čin ocenila na shromáždění žáků ve škole v Rájci-Jestřebí i starostka města Romana Synakieviczová a ředitel školy Jiří Koumar.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509