Dnes je pátek, 21. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Patnáctiletý chlapec zachránil duchapřítomností život kamarádce

29.3.2018 1:10 | Původní vydání | Radim Hruška

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Notnou dávku odvahy a duchapřítomnosti prokázal patnáctiletý Tomáš Maša. Když se pod jedenáctiletou dívkou prolomil let na rybníku Klumšák v Rájci-Jestřebí, neváhal a svým zásahem zachránil školačce život.

Patnáctiletý chlapec zachránil duchapřítomností život kamarádce
Tomáš Maša. Foto Policie ČR

Událost se stala osmého března letošního roku. Jedenáctiletá dívka se se svou stejně starou kamarádkou v podvečer procházely poblíž rybníka Klimšák v Rájci Jestřebí. Pak ji napadlo, že by mohla vyzkoušet led. Panovalo sice mrazivé počasí, ale led nebyl tak silný, jak si myslela.

„Dostala se možná dvacet metrů od břehu. Pak ale přišel šok. Led se pod dívkou náhle prolomil a ona skončila po krk ve vodě. Podařilo se jí sice zachytit za okraj ledu, ale zpět už to nešlo. Snažila se aspoň s hlavou nad hladinou přidržovat okraje ledu,“ popsal situaci policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Dění na rybníku sledoval o čtyři roky starší kamarád a ani chvíli nezaváhal. Odvážně se vydal na led na záchrannou misi. Opatrně se doplazil až na okraj prolomeného ledu a kamarádce pomohl na led. Pak se společně doplazili zpět na břeh rybníka. Odkud zamířila promočená a notně promrzlá dívka domů do tepla a bezpečí.

„To už kamarádka ze břehu zavolala záchranáře. Jejich pomoc, stejně jako pomoc přivolaných policistů, dívka už naštěstí nepotřebovala. Všichni na místo přispěchavši záchranáři se shodli na tom, že patnáctiletý chlapec svou duchapřítomností a odvahou zachránil kamarádce život,“ doplnil Malášek.

Ve čtvrtek převzal za svůj čin Tomáš Maša ocenění v podobě plakety KŘP JmK. Hrdinský čin ocenila na shromáždění žáků ve škole v Rájci-Jestřebí i starostka města Romana Synakieviczová a ředitel školy Jiří Koumar.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509