Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Pěší zóna v Blansku je vyčištěná

22.6.2018 16:29 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Pokud jste si všimli, že je Rožmitálova ulice v Blansku, která tvoří tamní pěší zónu, čistější, je to proto, že ji nechalo vedení města umýt. Do boje se špínou a žvýkačkami nalepenými na dlažbě povolalo specializovanou firmu, jejíž pracovníci celou ulici umyli vysokotlakým oplachem vodou. Z ulice přitom doslova odtékaly potoky špíny. Bylo jí tolik, že ji museli čističi nakládat lopatami do kontejnerů.

Pěší zóna v Blansku je vyčištěná
Špína tekla doslova proudem. Foto Martin Jelínek

 „S výsledkem jsme nad míru spokojeni. Jednou za čas má takovýto projekt smysl. Na druhé straně ale musím říci, že čištění je poměrně nákladné a nebudeme si jej moci dovolit celoplošně nebo nějak často, přestože by to některým místním částem prospělo,“ řekl Zrcadlu blanenský místostarosta Jiří Crha (ODS).

Doplnil, že vyčištění pěší zóny přišlo na zhruba 100.000 korun. Zároveň upozornil, že další obdobný projekt se brzké době rozhodně neuskuteční.

„Budeme doufat, že si veřejnost bude vyčištěného prostranství vážit a žvýkačky, popřípadě cigaretové nedopalky budou končit v koších, a ne na dlažbě,“ dodal místostarosta.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509