Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Pěší zóna v Blansku je vyčištěná

22.6.2018 16:29 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Pokud jste si všimli, že je Rožmitálova ulice v Blansku, která tvoří tamní pěší zónu, čistější, je to proto, že ji nechalo vedení města umýt. Do boje se špínou a žvýkačkami nalepenými na dlažbě povolalo specializovanou firmu, jejíž pracovníci celou ulici umyli vysokotlakým oplachem vodou. Z ulice přitom doslova odtékaly potoky špíny. Bylo jí tolik, že ji museli čističi nakládat lopatami do kontejnerů.

Pěší zóna v Blansku je vyčištěná
Špína tekla doslova proudem. Foto Martin Jelínek

 „S výsledkem jsme nad míru spokojeni. Jednou za čas má takovýto projekt smysl. Na druhé straně ale musím říci, že čištění je poměrně nákladné a nebudeme si jej moci dovolit celoplošně nebo nějak často, přestože by to některým místním částem prospělo,“ řekl Zrcadlu blanenský místostarosta Jiří Crha (ODS).

Doplnil, že vyčištění pěší zóny přišlo na zhruba 100.000 korun. Zároveň upozornil, že další obdobný projekt se brzké době rozhodně neuskuteční.

„Budeme doufat, že si veřejnost bude vyčištěného prostranství vážit a žvýkačky, popřípadě cigaretové nedopalky budou končit v koších, a ne na dlažbě,“ dodal místostarosta.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509