Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Plavkyně Zamazalová má další medaile z Českého poháru

9.11.2017 7:10 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - Na sedmém kole Českého poháru v plavání, které se konalo po oba víkendové dny v Jihlavě pod názvem AXIS Cup, si připsalo blanenské plavání další medailové úspěchy v této nejvyšší české soutěži. Zasloužila se o ně blanenská plavkyně, reprezentující kategorii dospělých, Veronika Zamazalová.

Plavkyně Zamazalová má další medaile z Českého poháru
Veronika Zamazalová. Foto Věra Vencelová

V konkurenci plavkyň z šedesáti českých a šesti zahraničních klubů, mezi nimiž byla řada reprezentantů a několik olympioniků, dohmátla blanenská jednička v open kategorii dvakrát na stříbrném místě. Ze stříbrné medaile se radovala ve své parádní disciplíně padesátce prsa a stejný kov přidala na stovce polohově.

V Brně na Kraví hoře si v sobotu dali sraz začínající plavci od šesti do devíti roků. Celkem se jich letos sešlo z devatenácti klubů ČR na sto padesát. Blanenský oddíl se zde představil s družstvem třinácti malých plaváčků.

Jedinou medaili vybojoval sedmiletý Tomáš Reka. Měla hodnotu stříbrnou a bylo to v disciplíně dvacet pět metrů kraul. Blízko k medaili měla také osmiletá Stella Hanzlíčková, která doplavala na padesátce znak na bramborové příčce.

Blanenské plavání je vidět i v zahraničí

Nejlepší plavec blanenského oddílu a zároveň i Jihomoravského kraje Milan Kučera byl vybrán, aby spolu s plavci Komety Brno reprezentoval Blansko na Mezinárodních závodech Severnoje sijanije 2017 ve městě Chanty-Mansijsk v Rusku.

Soutěže se zúčastnilo 493 sportovců ze čtrnácti regionů Ruské federace. Ze zahraničí se představili plavci z České republiky, Itálie, Kazachstánu a Kyrgyzstánu. V náročných podmínkách a silné konkurenci obstál Milan Kučera na výbornou. Přivezl tři cenné kovy. V disciplínách padesát a sto motýlek vybojoval stříbro a na dvoustovce motýlek bronz.

Galerie k článku

Milan Kučera. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama