Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Plavkyně Zamazalová má další medaile z Českého poháru

9.11.2017 7:10 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - Na sedmém kole Českého poháru v plavání, které se konalo po oba víkendové dny v Jihlavě pod názvem AXIS Cup, si připsalo blanenské plavání další medailové úspěchy v této nejvyšší české soutěži. Zasloužila se o ně blanenská plavkyně, reprezentující kategorii dospělých, Veronika Zamazalová.

Plavkyně Zamazalová má další medaile z Českého poháru
Veronika Zamazalová. Foto Věra Vencelová

V konkurenci plavkyň z šedesáti českých a šesti zahraničních klubů, mezi nimiž byla řada reprezentantů a několik olympioniků, dohmátla blanenská jednička v open kategorii dvakrát na stříbrném místě. Ze stříbrné medaile se radovala ve své parádní disciplíně padesátce prsa a stejný kov přidala na stovce polohově.

V Brně na Kraví hoře si v sobotu dali sraz začínající plavci od šesti do devíti roků. Celkem se jich letos sešlo z devatenácti klubů ČR na sto padesát. Blanenský oddíl se zde představil s družstvem třinácti malých plaváčků.

Jedinou medaili vybojoval sedmiletý Tomáš Reka. Měla hodnotu stříbrnou a bylo to v disciplíně dvacet pět metrů kraul. Blízko k medaili měla také osmiletá Stella Hanzlíčková, která doplavala na padesátce znak na bramborové příčce.

Blanenské plavání je vidět i v zahraničí

Nejlepší plavec blanenského oddílu a zároveň i Jihomoravského kraje Milan Kučera byl vybrán, aby spolu s plavci Komety Brno reprezentoval Blansko na Mezinárodních závodech Severnoje sijanije 2017 ve městě Chanty-Mansijsk v Rusku.

Soutěže se zúčastnilo 493 sportovců ze čtrnácti regionů Ruské federace. Ze zahraničí se představili plavci z České republiky, Itálie, Kazachstánu a Kyrgyzstánu. V náročných podmínkách a silné konkurenci obstál Milan Kučera na výbornou. Přivezl tři cenné kovy. V disciplínách padesát a sto motýlek vybojoval stříbro a na dvoustovce motýlek bronz.

Galerie k článku

Milan Kučera. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509