Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Plavkyně Zamazalová má další medaile z Českého poháru

9.11.2017 7:10 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - Na sedmém kole Českého poháru v plavání, které se konalo po oba víkendové dny v Jihlavě pod názvem AXIS Cup, si připsalo blanenské plavání další medailové úspěchy v této nejvyšší české soutěži. Zasloužila se o ně blanenská plavkyně, reprezentující kategorii dospělých, Veronika Zamazalová.

Plavkyně Zamazalová má další medaile z Českého poháru
Veronika Zamazalová. Foto Věra Vencelová

V konkurenci plavkyň z šedesáti českých a šesti zahraničních klubů, mezi nimiž byla řada reprezentantů a několik olympioniků, dohmátla blanenská jednička v open kategorii dvakrát na stříbrném místě. Ze stříbrné medaile se radovala ve své parádní disciplíně padesátce prsa a stejný kov přidala na stovce polohově.

V Brně na Kraví hoře si v sobotu dali sraz začínající plavci od šesti do devíti roků. Celkem se jich letos sešlo z devatenácti klubů ČR na sto padesát. Blanenský oddíl se zde představil s družstvem třinácti malých plaváčků.

Jedinou medaili vybojoval sedmiletý Tomáš Reka. Měla hodnotu stříbrnou a bylo to v disciplíně dvacet pět metrů kraul. Blízko k medaili měla také osmiletá Stella Hanzlíčková, která doplavala na padesátce znak na bramborové příčce.

Blanenské plavání je vidět i v zahraničí

Nejlepší plavec blanenského oddílu a zároveň i Jihomoravského kraje Milan Kučera byl vybrán, aby spolu s plavci Komety Brno reprezentoval Blansko na Mezinárodních závodech Severnoje sijanije 2017 ve městě Chanty-Mansijsk v Rusku.

Soutěže se zúčastnilo 493 sportovců ze čtrnácti regionů Ruské federace. Ze zahraničí se představili plavci z České republiky, Itálie, Kazachstánu a Kyrgyzstánu. V náročných podmínkách a silné konkurenci obstál Milan Kučera na výbornou. Přivezl tři cenné kovy. V disciplínách padesát a sto motýlek vybojoval stříbro a na dvoustovce motýlek bronz.

Galerie k článku

Milan Kučera. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509