Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!Plavkyně Zamazalová má další medaile z Českého poháru

9.11.2017 7:10 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - Na sedmém kole Českého poháru v plavání, které se konalo po oba víkendové dny v Jihlavě pod názvem AXIS Cup, si připsalo blanenské plavání další medailové úspěchy v této nejvyšší české soutěži. Zasloužila se o ně blanenská plavkyně, reprezentující kategorii dospělých, Veronika Zamazalová.

Plavkyně Zamazalová má další medaile z Českého poháru
Veronika Zamazalová. Foto Věra Vencelová

V konkurenci plavkyň z šedesáti českých a šesti zahraničních klubů, mezi nimiž byla řada reprezentantů a několik olympioniků, dohmátla blanenská jednička v open kategorii dvakrát na stříbrném místě. Ze stříbrné medaile se radovala ve své parádní disciplíně padesátce prsa a stejný kov přidala na stovce polohově.

V Brně na Kraví hoře si v sobotu dali sraz začínající plavci od šesti do devíti roků. Celkem se jich letos sešlo z devatenácti klubů ČR na sto padesát. Blanenský oddíl se zde představil s družstvem třinácti malých plaváčků.

Jedinou medaili vybojoval sedmiletý Tomáš Reka. Měla hodnotu stříbrnou a bylo to v disciplíně dvacet pět metrů kraul. Blízko k medaili měla také osmiletá Stella Hanzlíčková, která doplavala na padesátce znak na bramborové příčce.

Blanenské plavání je vidět i v zahraničí

Nejlepší plavec blanenského oddílu a zároveň i Jihomoravského kraje Milan Kučera byl vybrán, aby spolu s plavci Komety Brno reprezentoval Blansko na Mezinárodních závodech Severnoje sijanije 2017 ve městě Chanty-Mansijsk v Rusku.

Soutěže se zúčastnilo 493 sportovců ze čtrnácti regionů Ruské federace. Ze zahraničí se představili plavci z České republiky, Itálie, Kazachstánu a Kyrgyzstánu. V náročných podmínkách a silné konkurenci obstál Milan Kučera na výbornou. Přivezl tři cenné kovy. V disciplínách padesát a sto motýlek vybojoval stříbro a na dvoustovce motýlek bronz.

Galerie k článku

Milan Kučera. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra VencelováAxiscup Jihlava. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509