BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Podzimním králem je po zásluze Sloup

15.11.2011 0:49 | Původní vydání 15.11.2011 7:00 | Bohumil Hlaváček | Vyšlo v číslo 23 2011

Blanensko a Boskovicko - Předehrávané první jarní kolo potvrdilo vedoucí úlohu Sloupu v letošním okresním přeboru. Po výhře v Letovicích a remízách béček Blanska, Boskovic i Jedovnic má na čele tříbodový náskok. Šošůvka doma senzačně padla se Skalicí.

Foto Bohumil Hlaváček
Olomučany – Olešnice 2:3 (0:3), Sabol, Dvořáček – Kubíček, Boček, Plíhal.
Olomučanští nebyli tentokrát doma proroky. Po dvaceti minutách prohrávali 0:2, do šatny dostali ještě třetí gól. Po půlhodině druhé půle sice snížili a těsně před koncem dali druhou branku z penalty, všechny body si ale odvezla Olešnice.

Drnovice – Boskovice B 2:2 (1:2), Setnička Jan 2 – Kopecký, Pavel.
Boskovičtí dvakrát vedli, domácí, kterým chyběli dva stopeři a kanonýr Crhák tak musel do obrany, však dokázali srovnat.

Rudice – Blansko B 1:1 (0:0), Sehnal – Freiwald.
Blanenské béčko dosavadní šňůru výher neprodloužilo. Vedlo sice od 55. minuty díky Freiwaldovi, zkušený Matuška ale dokázal osm minut před koncem vyčíhnout nepřesnou malou domů a naservírovat do jasné šance míč Sehnalovi, který následně vyrovnal.

Letovice – Sloup 1:3 (1:1), Hlaváček – Petržel 2, Nečas.
Sloupu, kterému chyběli tři klíčoví hráči, se i tak podařilo vyhrát. Domácí vedli po překvapivé střele Hlaváčka. Srovnal Petržel a ve druhé půli se favorit dokázal ještě dvakrát prosadit a dosednout na podzimní trůn krále okresního přeboru.

Šošůvka – Skalice 0:4 (0:2), Bílek 3, Menoušek.
Ze zlého snu se nedokázali probudit šošůvští fotbalisté. Svým fanouškům připravili velké rozčarování. Hosté dávali branky z každé šance a oni si střelecké kopačky nechali doma pod postelí.

Vysočany – Doubravice 5:1 (1:1), Hejč Jiří 2, Slouka J. 2, Beneš M. – Vladík, ČK: Hájek P., Vach M., Sáňka J. (D).
Po vyrovnané první půli se Vysočanští dokázali po změně stran jednoznačně prosadit. Po třetí brance došlo k situaci, po níž šli hned tři Doubravičtí předčasně do sprch a proti osmi se domácí ještě dvakrát brankově prosadili.

Jedovnice – Kořenec 0:0.
Zápas u Olšovce příliš fotbalové krásy nepobral. Ve vyrovnaném utkání se oba týmy dostávaly do šancí, žádnou ale nedokázaly proměnit

Hrálo se minulý víkend
Boskovice B – Jedovnice 3:2 (3:1), Zoubek Petr 2, Fojt L. – Rybář M., Šot. Drnovice – Doubravice 5:2 (0:2), Crhák, Haničinec 2, Komárek – Ondrášek, Vladík. Vysočany – Skalice 2:1 (1:0), Hejč Jiří, Ševčík Josef – Vaněk, ČK: Přikryl Roman (V). Šošůvka – Sloup 1:3 (0:1), Petlach Mir. – Petržel 2, Kleveta. Letovice – Blansko B 0:3 (0:2), Matuška, Majer, Minařík. Rudice – Olešnice 3:0 (1:0), Grómský, Opluštil, Kocman. Olomučany – Kořenec 1:2 (0:1), vlastní – Kuda, Schűlze.

1. Sloup 14 10 2 2 41:16 32
2. Blansko B 14 9 2 3 35:15 29
3. Boskovice B 14 7 3 4 36:25 24
4. Jedovnice 14 6 5 3 29:20 23
5. Olešnice 14 6 5 3 29:24 23
6. Doubravice 14 7 0 7 21:27 21
7. Vysočany 14 6 2 6 27:17 20
8. Olomučany 14 5 4 5 19:24 19