Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Policisté se zaměřili na autobusy, v krasu našli „hříšníka“

7.6.2018 1:02 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Policisté odstartovali celokrajskou akci zaměřenou na autobusy. Jejich řidiči se musí po následující dva týdny připravit na zvýšenou pozornost hlídek. V Moravském krasu už našli jeden autobus, který nebyl v dobrém technickém stavu.

Policisté se zaměřili na autobusy, v krasu našli „hříšníka“
Kontrola autobusu. Foto Policie ČR

Policisté už operovali v Moravském krasu, kde během dopoledne kontrolovali sedm autobusů. Až na jednoho šoféra prošli všichni důkladnou kontrolou bez závažných nedostatků.

„Jeden z autobusů nebyl v dobrém technickém stavu a jeho řidič neměl při kontrole v pořádku všechny požadované dokumenty,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté při kontrolách sledují dodržování povinného odpočinku řidiče a technický stav vozidel. Samozřejmostí jsou kontroly na alkohol či drogy.

„Podobné kontroly jako byla ta v Moravském krasu, máme připraveny v různých časech na různých místech v celém kraji,“ doplnil Malášek.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509