Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Policisté se zaměřili na autobusy, v krasu našli „hříšníka“

7.6.2018 1:02 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Policisté odstartovali celokrajskou akci zaměřenou na autobusy. Jejich řidiči se musí po následující dva týdny připravit na zvýšenou pozornost hlídek. V Moravském krasu už našli jeden autobus, který nebyl v dobrém technickém stavu.

Policisté se zaměřili na autobusy, v krasu našli „hříšníka“
Kontrola autobusu. Foto Policie ČR

Policisté už operovali v Moravském krasu, kde během dopoledne kontrolovali sedm autobusů. Až na jednoho šoféra prošli všichni důkladnou kontrolou bez závažných nedostatků.

„Jeden z autobusů nebyl v dobrém technickém stavu a jeho řidič neměl při kontrole v pořádku všechny požadované dokumenty,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté při kontrolách sledují dodržování povinného odpočinku řidiče a technický stav vozidel. Samozřejmostí jsou kontroly na alkohol či drogy.

„Podobné kontroly jako byla ta v Moravském krasu, máme připraveny v různých časech na různých místech v celém kraji,“ doplnil Malášek.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509