Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Policisté zachránili sebevraha před skokem do Macochy

25.4.2018 1:13 | Původní vydání | Radim Hruška

MORAVSKÝ KRAS - Chování rozrušeného a podivně se chovajícího muže nebylo hodinu po půlnoci lhostejné recepční hotelu poblíž propasti Macocha. Zvlášť, když se muž vyptával na cestu k propasti. Přivolaná policejní hlídka muže podle popisu vypátrala na Horním můstku propasti.

Policisté zachránili sebevraha před skokem do Macochy
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

„Sebevrah stál za zábradlím v hodně nebezpečné poloze a pohyby těla naznačoval, že chce do propasti skočit. Jeden člen hlídky s mužem především komunikoval, druhý pak mimo to organizoval příjezd posil a především vyjednavače. Policisté s mužem balancujícím nad propastí rozmlouvali skoro půl hodiny a v momentu, kdy se tento přiblížil k zábradlí a naklonil se přes něj, zasáhli,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Osmatřicetiletého vyčerpaného muže zachytili a přetáhli přes zábradlí do bezpečí. Následně jej předali do péče přivolaných záchranářů. Muž jim potvrdil, že chtěl opravdu spáchat skokem do propasti sebevraždu. Uvedl také, že se o ni již v minulosti pokusil.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509