Dnes je pátek, 16. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Policisté zachránili sebevraha před skokem do Macochy

25.4.2018 1:13 | Původní vydání | Radim Hruška

MORAVSKÝ KRAS - Chování rozrušeného a podivně se chovajícího muže nebylo hodinu po půlnoci lhostejné recepční hotelu poblíž propasti Macocha. Zvlášť, když se muž vyptával na cestu k propasti. Přivolaná policejní hlídka muže podle popisu vypátrala na Horním můstku propasti.

Policisté zachránili sebevraha před skokem do Macochy
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

„Sebevrah stál za zábradlím v hodně nebezpečné poloze a pohyby těla naznačoval, že chce do propasti skočit. Jeden člen hlídky s mužem především komunikoval, druhý pak mimo to organizoval příjezd posil a především vyjednavače. Policisté s mužem balancujícím nad propastí rozmlouvali skoro půl hodiny a v momentu, kdy se tento přiblížil k zábradlí a naklonil se přes něj, zasáhli,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Osmatřicetiletého vyčerpaného muže zachytili a přetáhli přes zábradlí do bezpečí. Následně jej předali do péče přivolaných záchranářů. Muž jim potvrdil, že chtěl opravdu spáchat skokem do propasti sebevraždu. Uvedl také, že se o ni již v minulosti pokusil.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509