Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Policisté zachránili sebevraha před skokem do Macochy

25.4.2018 1:13 | Původní vydání | Radim Hruška

MORAVSKÝ KRAS - Chování rozrušeného a podivně se chovajícího muže nebylo hodinu po půlnoci lhostejné recepční hotelu poblíž propasti Macocha. Zvlášť, když se muž vyptával na cestu k propasti. Přivolaná policejní hlídka muže podle popisu vypátrala na Horním můstku propasti.

Policisté zachránili sebevraha před skokem do Macochy
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

„Sebevrah stál za zábradlím v hodně nebezpečné poloze a pohyby těla naznačoval, že chce do propasti skočit. Jeden člen hlídky s mužem především komunikoval, druhý pak mimo to organizoval příjezd posil a především vyjednavače. Policisté s mužem balancujícím nad propastí rozmlouvali skoro půl hodiny a v momentu, kdy se tento přiblížil k zábradlí a naklonil se přes něj, zasáhli,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Osmatřicetiletého vyčerpaného muže zachytili a přetáhli přes zábradlí do bezpečí. Následně jej předali do péče přivolaných záchranářů. Muž jim potvrdil, že chtěl opravdu spáchat skokem do propasti sebevraždu. Uvedl také, že se o ni již v minulosti pokusil.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509