Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara ze sněmovny

18.11.2016 21:13 | Původní vydání | Lubomír Toufar

V dnešních postřezích bych chtěl napsat pár slov o akci, která se konala pod záštitou Poslanecké sněmovny. V mých sloupcích píši většinou o projednávání a schvalování zákonů, což je jistě hlavním úkolem tohoto sboru, ne však jediným.

Postřehy poslance Lubomíra Toufara ze sněmovny
Lubomír Toufar., Foto archiv Zrcadla

Jednou z mnoha aktivit Poslanecké sněmovny je i to, že její předseda nebo místopředsedové přebírají záštitu nad významnými a prestižními akcemi. Takovou akcí byl i nedávný Festival spisovatelů Praha. Záštitu tentokrát převzala místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO). V sále, který většinou používáme pro volby do orgánů sněmovny, byl tak uspořádán autorský večer amerického spisovatele Chucka Palahniuka. Jedná se o značně kontroverzního autora, který se ve svých dílech nevyhýbá sexu ani násilí. Daří se mu však velmi originálním způsobem popisovat současnou společnost a možná i otevírat oči čtenářům. Vybudoval si pověst kultovního generačního autora a získal i uznání kritiky. Ostatně pozvání jak na festival, tak na půdu parlamentu je toho důkazem. Bylo zajímavé vidět tohoto muže, jak sedí pod obrovským státním znakem naší země. Celý sál byl beznadějně zaplněn. Po úvodních slovech následovalo čtení povídky „Životní realita“ samotným autorem a diskuse s nadšenými čtenáři. Dotazy byly opravdu zajímavé. Týkaly se hlavně psaní, ale zabrousilo se i k prezidentským volbám ve Spojených státech. Celý večer skončil dlouhou autogramiádou, kdy se Palahniuk při sklence červeného vína trpělivě podepisoval všem zájemcům. Za všechny jeho knihy vzpomeňme alespoň „Klub rváčů“ známý i díky své filmové verzi s Bradem Pittem v hlavní roli.

O pár dní později se, v nádherně zrekonstruovaných monumentálních prostorách Anežského kláštera uskutečnilo další setkání. Tentokrát byl hostem John Maxwell Coetzee. Atmosféra byla ještě o něco slavnostnější než v Poslanecké sněmovně. Odpovídalo to ale exkluzivitě hosta. Coetzee je jednak o generaci starší než Palahniuk a jednak je nositelem Nobelovy ceny za literaturu, nevyšší pocty, kterou může autor za svého života získat. Jeho hlavním tématem je svoboda a kritika politiky apartheidu v rodné zemi. Velmi důstojný večer začal ukázkou z knihy „Zrání“, kterou přečetl svým jedinečným hlasem herec Pavel Soukup. Následovaly projevy viceprezidentky festivalu Vlasty Brtníkové March a místopředsedkyně sněmovny Jermanové. Poté se sálem rozezněla hudba Fréderica Chopina, kterou na počest autora zahrála mladá a půvabná klavíristka Lenka Korbelová. Pak přišel neokázale na podium štíhlý elegantní muž, prošedivělý běloch se zvláštním smutkem ve tváři, jihoafrický spisovatel John Maxwell Coetzee. Po projevu a autorském čtení odměnili účastníci večera jednoho z největších současných anglicky píšících autorů dlouhotrvajícím potleskem.

Oba večery se opravdu povedly. Když je člověk občas vytržen ze své každodennosti a ještě se přitom setká s výjimečnými lidmi, je to vždy příjemný pocit. Tak příště zase něco z poslaneckých lavic.

Příjemné podzimní dny Vám přeje Lubomír Toufar, poslanec PSP ČR za ČSSD

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama