Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara ze sněmovny

3.2.2017 12:19 | Původní vydání | Lubomír Toufar

Jsou tu moje první letošní postřehy z parlamentních lavic. Úmyslně píši parlamentních, protože parlament má dvě komory a tentokrát tu mám, kromě perliček z Poslanecké sněmovny i jednu ze Senátu.

Postřehy poslance Lubomíra Toufara ze sněmovny
Lubomír Toufar. Foto archiv Zrcadla

54. schůze začala 10. ledna a jejím zatím nejbouřlivějším dnem bylo asi projednávání zákona o střetu zájmů. Už jste o tomto zákoně mohli číst i v těchto mých sloupcích. Tzv. „lex Babiš“ byl po mnoha a mnoha diskusích schválen Sněmovnou i Senátem, ale pak přišlo prezidentské veto. Zákon se vrátil do sněmovny a stokrát řečené se říkalo znovu. Byla to zkouška nervů mnoha poslanců a podle toho to také vypadalo.

„Kdyby blbost nadnášela, tak tady někteří kolegové lítají jako orli, ne jako holubice.“ Tak reagoval poslanec Jan Birke (ČSSD) na dlouhý projev poslance Bohuslava Chalupy (ANO) a po chvíli ještě dodal: „Trestní oznámení dneska jeden na druhého - vždyť to je jak v blázinci. Já jsem starosta města, kde to je národní sport. Ale poprosím vás o jednu věc. Nikdy nejezděte do Náchoda. My takové lidi, jako jste vy, tam žerem.“ Po těchto větách následoval smích a potlesk v sále.

Poslanec Chvojka (ČSSD) si v předtuše obsahu projevu poslance Ladislava Oklešťka (ANO) polohlasně povzdechl při jeho cestě k řečnickému pultíku. Poslanec Oklešťek na to reagoval hned v úvodu svého projevu: „děkuji za slovo, pane předsedající. Vážení členové vlády, kolegyně, kolegové, kolega Chvojka se chytil za hlavu a říká Ježišmarjá. Myslím, že přestupuje do KDU-ČSL.“

„Pan Kučera mě nezklamal, jako vždy. On vždycky dokáže smíchat ten pojem a průjem.“ Pravil poslanec Hájek (ANO) v reakci na svého kolegu.

Veto bylo nakonec podle očekávání přehlasováno 125 hlasy ze 174 přítomných poslanců. Jsem rád, že se to nakonec povedlo. Jak napsal premiér Sobotka ve svém tweetu před hlasováním: „Je to důležitý krok proti zneužívání moci a proti oligarchizaci naší země.“

Na závěr bych se ještě chtěl zmínit o pokračování příběhu „protikuřáckého zákona“, o kterém jsem zde psal minule. Zákon se dostal do Senátu a byl zde, k mé radosti, překvapivě hladce schválen. Prezident Zeman již avizoval, že zákon, i když s ním nesouhlasí, podepíše. Odůvodnil to vtipně tím, že při případném vetu by byl jako kuřák ve střetu zájmů. Zákon tak začne platit symbolicky 31. května na Světový den bez tabáku. Pan senátor Jaroslav Kubera (ODS) však ani tentokrát nezklamal. Při projednávání tohoto zákona přišel do Senátu s černou cedulí „jsem kuřák“ na krku a s obrovskou maketou hořící cigarety v ruce oznámil, že uvažuje o založení náboženské společnosti „ Nikotinisté“. K detailům společnosti pak pravil: „Já jsem skoro pro, abychom založili nové náboženství nikotinistů, kde je Bůh nikotin, chrám je hospoda, tělo páně je ovar a krev je pivo. A jsem zvědav, jak si s tím EU poradí, když oni jsou tak korektní. To nám to přece nezakážou."

Takže vidíte, moji milý čtenáři, ani v roce 2017 nebudete o perly z parlamentních lavic ochuzeni.

Zdraví vás Lubomír Toufar poslanec PSP ČR za ČSSD

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509