Dnes je pátek, 21. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Práce na mostu v Rájci-Jestřebí i v Jedovnicích jdou do finiše

19.4.2018 8:24 | Původní vydání | Martin Jelínek

JEDOVNICE, RÁJEC-JESTŘEBÍ - Motoristé, kteří nemohou využívat most nad železniční tratí u Rájce-Jestřebí a také řidiči stěžující si na silniční průtah v Jedovnicích, který připomíná tankodrom, si již brzy oddechnou. Obě tito silniční stavby budou dokončeny již v květnu. Zrcadlu to řekl vedoucí blanenské správy a údržby silnic Miloš Bažant.

Práce na mostu v Rájci-Jestřebí i v Jedovnicích jdou do finiše
Most v Rájci-Jestřebí. Foto Google Maps

Most nad železniční tratí ve směru na Bořitov měl narušenou izolaci a do jeho konstrukce za deště a sněžení zatékalo. Specializovaná firma proto musela celý asfaltový povrch na ní odstranit, opravit izolaci a pak položit povrch nový.

Zároveň nechali silničáři postavit na vjezdu na most novou kruhovou křižovatku, která mimo jiné umožní snazší vjezd do Rájce-Jestřebí řidičům jedoucím od Blanska. Tento projekt přišel na zhruba 30 milionů korun.

V plném provozu bude most již 1. května. Práce jsou nyní v podstatě hotovy.

Technicky neméně náročná byla také obnova průtahu Jedovnicemi, které jsou od jara do podzimu díky svému rybníku Olšovec a turistickým trasám v okolí oblíbeným cílem turistů.

Zhruba kilometrový průtah byl uzavřen přibližně před rokem. Již měl být opravený koncem loňského roku. Průtah Jedovnicemi leží na rušném silničním tahu Blansko-Vyškov.

Upravovaly se pod ním inženýrské sítě, bylo nutné v některých místech pozměnit i šířku vozovky a nájezdy na autobusové zastávky. Práce se protáhly kvůli výstavbě opětné zdi. Následné pokládce nového asfaltového povrchu pak zabránila zima.

Do konce května by měl být hotov i tento projekt, jehož cena se odhaduje na přibližně 24 milionů korun.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509