Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Práce na mostu v Rájci-Jestřebí i v Jedovnicích jdou do finiše

19.4.2018 8:24 | Původní vydání | Martin Jelínek

JEDOVNICE, RÁJEC-JESTŘEBÍ - Motoristé, kteří nemohou využívat most nad železniční tratí u Rájce-Jestřebí a také řidiči stěžující si na silniční průtah v Jedovnicích, který připomíná tankodrom, si již brzy oddechnou. Obě tito silniční stavby budou dokončeny již v květnu. Zrcadlu to řekl vedoucí blanenské správy a údržby silnic Miloš Bažant.

Práce na mostu v Rájci-Jestřebí i v Jedovnicích jdou do finiše
Most v Rájci-Jestřebí. Foto Google Maps

Most nad železniční tratí ve směru na Bořitov měl narušenou izolaci a do jeho konstrukce za deště a sněžení zatékalo. Specializovaná firma proto musela celý asfaltový povrch na ní odstranit, opravit izolaci a pak položit povrch nový.

Zároveň nechali silničáři postavit na vjezdu na most novou kruhovou křižovatku, která mimo jiné umožní snazší vjezd do Rájce-Jestřebí řidičům jedoucím od Blanska. Tento projekt přišel na zhruba 30 milionů korun.

V plném provozu bude most již 1. května. Práce jsou nyní v podstatě hotovy.

Technicky neméně náročná byla také obnova průtahu Jedovnicemi, které jsou od jara do podzimu díky svému rybníku Olšovec a turistickým trasám v okolí oblíbeným cílem turistů.

Zhruba kilometrový průtah byl uzavřen přibližně před rokem. Již měl být opravený koncem loňského roku. Průtah Jedovnicemi leží na rušném silničním tahu Blansko-Vyškov.

Upravovaly se pod ním inženýrské sítě, bylo nutné v některých místech pozměnit i šířku vozovky a nájezdy na autobusové zastávky. Práce se protáhly kvůli výstavbě opětné zdi. Následné pokládce nového asfaltového povrchu pak zabránila zima.

Do konce května by měl být hotov i tento projekt, jehož cena se odhaduje na přibližně 24 milionů korun.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509