Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Práce na mostu v Rájci-Jestřebí i v Jedovnicích jdou do finiše

19.4.2018 8:24 | Původní vydání | Martin Jelínek

JEDOVNICE, RÁJEC-JESTŘEBÍ - Motoristé, kteří nemohou využívat most nad železniční tratí u Rájce-Jestřebí a také řidiči stěžující si na silniční průtah v Jedovnicích, který připomíná tankodrom, si již brzy oddechnou. Obě tito silniční stavby budou dokončeny již v květnu. Zrcadlu to řekl vedoucí blanenské správy a údržby silnic Miloš Bažant.

Práce na mostu v Rájci-Jestřebí i v Jedovnicích jdou do finiše
Most v Rájci-Jestřebí. Foto Google Maps

Most nad železniční tratí ve směru na Bořitov měl narušenou izolaci a do jeho konstrukce za deště a sněžení zatékalo. Specializovaná firma proto musela celý asfaltový povrch na ní odstranit, opravit izolaci a pak položit povrch nový.

Zároveň nechali silničáři postavit na vjezdu na most novou kruhovou křižovatku, která mimo jiné umožní snazší vjezd do Rájce-Jestřebí řidičům jedoucím od Blanska. Tento projekt přišel na zhruba 30 milionů korun.

V plném provozu bude most již 1. května. Práce jsou nyní v podstatě hotovy.

Technicky neméně náročná byla také obnova průtahu Jedovnicemi, které jsou od jara do podzimu díky svému rybníku Olšovec a turistickým trasám v okolí oblíbeným cílem turistů.

Zhruba kilometrový průtah byl uzavřen přibližně před rokem. Již měl být opravený koncem loňského roku. Průtah Jedovnicemi leží na rušném silničním tahu Blansko-Vyškov.

Upravovaly se pod ním inženýrské sítě, bylo nutné v některých místech pozměnit i šířku vozovky a nájezdy na autobusové zastávky. Práce se protáhly kvůli výstavbě opětné zdi. Následné pokládce nového asfaltového povrchu pak zabránila zima.

Do konce května by měl být hotov i tento projekt, jehož cena se odhaduje na přibližně 24 milionů korun.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509