Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Prodávají areál bývalého oděvního učiliště v Boskovicích

7.8.2018 10:44 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Areál bývalého oděvního učiliště v Havlíčkově ulici v Boskovicích se prodává. Záměr prodeje schválili na svém posledním jednání krajští radní.

Prodávají areál bývalého oděvního učiliště v Boskovicích
Bývalé učiliště. Foto mapy.cz

Areál v těsné blízkosti centra města je tvořen objektem sestávajícím ze tří částí a nádvořím. Kraj nového majitele vybere podle nejvyšší nabídnuté kupní ceny. Minimální cena je 10,57 miliónu korun.

Hlavní budova, ve které se nachází prostory dílen pro praktickou výuku a sociální zázemí, byla postavena kolem roku 1947 jako textilní učiliště.

Začátkem sedmdesátých let byla ve dvorní části areálu postavena dvojpodlažní přístavba učeben s ocelovou konstrukcí a plochou střechou. Hlavní budova je s přístavbou propojena dvojpodlažním krčkem, kde se nachází šatny a sál pro fitness.

„Jihomoravský kraj má ve svém vlastnictví mnoho budov, které musí prioritně opravovat, popřípadě rekonstruovat. Ty budovy, které nemají v současnosti žádné využití, jsou postupně nabízeny k prodeji s tím, že po zveřejnění záměru prodeje na úřední desce je umožněno komukoli, aby podal nabídku. Tak se v posledním roce podařilo prodat několik nevyužitých budov, které kraji přinášely jen zbytečné výdaje na údržbu,“ přidala podrobnosti náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťána Malá.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509