Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Prodávají areál bývalého oděvního učiliště v Boskovicích

7.8.2018 10:44 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Areál bývalého oděvního učiliště v Havlíčkově ulici v Boskovicích se prodává. Záměr prodeje schválili na svém posledním jednání krajští radní.

Prodávají areál bývalého oděvního učiliště v Boskovicích
Bývalé učiliště. Foto mapy.cz

Areál v těsné blízkosti centra města je tvořen objektem sestávajícím ze tří částí a nádvořím. Kraj nového majitele vybere podle nejvyšší nabídnuté kupní ceny. Minimální cena je 10,57 miliónu korun.

Hlavní budova, ve které se nachází prostory dílen pro praktickou výuku a sociální zázemí, byla postavena kolem roku 1947 jako textilní učiliště.

Začátkem sedmdesátých let byla ve dvorní části areálu postavena dvojpodlažní přístavba učeben s ocelovou konstrukcí a plochou střechou. Hlavní budova je s přístavbou propojena dvojpodlažním krčkem, kde se nachází šatny a sál pro fitness.

„Jihomoravský kraj má ve svém vlastnictví mnoho budov, které musí prioritně opravovat, popřípadě rekonstruovat. Ty budovy, které nemají v současnosti žádné využití, jsou postupně nabízeny k prodeji s tím, že po zveřejnění záměru prodeje na úřední desce je umožněno komukoli, aby podal nabídku. Tak se v posledním roce podařilo prodat několik nevyužitých budov, které kraji přinášely jen zbytečné výdaje na údržbu,“ přidala podrobnosti náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťána Malá.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509