Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Prvňáčky ve Žďárné přivítali první den ve škole Mach a Šebestová

27.9.2017 12:00 | Původní vydání | Anna Rouchalová

ŽĎÁRNÁ - Slavnostní zahájení školního roku na Základní škole ve Žďárné se letos neslo v duchu pohádkových postav Adolfa Borna. Paní učitelka Renata Polívková připravila pro své nové prvňáčky již tradiční pasování, při kterém jí pomáhal Mach se Šebestovou. 

Prvňáčky ve Žďárné přivítali první den ve škole Mach a Šebestová
První den prvňáčků ve Žďárné. Foto Anna Rouchalová

Nechyběl však ani pes Jonatán, kouzelné sluchátko nebo ostatní žáci ze 3. B. Všech čtrnáct prvňáčků hrdě předstoupilo před plný Kulturní dům ve Žďárné a z rukou ředitelky Ludmily Musilové přijalo pamětní list a šerpu.

Dětem také popřáli pěkný vstup do nového školního roku zástupci okolních firem, starostové obcí Žďárná, Suchý a Ludíkov a místostarosta obce Valchov. Ve škole potom děti obdržely i drobné dárky od sponzorů.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509