INZERCE

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Ráječko stále neztratilo ani bod, Boskovice remizovaly s Rousínovem

16.4.2018 13:04 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Ve fotbalové divizi D měl minulý víkend celek Blanska volno, neboť měl hrát s týmem Tišnova, který však ze soutěže odstoupil. V krajském přeboru Boskovice hostily Rousínov, do Ráječka přijel tým Bystrce.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Krajský přebor

V podzimní části rozehrané fotbalové sezóny Boskovice prohrály v Rousínově 1:3 a tak chtěly nejen soupeři porážku vrátit, ale také napravit špatný výkon na hřišti Moravské Slavie.

21. kolo: Boskovice - Rousínov 1:1 (0:1), 90. Daněk - 29. Divácký.

Boskovice: Klimeš - Černý, Daněk, Preč, Müller, Horák, Živný (46. Hlaváček), Daněk, Havlíček, Martínek, Novák (72. Fiala), Stara (75. Dračka).

V prvních patnácti minutách se na hostující branku valil útok za útokem, domácí celek předváděl fotbal vysoké úrovně, ale střeleckou mušku měli jeho hráči vychýlenou. A tak ve vyložených šancích netrefili Novák ani Stara, ani další příležitosti Boskovicím branku nepřinesly. Po čtvrthodině hry to začalo vypadat, že domácímu celku došly síly a iniciativu postupně přebral Rousínov. A po brejku ve 29. minutě se radoval z vedoucí branky, když Divácký obešel i vyběhnutého Klimeše a do prázdné branky skóroval.

Také necelých třicet minut druhé půle patřilo hostům, jejich tlaku ale dokázal domácí celek odolat. V 72. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Mrnuštík a Boskovice dokázaly přesilovku využít. Pět minut před koncem zvonila tyč hostující branky a v předposlední minutě se po rychlé akci trefil Daněk. A tak Boskovice bod získaly a Rousínov dva body ztratil.

Ani celek Ráječka nedokázal v podzimní části svého nedělního soupeře porazit, když v 94. minutě inkasoval branku na 1:2. V neděli však pokračoval v jarních skvělých výkonech a ve šlágru kola ve druhém poločase rozhodl o svém vítězství.

Ráječko - Bystrc 3:0 (0:1), 33. Voda, 53. a 73. Keprt D., 88. Sychra.

Ráječko: Němeček - Keprt R. (85. Sychra), Müller, Sedlák, Gremmel (88. Pernica), Keprt D. (82. Horák), Sedláček, Zeman (90. Mizerniuc), Horáček, Lidmila, Voda (76. Sehnal).

I když tomu výsledek nenasvědčuje, hosté měli v podstatě v celém utkání více ze hry. Jejich šance ale končily buďto nepřesným zakončením nebo dobrým výkonem domácího brankáře. A tak se brankově vše podstatné odehrálo na druhé straně.

V 50. minutě se po rohovém kopu prosadil geniálním lobem z hranice velkého vápna Gremmel a poslal Ráječko do vedení, v 64. minutě neudržel hostující brankář míč po střele ze standardní situace a Sedláček zblízka dorážel do prázdné brány. V 80. minutě po dlouhém výkopu domácího brankáře propadl míč až za hostující obranu a Gryc musel v pokutovém území zatáhnout za záchrannou brzdu. Vzápětí viděl červenou kartu a Sedlák z pokutového kopu uzavřel skóre nedělního utkání.

Tým Ráječka tak má ze čtyř odehraných jarních kol 12 bodů a skóre 10:1.

Další výsledky 21. kola: Sparta Brno - Mutěnice 1:1, Ivančice - Veselí n. Moravou 0:0, Svratka Brno - Bučovice 3:2, Vojkovice - Bohunice 2:2, Lanžhot - Bosonohy 4:0, Moravský Krumlov - Moravská Slavia 0:2.