KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Ráječko stále neztratilo ani bod, Boskovice remizovaly s Rousínovem

16.4.2018 13:04 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Ve fotbalové divizi D měl minulý víkend celek Blanska volno, neboť měl hrát s týmem Tišnova, který však ze soutěže odstoupil. V krajském přeboru Boskovice hostily Rousínov, do Ráječka přijel tým Bystrce.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Krajský přebor

V podzimní části rozehrané fotbalové sezóny Boskovice prohrály v Rousínově 1:3 a tak chtěly nejen soupeři porážku vrátit, ale také napravit špatný výkon na hřišti Moravské Slavie.

21. kolo: Boskovice - Rousínov 1:1 (0:1), 90. Daněk - 29. Divácký.

Boskovice: Klimeš - Černý, Daněk, Preč, Müller, Horák, Živný (46. Hlaváček), Daněk, Havlíček, Martínek, Novák (72. Fiala), Stara (75. Dračka).

V prvních patnácti minutách se na hostující branku valil útok za útokem, domácí celek předváděl fotbal vysoké úrovně, ale střeleckou mušku měli jeho hráči vychýlenou. A tak ve vyložených šancích netrefili Novák ani Stara, ani další příležitosti Boskovicím branku nepřinesly. Po čtvrthodině hry to začalo vypadat, že domácímu celku došly síly a iniciativu postupně přebral Rousínov. A po brejku ve 29. minutě se radoval z vedoucí branky, když Divácký obešel i vyběhnutého Klimeše a do prázdné branky skóroval.

Také necelých třicet minut druhé půle patřilo hostům, jejich tlaku ale dokázal domácí celek odolat. V 72. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Mrnuštík a Boskovice dokázaly přesilovku využít. Pět minut před koncem zvonila tyč hostující branky a v předposlední minutě se po rychlé akci trefil Daněk. A tak Boskovice bod získaly a Rousínov dva body ztratil.

Ani celek Ráječka nedokázal v podzimní části svého nedělního soupeře porazit, když v 94. minutě inkasoval branku na 1:2. V neděli však pokračoval v jarních skvělých výkonech a ve šlágru kola ve druhém poločase rozhodl o svém vítězství.

Ráječko - Bystrc 3:0 (0:1), 33. Voda, 53. a 73. Keprt D., 88. Sychra.

Ráječko: Němeček - Keprt R. (85. Sychra), Müller, Sedlák, Gremmel (88. Pernica), Keprt D. (82. Horák), Sedláček, Zeman (90. Mizerniuc), Horáček, Lidmila, Voda (76. Sehnal).

I když tomu výsledek nenasvědčuje, hosté měli v podstatě v celém utkání více ze hry. Jejich šance ale končily buďto nepřesným zakončením nebo dobrým výkonem domácího brankáře. A tak se brankově vše podstatné odehrálo na druhé straně.

V 50. minutě se po rohovém kopu prosadil geniálním lobem z hranice velkého vápna Gremmel a poslal Ráječko do vedení, v 64. minutě neudržel hostující brankář míč po střele ze standardní situace a Sedláček zblízka dorážel do prázdné brány. V 80. minutě po dlouhém výkopu domácího brankáře propadl míč až za hostující obranu a Gryc musel v pokutovém území zatáhnout za záchrannou brzdu. Vzápětí viděl červenou kartu a Sedlák z pokutového kopu uzavřel skóre nedělního utkání.

Tým Ráječka tak má ze čtyř odehraných jarních kol 12 bodů a skóre 10:1.

Další výsledky 21. kola: Sparta Brno - Mutěnice 1:1, Ivančice - Veselí n. Moravou 0:0, Svratka Brno - Bučovice 3:2, Vojkovice - Bohunice 2:2, Lanžhot - Bosonohy 4:0, Moravský Krumlov - Moravská Slavia 0:2.