BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Ráječko stále neztratilo ani bod, Boskovice remizovaly s Rousínovem

16.4.2018 13:04 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Ve fotbalové divizi D měl minulý víkend celek Blanska volno, neboť měl hrát s týmem Tišnova, který však ze soutěže odstoupil. V krajském přeboru Boskovice hostily Rousínov, do Ráječka přijel tým Bystrce.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Krajský přebor

V podzimní části rozehrané fotbalové sezóny Boskovice prohrály v Rousínově 1:3 a tak chtěly nejen soupeři porážku vrátit, ale také napravit špatný výkon na hřišti Moravské Slavie.

21. kolo: Boskovice - Rousínov 1:1 (0:1), 90. Daněk - 29. Divácký.

Boskovice: Klimeš - Černý, Daněk, Preč, Müller, Horák, Živný (46. Hlaváček), Daněk, Havlíček, Martínek, Novák (72. Fiala), Stara (75. Dračka).

V prvních patnácti minutách se na hostující branku valil útok za útokem, domácí celek předváděl fotbal vysoké úrovně, ale střeleckou mušku měli jeho hráči vychýlenou. A tak ve vyložených šancích netrefili Novák ani Stara, ani další příležitosti Boskovicím branku nepřinesly. Po čtvrthodině hry to začalo vypadat, že domácímu celku došly síly a iniciativu postupně přebral Rousínov. A po brejku ve 29. minutě se radoval z vedoucí branky, když Divácký obešel i vyběhnutého Klimeše a do prázdné branky skóroval.

Také necelých třicet minut druhé půle patřilo hostům, jejich tlaku ale dokázal domácí celek odolat. V 72. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Mrnuštík a Boskovice dokázaly přesilovku využít. Pět minut před koncem zvonila tyč hostující branky a v předposlední minutě se po rychlé akci trefil Daněk. A tak Boskovice bod získaly a Rousínov dva body ztratil.

Ani celek Ráječka nedokázal v podzimní části svého nedělního soupeře porazit, když v 94. minutě inkasoval branku na 1:2. V neděli však pokračoval v jarních skvělých výkonech a ve šlágru kola ve druhém poločase rozhodl o svém vítězství.

Ráječko - Bystrc 3:0 (0:1), 33. Voda, 53. a 73. Keprt D., 88. Sychra.

Ráječko: Němeček - Keprt R. (85. Sychra), Müller, Sedlák, Gremmel (88. Pernica), Keprt D. (82. Horák), Sedláček, Zeman (90. Mizerniuc), Horáček, Lidmila, Voda (76. Sehnal).

I když tomu výsledek nenasvědčuje, hosté měli v podstatě v celém utkání více ze hry. Jejich šance ale končily buďto nepřesným zakončením nebo dobrým výkonem domácího brankáře. A tak se brankově vše podstatné odehrálo na druhé straně.

V 50. minutě se po rohovém kopu prosadil geniálním lobem z hranice velkého vápna Gremmel a poslal Ráječko do vedení, v 64. minutě neudržel hostující brankář míč po střele ze standardní situace a Sedláček zblízka dorážel do prázdné brány. V 80. minutě po dlouhém výkopu domácího brankáře propadl míč až za hostující obranu a Gryc musel v pokutovém území zatáhnout za záchrannou brzdu. Vzápětí viděl červenou kartu a Sedlák z pokutového kopu uzavřel skóre nedělního utkání.

Tým Ráječka tak má ze čtyř odehraných jarních kol 12 bodů a skóre 10:1.

Další výsledky 21. kola: Sparta Brno - Mutěnice 1:1, Ivančice - Veselí n. Moravou 0:0, Svratka Brno - Bučovice 3:2, Vojkovice - Bohunice 2:2, Lanžhot - Bosonohy 4:0, Moravský Krumlov - Moravská Slavia 0:2.